aky linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.06.2006 | 21:03
jany   Návštevník
Uz davnejsie rozmyslam o linuxe, ale neviem sa rozhodnut aky, mal som nainstalovany uz davnejsie mandrake (myslim 9.1), ale moc sa to podobalo na win :) a nevedel som tam spojazdnit modem a SS2 kartu, tak som sa na to v****l. V inom fore mi poradili Kanotix tak ho stahujem. Ide mi o to aby som mal v nom take moznosti ako vo win. Hlavne aby som tam spojazdnil microcom ADSL usb modem AD2622 a PCI kartu Sky Star 2 + dekodovanie. to by na zaciatok stacilo. Tak co by som mal este na zaciatok vyskusat okrem kanotixu, podotikam, ze som totalny zaciatocnik, takze nieco jednoduchsie
    • Re: aky linux 27.11.2005 | 21:23
      Avatar nardew debian  Používateľ
      no ci spojazdnis daky hw nezalezi podla mna od distribucie, ale od kernelu... cize ak ma dane distro rovnaky kernel, vysledok bude podla mna rovnaky... ak sa mylim, tak ma opravte...
    • Re: aky linux 27.11.2005 | 21:26
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      modem sice v linuxu funguje ale nastavení je maturita, sky star snad taky ale vybrat si distribuci kterou jsem ještě neviděl, no nevím ale těžko se ti bude shánět někdo kdo to má a poradí.
      • Re: Re: aky linux 27.11.2005 | 23:34
        jany   Návštevník
        no nic skusim, zajtra ten kanotix a uvidim co dalej
        • Re: Re: Re: aky linux 28.11.2005 | 21:52
          jany   Návštevník
          Tak vlozil som do mechaniky cd s kanotixom vdr 1.2 (mam 2 HDD na jednom su 2 oddiely a na druhom 3) CD nacitavalo a potom nabehla obrazovka s konzolou a nejakym menu. Lenze ja neviem co dalej. Zacal som citat manual k linuxu, ale ani na 40. stranke som nic nevedel, tak som to nechal tak. Bol by ochotny niekto poradit, cez ICQ, alebo skype, msn . Ja uz fakt neviem
          • Re: Re: Re: Re: aky linux 28.11.2005 | 22:11
            ktx   Návštevník
            nie je to nahodou live CD ? Dovolim si zapochybovat ci ti ako zaciatocnikovi dobre na tom inom fore poradili. Skus sa poobzerat po distribucii ktoru tu ma nainstalovanu kazdy druhy clovek: Suse, Mandriva, K/Ubuntu ,Debian,...
          • Re: Re: Re: Re: aky linux 28.11.2005 | 22:12
            Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
            Ja som tiez zaciatocnik. Zacal som s mandrivou 2006 a som spokojni. Skus tu. Ja som tiez na zaciatku rozmyslal s cim zacat a dost som toho precital a o tej tvojej distribucii som v zivote nepocul. Skus mandrivu 2006.
          • Re: Re: Re: Re: aky linux 28.11.2005 | 22:24
            peter golis   Návštevník
            Kantonix linux je distribucia zalozena na debiane tak ako knoppix, ubunutu,... Robia ju nemci a to nie je na chybu (ze ano, SuSe). Jedna sa o LiveCD, takze sa da spustit aj bez instalacie. Ale da sa aj nainstalovat. Verzia R17 vyzera byt viac ako rok stara. Ak mas moznost, tak si skus stiahnut novsiu verziu. sice netusim co sa ta to pytalo, ale zrejme to bola uvodna obrazovka zavadzaca syslinux pre vyber jadra a zadanie jeho doplnkovych parametrov. Normalne tie Live CD zacnu po nejakom case (cca 10 sekund) nabiehat aj same, ale da sa to urychlit aj stlacenim klavesy enter. inac odporucam pozriet sa aj na ich dokumentaciu: http://wiki.kanotix.net/CoMa.php?CoMa=HomePage PS.: zaujimalo by ma aka je tam podpora prijmu kodovanych programov. dana karta by mala fungovat v pohode ;-) a asi nielen mna by to zaujimalo. kto z nas vie zratat kolko stoji rocny poplatok za tych slabych 40 programov v kablovke?
            • Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 29.11.2005 | 10:40
              Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
              ano suhlasim s Petom Golisom ... nebabrisa s niecim co sa vola kantonix uz len nazov znie ze to je kantonsky .... radsej si tam daj napr suse co ma velka vedsina a verim ze budes mat po probleme....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 29.11.2005 | 10:50
                jany   Návštevník
                no suse ,som pocul , ze nieje zadarmo. A ked pozeram po tych FTPeckach, tak je tam vela adresarov a v kazdom nieco je a ja neviem co stiahnut. Uz som sa raz pomylil a zacal som stahovat debiana, ale chorvatskeho a to som zistil az pri stvrtom iso subore. Tak bol by som rad , keby ste mi dali konkretny link co a kde stahnut (modem a SS2 tam musi ist. Kompilovat neviem (neviem toho viac))
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 29.11.2005 | 12:57
                  Avatar titanik mint  Používateľ
                  ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/suse/i386/9.3/iso/ - instalacky suse 9.3, lepsie je asi stiahnut CD lebo DVD sa mi nepodarilo nikdy dobre stiahnut alebo si stiahni net-install.iso ale potom budes musiet vsetko stahovat z netu. ja som to tak robil. OPenSUSE 10.0 - stahuj SUSE-10.0-CD-OSS-i386-GM-CDx.iso (teda ak newies aky mas procak) na tomto servery najdes viac distribucii tak stahuj iso subory
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 29.11.2005 | 13:22
                  pedro   Návštevník
                  So Skystar2 nie su ziadne problemi, ovladac je v jadre
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 30.11.2005 | 18:29
                    jany   Návštevník
                    stahnem asi to co ste mi poradili lenze skusim DVD (predsa je lacnejsie DVD ako 5 CD). Procesor mam Intel P4. Ako sa to vlastne urcuje ktore iso ku ktoremu procaku. A este to hlavne je to free? a je to v cestine ?
    • Re: aky linux 29.11.2005 | 14:11
      Jiva   Návštevník
      O Skystar 2 je debata na webe http://www.skystar2.info/ >> Forum . Dekodovanie programov (pokial viem) funguje len s programom VDR . V diskusii na stranke je postup ako ho rozbehat. Nekodovane programi ideu bez problemov v Kaffeine (overene v mandriva 2005)
      • Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 07:35
        Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
        Mam procesor Intel P4 mozem stahnut toto DVD co ste mi poradili vyssie ?? ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/suse/i386/9.3/iso/
        • Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 08:42
          Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
          to DVD ide len nejakych 20 kb/s tak som sa rozhodol pre CD (je mozne spravit s tych CD iso aj DVD iso ??)
          • Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 14:31
            ???   Návštevník
            tak si vyber iny server a hlavne verziu 10.0 http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.html
            • Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 14:52
              Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
              Nenasiel som tam cesky, alebo slovensky server. Mozem si to stahnut aj s ineho serveru ? Ma to v sebe aj cestinu, ked to stahnem napr. s Polska ??
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 15:17
                ???   Návštevník
                je to jedno odkial to stiahnes , obrazy su rovnake a cestinu ,slovencinu to ma
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 15:30
                  ISO súbory   Návštevník
                  Skús sa mrknúť na tento link: http://iso.linuxquestions.org/ je to fakt dobrá stránka s množstvom disttibúcií pre Linux. Ja som inštaloval Suse 10.0. Slovenčina v pohode a aj bootovanie spolu s Win je v poriadku.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 15:33
                  Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                  Sorry , ze sa tak hlupo pytam, ale su tam na stiahnutie 2 DVD a to Eval DVD ISO image 32bit (3,6 GB) a Live DVD ISO image 32bit (1,1 GB) t.j. jeden je live 1.1GB a druhy eval 3.6GB aky je medzi nimi rozdiel, mam len dsl 512 a nechcem stahovat obidva. pleas
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 15:50
                    ???   Návštevník
                    live sa neinstaluje , eval je na nainstalovanie ,eval je tam aj 64 bit verzia . Stahujes to vo windowse? (Ak mas disk FAT32 , tak 3.6GB nestiahnes, pisem to len pre istotu:-))
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 15:51
                    Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                    Eval DVD ISO image 32bit (3,6 GB) je to co potřebuješ na instalaci, Live je spustitelná z dvd.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 16:04
                      Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                      No zatial sa musim uspokojit s Win. ale mam NTFS, takze sa hodim na tu Eval DVD ISO image 32bit (3,6 GB) zatial moc dakujem
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky linux 03.12.2005 | 16:58
                        max   Návštevník
                        pošli mi adresu.povaľuje sa mi tu jedna mandriva.pošlem ti ju poštou. icq 241890642
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky li 03.12.2005 | 22:31
                          Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                          Stahujem to cez Download acceler. plus a stale mi to po par MB asi 20-30 zastavi (odkliknem hlasku, dam obnovit a stahuje dalej). Co je to, ale za chybu. Chyba downloader, alebo chyba serveru, alebo co, nechal by som to aj cez noc, ale ked mi to vypina, tak s toho nic nebude. Hlaska znie stahovani suboru nebolo uspesne dokonceno server zaslal neocakavanu odpoved. 421 data timeout. Reconnet. Sorry
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ak 10.12.2005 | 08:22
                            Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                            mohli by ste mi sem hodit este link na Mandrivu a Debian, najnovsie dist. A su tieto dist. lokalizovane aj do cz/sk ?
