prechod z mandrivy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2005 | 22:16
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. mal som mandrake 10.1 a teraz mam mandrivu 2006. neviem ci to bol dobry prechod... poradite nejaku distribuciu ktoru by som si dal namiesto mandrivi? pracujem pod KDE
    • Re: prechod z mandrivy 26.11.2005 | 17:52
      999   Návštevník
      odporucil by som ti : SUSE, K/Ubuntu ,Fedora Kym najdes vyhovujucu distribuciu to moze trvat dost dlho ,takze stahuj ,instaluj ,skusaj... Pozri distrowatch.cz ,na pravo je zoznam distribucii podla oblubenosti ,mozno si vyberies podla toho. Aj ja som si myslel ze KDE je to najlepsie a uz si to nemyslim od kedy som si nainstaloval ubuntu.
      • Re: Re: prechod z mandrivy 26.11.2005 | 17:57
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        gentoo slackware freeBsd
        • Re: Re: Re: prechod z mandrivy 26.11.2005 | 17:58
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ale nie pre zaciatocnikov a klikacov
      • Re: Re: prechod z mandrivy 26.11.2005 | 18:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        teda myslis ze gnome je lepsie ako KDE? no neviem moc som pod gnome nerobil tak je to mozne :)
    • Odporúčané distrá 26.11.2005 | 18:09
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Tiež by som odporúčal skúsiť SUSE a Kubuntu (ak chceš KDE)...
      • Re: Odporúčané distrá 26.11.2005 | 18:18
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        Ubuntu je len na jedno cdcko???
        • Re: Re: Odporúčané distrá 26.11.2005 | 18:22
          999   Návštevník
          ano je to len 1 CD a ostatne ak potrebujes stiahnes cez synaptic ,je to vlastne debian , takze vyhodou je vela softu.
          • Re: Re: Re: Odporúčané distrá 26.11.2005 | 18:33
            999   Návštevník
            tu najdes dokumentaciu , sice pre verziu 5.04 ale vacsina plati aj pre 5.10 http://www.chrool.wz.cz/
    • Re: prechod z mandrivy 26.11.2005 | 20:01
      Avatar metla SUSE 10.0  Používateľ
      SUSE 10. Mandrivu strči do zadku lavou zadnou
      • Re: Re: prechod z mandrivy 26.11.2005 | 20:15
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        se docela divím ,že ostatní linux distribuce nezruší když je SUSE tak nepřekonatelné.
        • Re: Re: Re: prechod z mandrivy 27.11.2005 | 13:43
          samuel cengel   Návštevník
          Stano, ty si nejaky nerozhodny a zakladas tu stale len taketo diskusie. Dobra rada: si zaciatocnik, daj si nieco tazke: archlinux, slackware, gentoo(v gentoo sa vsetko kompiluje). vela sa naucis, lebo budes musiet a tvoje diskusie budu o niecom a toto forum vyuzijes patricne a priprav sa na neklikanie. btw KDE je len winmanager, da sa nainstalovat do vacsiny distier, ak chces
          • Re: Re: Re: Re: prechod z mandrivy 28.11.2005 | 15:03
            Posledný ortiel   Návštevník
            áno to je nápad...malo by sa zrušiť iné obsadenstvo Linux-u a malo by ostať len SUSE:...... TO je najlepšie! S pozdravom Vaša jednotka
          • Re: Re: Re: Re: prechod z mandrivy 28.11.2005 | 19:57
            mlp   Návštevník
            slackware ...kvuli jednoduchosti (spis prehlednosti , ja jsem ho taky zkusil po mandraku a zustal jsem u nej) ...vsecko co potrebuju mi funguje ...toho jsem s mandrakem nedosahl ...proste jak ho nastavis tak jede (treba jsem to jen s mandrakem neumel :) a druha ma distribuce je debian ta ma vyhodu reseni zavislosti pri instalaci balicku ...ale u nej nemam takovy prehled kde co je , ale uplne jsem byl mimo , kdyz jsem zkusil suse , vsechno ma jinde a prijde mi hodne neprehledne , po instalaci je hodne barevne a nacancane ale to je asi tak vse , fakt se mi ho po 15minutach ani dale nechtelo zkoumat.Se suse 10 jsem se rozloucil (jo taky me prekvapilo, ze mi zavadec nainstaloval do mbr ...a fakt jsem si nevsiml ze by se me zeptalo) Tak proto nechapu ze je suse tak opevovano, ale proti gustu ..... :) rozhodne zkousej a neboj se ani toho suse, bez zkusenosti nebudes vedet o cem to je
            • Re: Re: Re: Re: Re: prechod z mandrivy 28.11.2005 | 22:16
              Samuel Cengel   Návštevník
              jo, slackware je fajn, asi by som ho mal na compe, no objavil som Arch linux. Arch linux=Slackware+masivny balickovaci system pacman, ktory riesi zavislosti, ponuka jednoduchy upgrade pomocou rolling updates, je velmi konfigurovatelny, ma mnoho nastaveni, system abs spolu s makepkg a pkgbuilts, na jednoduche vytvaranie starsich verzii balickova a tych, ktore nie su dostupne v officalnych repozitories, vytvorenie vlastneho repozitories a podobne+i686 optimize distro, cize pobezi rychlejsie ako Slack+dodrdrzuje unixovu strukture, cize je velmi prehladne, nie je problem sa v nom orientovat Velmi dobry pristup comunity. Len tak pre vykreslenie, uvediem jeden priklad, mam Arch aj na notebooku ibm thinkpad600e a pouzivam jadro 2.6.10, aj ked uz je dostupne jadro vo verzii 2.6.14 a arch uz davnejsie presiel na automaticke loadovanie modulov a detekciu hardwaru pomocou hwdetect a moznost jej pouzivania, no treba mat nove a initscripty ponukane teraz zahrnaju tuto moznost, no problem bol, ze s jadrom 2.6.10 tieto initscripty mali problem pri zavadzani modulov, tak som napisal do fora a musim uznat, ze v kratkej dobe mi napisal jeden package maintainer a pytal sa ma na problem, vysvetlil som mu ho a asi o hodinu som nasiel balicek v novej verzii, ktora riesila moj problem a mozno problem aj inych ludi, ktory nepotrebuju prejst na novsie jadra. Co k tomu dodat, myslim, ze to je fakt uzasny pristup. Mozno to bude zniet ako vychvalovanie, ale Arch je velmi kvalitne a myslim, ze distro, ktore este dlho bude patrit medzi spicku v distrach orientovanych na skusenejsich uzivatelov a ludi, ktory sa chcu a maju chut ucit a nemaju cas vsetko kompilovat a chu mat v relativne kratkej dobe po vydani novy software.