Zvuk vo Wolfenstein

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.10.2006 | 14:16
Buddyboj   Návštevník
Mam Mandrivu 2006 a nainstaloval som si hru Wolfenstein Return to castle. A niekedy ked spustim hru tak sa mi nejde zvuk. Ale je to uplne nahodne. Pretoze kňniekedy mi 10x po sebe nejde a potom mi ide a niekedy na 2. spustenie mi ide a niekedy hned.A je take ze mi vobec nejde a tak restartnem pocitac a potom sa mi niekedy spusti.
    • Re: Zvuk vo Wolfenstein 29.11.2005 | 22:51
      bbb   Návštevník
      mne to tiez niekedy po sebe 10x ide a 2x nejde a niekedy to vobec nejde a takto sa to opakuje az kym sa nerestartujem. a teraz k problemu ,si veeelmi konkretny ,dufam ze necakas ze ti niekto poradi
    • Re: Zvuk vo Wolfenstein 30.11.2005 | 17:53
      f   Návštevník
      asi preto ze pouziuvas alsa. Skus si v start/system/nastavenie/kde/zvuk/zvukovy system nastavit polozku automaticke pozastavenie/automaticky pozastavit po necinnosti (mas tam asi 60 sekund nastav to na 5 alebo 10 sekund). Pred spustenim hry pockaj tych 5 - 10 sekund (pockaj znamena, aby ti nezahral ziadny systemovy zvuk, pripadne aby si nemal spustenu aplikaciu co pouziva zvukovy system) mne to trochu pomohlo...aj ked pri inej hre...
    • Re: Zvuk vo Wolfenstein 07.12.2005 | 16:06
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      pred spustenim hry ako root zadaj do konzoly: echo "et.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss funguje bez problemov :-) (Skusane na Gentoo, jadro 2.6.12-nitro5).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Zvuk vo Wolfenstein 07.12.2005 | 16:11
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        To je z navodu ako rozchodit zvuk pre ETcko na SuSE linuxe, vsak? Ale wolfensteinovska binarka sa vola inak. Takze to treba trochu upravit a zaujimalo by ma ci to na MDK zafunguje. Ja som s tym nemal svojho casu ziadne problemy.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: Re: Re: Zvuk vo Wolfenstein 07.12.2005 | 16:16
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          :To je z navodu ako rozchodit zvuk pre ETcko na SuSE linuxe, vsak? Nasiel som to na forums.gentoo.org, mozno to je z oficialneho navodu, neviem. :Ale wolfensteinovska binarka sa vola inak. vola sa: et.x86 tomas@obelisk /opt/enemy-territory $ ls -la celkom 1536 drwxrwx--- 5 root games 4096 sep 9 10:38 . drwxr-xr-x 14 root root 4096 nov 17 09:51 .. drwxr-x--- 3 root games 4096 jún 30 11:48 Docs drwxrwx--- 3 root games 4096 jún 30 11:48 etmain -rwxr-x--- 1 root games 1538888 sep 9 10:37 et.x86 -rwxr-x--- 1 root games 287 sep 9 10:37 openurl.sh drwxr-x--- 3 root games 4096 jún 30 11:48 pb -rw-r--r-- 1 tomas users 206 jún 30 11:49 pbcl.db
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Zvuk vo Wolfenstein 13.09.2006 | 04:51
            Dufy   Návštevník
            Nejde mi zvuk v ET a čo tu čitam riešenie som nenašiel. Pri sstarte mi vypise toto: ------- sound initialization ------- /dev/dsp: Device or resource busy Could not open /dev/dsp ------------------------------------ Sound memory manager started Sys_LoadDll(/root/.etwolf/etmain/ui.mp.i386.so)... Sys_LoadDll(/root/.etwolf/etmain/ui.mp.i386.so) failed: "/root/.etwolf/etmain/ui.mp.i386.so: cannot open shared object file: No such file or directory" Sys_LoadDll(/usr/local/games/enemy-territory/etmain/ui.mp.i386.so)... ok Sys_LoadDll(ui) found **vmMain** at 0xadc1ff40 Sys_LoadDll(ui) succeeded! Co by sa s tam dalo urobit? Mam Freeespire. Vdaka za pomoc.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zvuk vo Wolfenstein 13.09.2006 | 08:55
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              prikaz: echo "et.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss spusti ako root, potom by to malo ist.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvuk vo Wolfenstein 20.09.2006 | 15:56
                Dufy   Návštevník
                Uz som to urobil ale stale bez zvuku. To by ho malo hned spustit? Lebo mne to hned nespusti, musim zadat: et. Stale mi to vypise to iste co predtym. ------- sound initialization ------- /dev/dsp: Device or resource busy Could not open /dev/dsp ------------------------------------
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvuk vo Wolfenstein 21.09.2006 | 15:18
                  Dufy3   Návštevník
                  Problem stale pretrvava a ja uz som z toho sedivy.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvuk vo Wolfenstei 23.10.2006 | 14:16
                    Dufy3   Návštevník
                    Pýtal som sa na daný problém aj na stránka www.linuxsoft.cz a poradili mi takto: Ukoncete aplikaci, ktera si zabrala /dev/dsp. Zkuste prikaz lsof /dev/dsp. A funguje to, ďakujem všetkým čo sa mi snažili poradiť a dúfam, že toto moje zistenie pomôže aj ďalším.