SonyEricsson USB kabel a komunikácia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2005 | 17:07
Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
Ahoj chcem sa opýtať, mám SE k508i a kábel USB na prepojenie PC s Mobilom. SuSE kábel rozoznal, myslím ak to správne poviem má aj modul aby pracoval v poriadku. Proste je "nainštalovaný". Druhá vec, v distr. je akýsi program na komunikáciu, teda synchronizáciu tel s pc. Ide však o to, že si pýta akúsi cestu odomna /dev/??? pomôžte mi čo tam mám dať? teda doplniť? /dev/ttyUSB0? alebo čo. ešte raz, je to USB kabel na SE. Dalšia vec, prenos suborov po kably v Linuxe medzi PC a mobilom službov obex asi ešte roky nebude, čo? alebo už sa niečo rysuje? používate kabel a mobil na prenos dát z PC do mobilu v Linuxe?
    • Re: SonyEricsson USB kabel a komunikácia 16.11.2005 | 11:14
      peter golis   Návštevník
      obex v linuxe je uz niekolko rokov. ja som ho pouzival na infraku (ma-600) s starym telefonom (s25) bez najmensieho problemu. takze sa nic nerysuje lebo je to uz davno narysovane. to, ake zariadenie by si mohol pouzit pri pripojeni telefonu cez usb kabel by malo byt v dmesg. nakolko nevieme co je to akysi program, tak neporadime. jedna sa o nieco ako bezny praci prostriedok?
      • Re: Re: SonyEricsson USB kabel a komunikácia 16.11.2005 | 11:24
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        ....skôr sprchovací gél. No spýtal som sa samozrejme či je aj nejaký program, ovšem myslím že v SUSE je multisync a cez ten som to chcel zosynchronizovať. Teda tam len kontakty a kalendár lebo cezen nejde odosielať súbory....aspom myslím. a gnokii je len na nokiu a SE staršej rady jedného typu telefonu a myslím že motorolu zobere....
        • Re: Re: Re: SonyEricsson USB kabel a komunikácia 16.11.2005 | 12:31
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          mimochodom prečo ťa zaujímajú nenormálne detaily. Ako nič v zlom ale dve postavené otázky sú ohladom, čo mám zadať - /dev/usb/ttyUSB0, alebo akú cestu, pre ten kábel USB to serial, a daľšia či je nejaký program na komunikáciu so SE....
          • Re: Re: Re: Re: SonyEricsson USB kabel a komunikác 16.11.2005 | 12:35
            peter golis   Návštevník
            :čo mám zadať - /dev/usb/ttyUSB0, alebo akú cestu toto zavisi od toho ci clovek pouziva static dev, udev, devfs. takmer kazda distribucia to ma inak a takmer v kazdej distribucie sa to da predefinovat. vidno by to malo byt v dmesg. ale, ze by to zrovna mna zaujimalo?
            • Re: Re: Re: Re: Re: SonyEricsson USB kabel a komun 16.11.2005 | 12:41
              Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
              v tom prípade dmesg I grep čo? viem že tam ide ta palička namiesto I ale na tejto klávese to nemôžem najsť.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SonyEricsson USB kabel a k 16.11.2005 | 13:15
                peter golis   Návštevník
                ta palicka znamena pajpa (pipe) ale ged to uz chces, tak dmesg|grep -i usb twn grwp odfiltruje iba riadky ktore obsahuju nejaky retazec (alebo neobsahuju, viac man grep).
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SonyEricsson USB kabel 16.11.2005 | 16:05
                  dobinko   Návštevník
                  No už niesom na svojom PC tak to bude horšie. Presnejšie sa pri tom USB mám načo zamerať? Písal si myslím že podla toho zistím zapojenie,mount. Sorry ak som sa sekol, ale som na stráááášnom PC kde ked načítava stránku čakam ako blb.......ec......Dakujem
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SonyEricsson USB k 16.11.2005 | 17:07
                    peter golis   Návštevník
                    nastartuj linux, prihlas sa, pockaj chvilku, pichni tam kabel, vypis si hlasky jadra cez dmesg a uvidis. to bude asi najjednoduchsie. o mounte sme sa zatial nebavili, nakolko predpokladam ze dana distribucia nezrusila pripajanie /proc/bus/usb pre hotplug.