Instalacia hry Cube..

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2005 | 22:58
Logan   Návštevník
Pokusam sa us asi tak pol hodiny nainstalovat cube_2005_08_29_unix.tar.gz a neako mi to nechce nainstalovat... som len zaciatocnik...(no grafiku od nvidie som rozchodil ale aj tam je problem ze ked sa prepnem do textoveho modu tak tam mam take rozlisenie ze vsetko je take velke ze sa to neda citat... obraz sa prekresluje ...... medzi sebou....inak ostatne zatial ide v pohode) pri instalaci som postupoval: 1. tar -xzvf cube_2005_08_29_unix.tar.gz to sa rozbalilo 2. cd cube 3. ./configure - toto us neslo vypisuje bash: ./configure: Adresár alebo súbor neexistuje ostatne nefunguje.... 4. ??? (Make) 5. Make install. prosim pomozte mi......
    • Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 19:51
      Logan   Návštevník
      No pouzivam Mandrivu 2006...
    • Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 19:52
      Logan   Návštevník
      No pouzivam Mandrivu 2006...
    • Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 19:52
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a nie ta hra nahodou v binarka? potom sa samozrejeme nekompiluje ale iba rovno spusti. pozri ci tam nie je daco ako README, INSTALL
      • Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:11
        Logan   Návštevník
        No je tam readme.html ale tam nic normalneho nie je.... iba popis nastaveni , historia.... atd
      • Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:12
        peter golis   Návštevník
        ak to clovek rozbali, tak sa mu tam objavi zopar suborov (pochopitelne v podadresari). najdolezitejsie su dva: readme.html - kto uhadne preco? cube_unix - kto uhadne naco? hru by nemalo byt potrebne instalovat, ale kto vie :-) zdrojaky danej hry su v baliku *-src.zip, kedysi ich pribalovali aj do binarneho baliku.
        • Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:15
          logan   Návštevník
          Sorry ale vobec tomu nerozumiem..... to je sice pekne ze su tam aj ja ich tu mam ale neviem co dalej pretoze som zaciatocnik a nic som este take neinstaloval.... a moja anglictina nie je bohvieaka...
        • Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:18
          Logan   Návštevník
          No po klikani na te cube_unix sa nic nedeje a readme su nejake blbosti .....
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:25
            peter golis   Návštevník
            readme znamena "citaj ma". ak su tam podla teba blbosti, tak je potom cela hra blbostou. a ked to spustis z terminalu (xterm/gnome terminal/KTerm) tak to pise co?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:30
              Logan   Návštevník
              No nic to nejde musim ist tak mi neco mudre prosim napis lebo ma s toho porazi ....... diky
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:45
                peter golis   Návštevník
                pozicias mi krystalovu gulu?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 17:36
                  Logan   Návštevník
                  Co to ta kristalova gula je??????
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cub 29.11.2005 | 20:44
                    peter golis   Návštevník
                    krystalova gula je interface pre pristup do univerzalneho informacneho pola (skratene UIP). pouziva sa najme pri vesteni. to vies, ked clovek nema informacie, tak moze zistit podstatu problemu iba vestenim. volajte ma Vestica Theora.
    • Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 19:57
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      ono sa to spusta asi takto: cd cube bin-unix/cube (alebo nejak tak) proste musis spustit z adresara kde je hra tu binarku, potom to slape :) IMHO: ta hra ma dost rychlo omrzela, stale to bolo o tom istom, ci som hral lokal alebo cez net.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Instalacia hry Cube.. 28.11.2005 | 20:10
        logan   Návštevník
        no nejak mi to nejde....
    • Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 12:16
      thinos   Návštevník
      podla mna je to slackwarovy balicek (.tgz) a preto ti to nejde. moj nazor
      • Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 12:22
        Logan   Návštevník
        A co s tym?? nie je niekde link na to aby mi to islo v Mandrive 2006?
        • Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 12:35
          Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
          jedna vec mi nieje jasna toto je pre LOGANA ciste moja otazka pises ze si zaciatocnik ... ja tiez.... otazka znie kolko toho na zaciatok vies ... vies sa v konzole prehadzovat v adresaroch?? pastni sem celi ten "nedolezity" README subor mozno si nieco prehliadol .... dalej skus sem vypisat vsetky subory ak ich teda nieje vela alebo sem aspon pastni adresu s ktorej si to stiahol.......
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 21:12
            logan   Návštevník
            root.cz
      • Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 14:41
        peter golis   Návštevník
        no, on to nie je balicek pre slackware, ale skomprimovany archiv suborov. samozrejme to vyzaduje aj nejake kniznice (minimalne SDL-*) takze cd cube/bin_unix ldd linux_client a doinstalovat zodpovedajuce kniznice.
        • Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 21:09
          Logan   Návštevník
          Napise ze taky subor neexistuje
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 21:33
            peter golis   Návštevník
            aky subor neexistuje? ldd alebo bin_unix/linux_client? v akom adresari stojis? krystalova gula mi vravi ze si si rozbalil balik prikazom: tar xvfz cube_2005_08_29_unix.tar.gz potom si vosiel do novovytvoreneho adresara cube pomocou prikazu: cd cube v nom staci spustit startovaci skript: ./cube_unix ak by to neslo, tak treba zistit ktore kniznice niesu instalovane pomocou prikazu: ldd bin_unix/linux_client v kazdom pripade sa na chybovy vystup vypisuju chyby z programu (alebo debug hlasky) a z nich sa da skutocne vela docitat.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 21:52
              logan   Návštevník
              Us to ide ked som zadal: ./cube_unix diky ale dost to trha ..
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 22:26
                peter golis   Návštevník
                u mna na mini mac (tiger) to ide relativne ok. predpokladam ze bud nemas kartu s 3d alebo nemas rozchodene zodpovedajuce ovladace.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 22:28
                  logan   Návštevník
                  no ovladace som nainstaloval tie od nvidie. Us sa to zlepsilo ked som restartol PC ale stale miestami mi to sekne tak na 5 s a potom to ide zas ok. a to sa opakuje...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry Cub 29.11.2005 | 22:46
                    peter golis   Návštevník
                    DMA na diskoch je aktivovana? ta grafika je co za typ? nie je nahodou integrovana na doske? co vsetko bezi na danom pocitaci (firefox aj s 10timi strankami a kopou flash animacie)? aky je tam procesor? aky vykon dava glxgears? hra ma nastavene ake rozlisenie a efekty?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia hry 29.11.2005 | 22:58
                      logan   Návštevník
                      Neviem kde sa aktivuju DMA v Mandrive ja som len zaciatocnik, Grafika je Nvidia Geforce 4 MX 440 64MB, tak bezal tam knopete a opera procesor je Intel Celeron 1,333 Ghz, 384MB SD RAM, 40GB HDD WDC 7200otaciek...
    • Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 12:32
      ethyl   Návštevník
      v terminali sa nastav do adresara, kde si to rozbalil a napis ./cube_unix a malo by to bezat. ked nie, napis, co ti to napise. len nehovor, ze nic, lebo to asi nebude pravda. imho si s touto hrou stravil neumerne vela casu - urcite nestoji ani za 20 minut laborovania so spustanim, proste nic moc. ako pocin je to sice zaujimave, ale co sa tyka hratelnosti podla mna dost chabe
      • Re: Re: Instalacia hry Cube.. 29.11.2005 | 12:37
        Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
        pre LOGANA teda nie README ale INSTALL sem supni....