                            • na to, že hledáš linux 10.12.2005 | 09:04
                              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                              už 20 dnů jsi toho moc nepřečetl tak alespoň tohle http://proc.linux.cz/kde-ziskat.html http://linuxos.sk/clanok.php?clanokid=60
                              • Re: na to, že hledáš linux 10.12.2005 | 09:51
                                Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                                Ked klikam na linky, ktore odkazuju na download, tak sa dostavam na rozne ftp, kde je plno adresarov a ja tam po nich chodim a neviem co mam stahnut.
                                • Re: Re: na to, že hledáš linux 10.12.2005 | 10:24
                                  Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                                  no máš pravdu, ty linky nejsou moc aktuální takže jsou to 3 CD, soubory mandriva free 2006 CD1 CD2 CD3
                                  • do háje vypadla mi adresa 10.12.2005 | 10:26
                                    Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                                    http://mandrivauser.cz/modules.php?name=Software&dir=/Mandrivalinux/devel/iso/2006.0/i586
                                    • Re: do háje vypadla mi adresa 10.12.2005 | 13:51
                                      Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                                      2 punťa Dik za link, je lepsie ked dostanem overeny link, ako ked mam chodit po ftpeckach a stahovat somariny a az potom ked to stahnem sa dozviem , ze to bolo zbytocne
                          • aky linux 10.12.2005 | 13:53
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            tak stahuj cez daco lepsie... DAP je podla mna uplna hlupost a je to dost pomale
                            • Re: aky linux 10.12.2005 | 16:31
                              Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                              Preco si myslis ze je to hlupost, skusal som Fresh download, Firefoxacky stahovac a DAP sa mi zda celkom dobry. >Jeto dost pomale Myslis ????? Rychlost nezavisi od stahovaca, ale od pripojenia
                              • Re: Re: aky linux 10.12.2005 | 17:22
                                peter golis   Návštevník
                                presnejsie povedane rychlost stahovania zavisi od najponalsej casti sietovej konekcie. ak ta napriklad download.com obmedzi na 33k6, tak 1Mbps linku vyuzijes iba na 1/30 (3,33%). alebo ak mas zdielanu linku (co urcite mas) tak nepojdes na plnej rychlosti. ak mas popritom dajme tomu zapnute p2p stahovanie tak ti linka nebude stihat posielat poziadavky a zas pojdes iba na zlomku rychlosti.
                                • Re: Re: Re: aky linux 10.12.2005 | 21:18
                                  Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                                  2 peter golis Ja sa do toho az tak nevyznam, ja mam ADSL od Telecomu Down 512 Kb a Up 128 Kb. prenosova rychlost sa pohybuje v rozmedzi 50-70 kbps. No niekedy mam len 20-30 kbps. Zrejme tam hra ulohu aj Agregacia a aj odkial to stahujem A ci mam zdielanu linku, asi hej ked mam ADSL, zdiela ju cele slovensko :)
                                  • Re: Re: Re: Re: aky linux 11.12.2005 | 11:13
                                    Avatar jany1 zatial ziadna  Používateľ
                                    Este sa chcem opytat o Debian nasiel som tieto isa, ftp://debian.sh.cvut.cz/debian-cd/current/i386/iso-dvd/ musim stahnut obidva DVD alebo mi staci len prve DVD
                                    • Re: Re: Re: Re: aky linux 13.12.2005 | 18:44
                                      marfo   Návštevník
                                      staci len jeden
                                      • aky linux 12.06.2006 | 19:21
                                        jozi   Návštevník
                                        i .j .j
    • Re: aky linux 14.06.2006 | 20:54
      janci82   Návštevník
      Ja mam Kanotix a zatial sa mi ho nepodarilo crashnut... vsetky predtym ano takze je to dobra distribucia... ale s hardwarom sa musis trochu pohrat... po instalacii na disk sa ti ztratia nastavenia siete a podobne a musis to znovu nastavit... A upgrade je trochu komplikovany... po nom sa ti ztrati xorg a musis ho znovu nainstalovat... Vela zdaru
      • Re: Re: aky linux 14.06.2006 | 21:03
        Tomáš Hanzel   Návštevník
        Ja sa prilánam ku Slackware Linuxu. Nebudem hodnotiť prečo, niekde to tu už určite je. ps: Skúsim som cez 30 distier - tolko ich mám doma.