instalacia programu winrar (pre linux)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2005 | 19:52
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravim... zohnal som si zo stranky rar.czmoj oblubeny winrar a neviem ako ho sem instalnut... stiahol som si .tar.gz ale neviem co dalej... a navyse ma dost hneva ze som si zaskrtol aby mi vsetko stahovane otvaralo v dakom programe co ani neviem ako sa vola :) no teraz k veci... po rozbaleni som nasiel tieto subory: default.sfx file_id.diz licence.txt makefile odred.htm rar rarfiles.lst rar_static rar.txt readme.txt technote.txt unrar whatsnew.txt
    • Re: instalacia programu winrar (pre linux) 20.11.2005 | 18:42
      puco   Návštevník
      V tom adresary spsute v konzole make install (pozrite sa v Makefiel co presne sa vykona aby sa to nainstalovalo)
      • Re: Re: instalacia programu winrar (pre linux) 20.11.2005 | 19:25
        chobot   Návštevník
        jo jo rar je v linuxe velmi dolezity
        • Re: Re: Re: instalacia programu winrar (pre linux) 20.11.2005 | 23:19
          peter golis   Návštevník
          aby si sa nedivil. stale ma vybornu kompresiu pre urcite typy dat. ale free je iba unrar (jeho cast na rozbalenie). cely balik je stale za peniaze.
    • Re: instalacia programu winrar (pre linux) 21.11.2005 | 01:33
      plbgnr   Návštevník
      v ktorom ohlade je taky dobry ten rar? (ked sa smiem spytat) co som pozeral http://www.maximumcompression.com tak existuje kopa lepsich ...no nepozeral som na jeho vysledky vo vsetkych pripadoch ...len namatkovo
      • Re: Re: instalacia programu winrar (pre linux) 21.11.2005 | 07:28
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja som na winrar zvyknuty :)
        • Re: Re: Re: instalacia programu winrar (pre linux) 21.11.2005 | 10:45
          peter golis   Návštevník
          rar a winrar je rozdiel. to win znamena ze program je pre windows. skutocne sa ma jednat o winrar? btw: rar je vyborny v bezstratovej kompresii a vo vytvarani archivov odolnych voci poskodeniu. ale k tomu uz clovek potrebuje licenciu.
          • Re: Re: Re: Re: instalacia programu winrar (pre li 21.11.2005 | 23:17
            Avatar linuxroot Gentoo desktop, Debian server  Používateľ
            tar uplne postacuje + ... . Ale inak po skompilovani staci rar a unrar (subory binarky) skopirovat do niejakeho adresara, ktory obsahuje spustitelne subory. Napr. /usr/local/bin alebo /usr/bin/ zavisi kde ho potrebujeme (odporucam local...) A je to :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia programu winrar 26.11.2005 | 01:20
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              neviem to ako presunut nie je tam pristup :(
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia programu winrar 26.11.2005 | 01:23
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                naloguj sa ako root a potom to tam skopci
                • ach jaj :( 26.11.2005 | 01:26
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  no hej ale ako sa nalogujem ako root? ako dam aby sa mi pri spusteni lin nedavalo stano ale priamo root? poznam v konzole: su root ale ked to spravim tak to moc nepomoze
                  • Re: ach jaj :( 26.11.2005 | 01:33
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    su - zadas heslo alebo sa prepni na virtualnu konzolu cez ctrl+alt+f[1..6]
                    • Re: Re: ach jaj :( 26.11.2005 | 01:35
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      ale ja poznam su root (a mam to bez hesla :) ) ale neviem ako pod linuxom cez konzolu nejake programy premiestnim. rovnako ako v ms-dos?
                      • Re: Re: Re: ach jaj :( 26.11.2005 | 01:37
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        man cp man mv
                        • Re: Re: Re: Re: ach jaj :( 26.11.2005 | 01:38
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          pripadne si spusti/nainstaluj mc. to je nieco ako norton commander v nenormalnych operacnych systemoch
                        • Re: Re: Re: Re: ach jaj :( 26.11.2005 | 01:40
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          skusil som ale nic to nerobi :(
                          • Re: Re: Re: Re: Re: ach jaj :( 26.11.2005 | 10:27
                            peter golis   Návštevník
                            ano, to je normalne chovanie pocitaca. pocitac robi iba to co mu clovek zada ako ulohu, nic viac.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ach jaj :( 26.11.2005 | 10:50
                              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                              pod obrázkem tučnáčka je "Otázky nováčikov" a " Spriateľme sa s príkazovým riadkom"
    • Re: instalacia programu winrar (pre linux) 26.11.2005 | 13:10
      metla   Návštevník
      WINRAR do LINUXU a načo preboha? Ale ked chceš je RAR RPM aj do LINUXU ale len cez konzolu.
      • Re: Re: instalacia programu winrar (pre linux) 26.11.2005 | 16:28
        peter golis   Návštevník
        ber to tak ze pre niekoho existuje rar iba ako winrar. a zip iba ako winzip. pretoze mu nikto dovtedy neukazal command line verzie danych produktov. nikdy sa s tym nestretol, nikdy to nepotreboval. ale, tych zopar prikazov sa clovek nauci velmi rychlo. a potom zisti ze rychlejsie napise prikaz aj s parametrami ako by to mal preklikavat ;-) neboj sa, aj ja som bol taky pred par rokmi. a kto nie? kedysi som skutocne preferoval graficke nadstavby, ale uz som sa davno zmenil.
        • Re: Re: Re: instalacia programu winrar (pre linux) 28.11.2005 | 19:52
          zeropoint   Návštevník
          pani som v linuxe novy a suhlasim s petom golisom ze je na urcite veci dolezity uvediem jednu z veci pre mna dolezitych inac mi je celkovo winrar uplne na nic... win rar je dolezity aspon vzhladom k tomu ze som cerstvy novacik na jednu vec a to je ked taham nieco z cez torrent tak to pride v niekolkych balikoch rar to vsetci vieme a ked si to necham rozbalit standardne tak mi to niekedy napise ze tam je chyba a mam sa ist zastrelit... kde vo winrare bola moznost keep broken files co u filmov vobec neprekaza..... a hlavne ak je tam skutocne niektory z rarov pobabrany tak napise ktory to je a v klude ho mozem stiahnut znova ... predsa nebudem tahat nanovo 700mb to by bola seriozna samovrazda..... takze to je podla mna jediny dovod preco je winrar dolezity pod linuxom teda rar nemusi to byt zrovna win rar staci rar... ak take nieco je idem to pohladat ;-))) pekny vecer prajem....