GNUstep

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2005 | 17:11
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravickujem... v HOME som nasiel GNUstep... a nech tam robim co robim tak neviem co robim :) co to vlastne dokaze?
    • Re: GNUstep 03.12.2005 | 17:16
      peter golis   Návštevník
      to, na co bol stvoreny. ze odkial to viem? google. najdi si homepage projektu gnustep a precitaj si nieco o tom.
      • Re: Re: GNUstep 03.12.2005 | 17:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a mohol by si napisat tak piatimi - siestimi slovami ze co to priblizne je?
        • Re: Re: Re: GNUstep 03.12.2005 | 18:17
          peter golis   Návštevník
          ano. mohol. ale naco? ked to ten projekt vie o sebe napisat krajsie, pravdivejsie a vystiznejsie? inac co by si mi odpovedal na otazku co je to kde? alebo co je to gnome? alebo co je to motif?
          • Re: Re: Re: Re: GNUstep 03.12.2005 | 19:31
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            kde a gnome su graficke rozhrania. teda je to urcita "grafika", na ktorej funguju ostatne programy. to tretie nepoznam :) (p.s. neviem ci som nahodou nenapisal uplnu blbost)
            • Re: Re: Re: Re: Re: GNUstep 03.12.2005 | 19:42
              peter golis   Návštevník
              ano, spravne. a za domacu ulohu mozes zistit co je to ten gnustep. budes prekvapeny. potom si mozes vyskusat aj live cd s nim.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: GNUstep 03.12.2005 | 21:22
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                "GNUstep is a cross-platform, object-oriented framework for desktop application development. More on what GNUstep is..." dufam, ze ti to staci...
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • ak sa nemylim 04.12.2005 | 17:11
                  petryk   Návštevník
                  GNUStep je aj distribucia zalozena na morfixe (debian based) , vyuzivajuca programi cisto GNUstep frameworku
    • Re: GNUstep 03.09.2007 | 16:11
      lz   Návštevník
      GNUstep je framework zalozeny na jazyku ObjectiveC.
      ObjectiveC je nieco medzi Javou a c++. Ma runtime co mu umoznuje vyrabat zaujimave kusky skodom (napr. vytvorenie instancie tredy na zaklade textoveho retazca).
      GNUstep je teda framework:
      - negraficky (Foundation) - polia, asociativne polia, zamky, thready, stringy, buffre .....
      - graficky (AppKit) - Okna, textfiledy, buttony, ....
      GNUstep je zalozeny na specifikacii to ho comu sa dnes na Apple hovori Cocoa. Pre viac infomacii naozaj odporucam stranku projeku a v sucasnosti aj wiki projektu.
      • Re: GNUstep 03.09.2007 | 16:17
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        The roots of the GNUstep application interface are same as the roots of Cocoa: NeXT and OpenStep. GNUstep predates Cocoa.
        Debian. apt-get into it…