live rozhlasove vysielanie na internete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.10.2006 | 13:47
plbgnr   Návštevník
pocuva niekto live rozhlasove vysielanie na nete? ja som sa dnes pokusil s mplayer i xmms no neuspesne ... pouzivam debian; odporucte nieco...dik (btw v xmms som dal otvorit URL a podobne pre mplayer ako argument URL)
    • Re: live rozhlasove vysielanie na internete 24.11.2005 | 17:14
      Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
      a co ti vypisalo? skus pripadne stiahnut pls subor napr. z http://www.forevers.biz/ alebo m3u z http://www.radiofm.sk/ a skusit ci ti pojde.
    • Re: live rozhlasove vysielanie na internete 24.11.2005 | 17:36
      Avatar KiO Kubuntu 5.10  Používateľ
      Kaffeine - open url... alebo vlc - open - network - vybrat HTTP/FTP/MMS - vlozit link a uz to hra...
      • Re: Re: live rozhlasove vysielanie na internete 24.11.2005 | 21:18
        Attila Tóth   Návštevník
        Ja používam na počúvanie xmms, pretože dobrý má buffer a počúvam rádio Expres cez Dial up 56 kb/s. A vôbec nehrá s prestávkami ako cez iné prehrávače alebo windows media player, a aj to rádio je super. Cez operu kliknite na ich stránke na live a vyhodí vám, že nemáte podporu mms, to zapnete v nastaveniach operi, v sekcií externé programy, a medzi moduly vložíte mms a nastavíte ho tak, aby to otváral cez xine. Skúšal som aj iné radia cez dialup, ale tento je najlepšie hrajúci v SR, čo sa týka rýchlosti a kvlity prehrávania ako aj samotného obsahu vysielania S pozdravom Attila Tóth
        • Re: Re: Re: live rozhlasove vysielanie na internet 25.11.2005 | 15:25
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          Stačí cez mplayer...odkopíruj adresu rozhlasu-priamo toho linku a vložiť ho do mplayeru...mne to ide bez problémov.
    • Re: live rozhlasove vysielanie na internete 25.11.2005 | 16:11
      zeropoint   Návštevník
      ja som vcera pocuval WWW.DI.FM chcel som cez xmms ale z nejakeho dovodu sa to automaticky otvorilo do prehravacu kaffeine a ani za boha som to nemohol dostat do xmms alebo mplayeru no fakt neviem ale kazdopadne cez ten kaffeine to fachalo do pohodky.....
      • Re: Re: live rozhlasove vysielanie na internete 25.11.2005 | 21:59
        habakuk   Návštevník
        a nie je nejaky soft ktory ma v sebe aj vyhladavanie stanic ?
        • Re: Re: Re: live rozhlasove vysielanie na internet 25.11.2005 | 22:22
          peter golis   Návštevník
          google
          • Re: Re: Re: Re: live rozhlasove vysielanie na inte 25.11.2005 | 22:55
            Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
            :-) jasan marysko, myslel som nieco podobne ako ma winamp pod winshit :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: live rozhlasove vysielanie na 25.11.2005 | 23:15
              peter golis   Návštevník
              myslis ten miniaturny html browser koli ktoremu som ho prestal uz davno pouzivat? nie j 100x lepsi normalny browser?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: live rozhlasove vysielanie 26.11.2005 | 08:09
                habakuk   Návštevník
                neviem ci sa tomu nadava zrovna browser, ale dalo sa mi tam zotriedovat stanice podla zanrov. OK k linuxu som sa vratil po dlhsej dobe, asi som out :-) skus ma nakopnut ako pouzit napr. mozilu aby mi vyhladala stanice kde sa hra napr. techno a potom aby aby to bolo previazane s xmms
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live rozhlasove vysiel 26.11.2005 | 10:39
                  peter golis   Návštevník
                  na spravu "bookmarkov" je playlist. ten minibrowser ich vyhladaval pomocou centralne spravovanej sluzby. ale to malo zasa nevyhodu ze nove alebo europske radia tam nefigurovali. ale odvredy pretieklo vela vody v toryse. inac v google staci zadat: "internet radio" techno a clovek dostane viac ako vela relevantnych linkov. iba si ich musi zotriedit. uz len preto ze kazdy hudobny zaner ma vela stylov a nie vzdy hraju to co clovek chce. a dalsi dovod je ze tie radia zvyknu vysielat vo vseliakych obskurnych formatoch (wma) a to nie vzdy vie prehrat kazdy klient. viem, privital by si nieco centralne spravovane kde by boli zotriedene informacie ohladom radii (zaner, aktualny program - co nam prave hraju, geograficka lokacia, jazyk v ktorom hovori spiker, kvalita a format streamu), ze?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live rozhlasove vy 26.11.2005 | 11:19
                    Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
                    take nieco hladam :-) ale k winshit sa uz nevratim kvoli winampu
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live rozhlasov 26.11.2005 | 11:23
                      peter golis   Návštevník
                      keby si dal vyhladavat v google internetove radiatory bez techna, tak hned na zaciatku je shoutcast. od nullsoftu, tvorcu winampu. mmyslim ze pomoze.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live rozhl 26.11.2005 | 11:27
                        Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
                        uz je to skoro take ako som si predstavoval :-) dikes
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live r 26.11.2005 | 11:44
                          zeropoint   Návštevník
                          co tak www.di.fm
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: li 26.11.2005 | 11:55
                            Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
                            cez googla jhttp://www.shoutcast.com/directory/index.phtml a hra mi to hned
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.10.2006 | 02:53
                              ra100   Návštevník
                              skus streamtuner...mas ho v repozitaroch...
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.10.2006 | 13:47
                                123   Návštevník
                                presne tak streamtuner a k tomu streamripper , mam to v ubuntu a funguje to skoro na 100% ,len som este nainstaloval beep-media-player a v nastaveniach streamtunera prepisal aby sa radia prehravali v nom a nie v xmms. Xmms sa stale sekal.
                                • Re: Re 09.04.2007 | 22:45
                                  Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
                                  OK, slape to :-)