wine a zvlastne znaky v aplikacii

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.02.2005 | 12:27
cortex   Návštevník
mam taky problem :) prechadzam uz veelmi dlhu dobu na linux, konkretne fedora core2. Coho sa ale problem tyka? Nainstaloval som wine z rpm balicka, vsetko funguje(v tom problem nieje) ale skusil som nainstalovat iChat (chat na lanke) kvoli tomu aby som sa mohol radit s ostatnymi na sieti keby som mal nejake problemy s linuxom. PROBLEM >> co ma vsak najviac stve je to ze namiesto pisma mi uz pocas instalacie programu na niektorych miestach namiesto zrozumitelnych znakov vypisovalo rozne stvorceky, gulicky sipocky a ine geometricke tvary :D. xel som sa spytat ci s tym niekto nemate nejake skusenosti alebo mi s tym neviete poradit. moze byt problem v nedostupnosti niektorych pisiem? fakt neviem. p.s. mam talent ale ohladom linuxu som lama takze plz poradte ak viete :) dik
    • zabudol som dopisat.. 09.02.2005 | 13:18
      cortex   Návštevník
      neexistuje "odroda" tohoto programu pod linux(na 99%) a tiez neprichadza do uvahy pouzivat iny chat. kvoli jednemu uzivatelovi :) je nas totiz veeeeeela. dik.
      pekny den
      • Re: zabudol som dopisat.. 09.02.2005 | 14:23
        alibaba32   Návštevník
        Na chat ti mozem odporucit Kopete, nemam s nim problem, len neviem ci je zahrnuty v distribucii FC2, ak nie tak skus vyguglit
    • Re: wine a zvlastne znaky v aplikacii 09.02.2005 | 14:25
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Treba si doinstalovat M$ fonty... balicek sa vola: msttcorefonts potom by malo ist vsetko OK
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: wine a zvlastne znaky v aplikacii 10.02.2005 | 12:27
        cortex   Návštevník
        dik skusim
        :)