Ako naistalovata Mpplayer a hamachi v linuxe?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2005 | 16:00
wanguard   Návštevník
Ahoj. neviem naistalovat Mpplayer a hamachi vlinuxe. Mam Mandrake linux 10.1 ale tie baliky nie su typu rpm mam ich rozbalene ale v tej instalacii sa nevyznam. Mozete mi dat aspon nejaky zakladny postup ako sa instaluju baliky ktore nie su v rpm verzii?? Ten isty problem mam aj s wine x. Dakujem
    • Re: Ako naistalovata Mpplayer a hamachi v linuxe? 04.12.2005 | 14:41
      d   Návštevník
      mplayer urcite JE rpm subor pre mandrivu a hamachi mas asi vo forme tar.gz alebo tar.bz2, ze?? pohladaj tu v poradni, uz sa to riesilo. myslim instalacia z zdrojovych kodov...
    • Re: Ako naistalovata Mpplayer a hamachi v linuxe? 04.12.2005 | 14:49
      Samuel Cengel   Návštevník
      pokial su to zdrojaky tak ./configure make make install ale to sa mi nezda, ze mplayer by sa nedal zohnat ako rpm pre mandrake (mozno sa mylim), ale skus pozriet na http://rpm.pbone.net tak som sa tam pozrel a su tam balicky pre mandrake 10.1, takze niet co riesit stiahnes a ides
      • Re: Re: Ako naistalovata Mpplayer a hamachi v linu 04.12.2005 | 14:53
        wanguard   Návštevník
        dakujem moc ste mi pomohli :)
      • Re: Re: Ako naistalovata Mpplayer a hamachi v linu 04.12.2005 | 14:56
        Samuel Cengel   Návštevník
        samozrejme k rpm baliku mplayeru bude asi treba aj zavislosti, tie zistis, ked stiahnes mplayer.rpm nahraj si ho do nejakeho prazdneho adresara a tam otvor konzolu a napis rpm -Uvh --test *.rpm ak to prejde bez nejakych vypisov o zavislostiach, mas vyhrate, ak vypise zavislosi treba vsetky stiahnut z tej adresy pre mandrake 10.1 a nahrat ich do toho adresara a dat znova rpm -Uvh --test *.rpm ak sa to odsimuluje (otestuje) na 100percent bez nejakych dalsich zavislosti, tak potom uz iba rpm -Uvh *.rpm a tym sa to nainstaluje do systemu asi sa to da aj cez urpmi, to riesi aj zavislosti, ale v tom sa nevyznam, mandrake uz davno nepouzivam
        • Re: Re: Re: Ako naistalovata Mpplayer a hamachi v 04.12.2005 | 16:00
          peter golis   Návštevník
          vzhladom na to ze sa do The Linux Movie Player-u (mplayer) uz dlhsiu dobu nepridavaju nove veci, tak te 99,9% pravdepodobnost ze sa na instalacnom mediu vyskytuje jeho posledna stabilna verzia. takze by malo stacit urpmi mplayer mplayer-gui samozrejme, ako uzivatel ktory ma pravo instalovat baliky, teda root. ps.: posledny mplayer je 1.0pre7try2 a mdk 10.1 ma 10.pre5. takze sme sa trafili do tych 0,1% ;-)