reinstall a nevyznam sa teraz...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.12.2005 | 07:33
Stano   Návštevník
pomooooc... mandriva 2006 mi zacala strasne padat... dal som ju het a namiesto nej som hodil fedoru 4... teda chcel som... mam vsak moc divne dvd tak to vzdy sekloi pri installe... tak som dal znova mandrivu 2006 a cudujem sa ze tu nic neni... ked dam na domcek (teda home) tak nikde nic... mal som priecinky ako stiahnute, obrazky a tak dalej... ktore predtym sami nabehli... ale nic... neda sa mi spustit v grafike, musim zadat meno, heslo a potom este napisat kde... inak skusam ten vas slavny firefox... nic v zlom ale stranky zobrazuje skutocne hnusne... pomoze niekto?
    • Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 05.12.2005 | 22:42
      Stano   Návštevník
      dodatok... v linuxe pri prechadzani po strankach funguje koliesko mysky iba pod operou? pod nicim inym mi nejde...
      • Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 05.12.2005 | 22:51
        1   Návštevník
        je este pri instalacii kontrola instalacneho media? (V FC3 to bolo) Preslo DVD kontrolou? Co to je ze sa to seklo pri instale? Ak si si vybral moznost Desktop alebo Server tak ti FC vymazala disk . Firefox- to vies nikomu pecene holuby nepadaju... Ako si firefox upravis tak ti bude stranky zobrazovat. Zrejme potrebujes zmenit pismo a jeho velkost.
        • Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 05.12.2005 | 23:13
          Stano   Návštevník
          je to aj v core 4... a ide o to ze nepreslo... a skusal som viac dvdciek...
          • Re: Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 06.12.2005 | 17:35
            ---   Návštevník
            Tak sa nediv ked sa ti to nenainstalovalo , Fedora je hakliva na kvalitu cd/dvd-ciek. Mal som podobne problemy s cd-ckami.
    • Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 05.12.2005 | 22:57
      peter golis   Návštevník
      ak si si preformatoval disk 2x za sebou (instalacia fedory a nasledne instalacia mandriva) tak je pochopitelne ze ti pomizli tvoje priecinky. ved si si ich vymazal. pokial si nemal zvazok /home na inej oblasti disku. zavudol si zaskrtnut automaticky start do grafiky. v mindrake control centre sa da naklikat aby system nabiehal automaticky do xwindows. alebo sa da rucne zmenit /etc/inittab. firefox zobrazuje stranky hnusne? nainstaloval si si vsetky pisma? mas zapnute vyhladzovanie pisiem? ake mas rozlisenie monitoru? nic v zlom, ale ja pouzivam galeon/firefox uz dlho a nemyslim si ze vyzera hnusne.
      • Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 05.12.2005 | 23:12
        Stano   Návštevník
        ano ja ta chapem... ale ked som prvy krat nainstaloval mandrivu 2006 tak sa mi v home tie priecinky objavili... mi to pripomenulo moje dokunmenty na w32... uz som sa pohrabkal v mcc... dakujem... inaksie nepozna mi gnome a neviem preco... naco mam vsetko instalovat? stiahnem si 4,5mb prehliadac a 100mb doplnkov aby to fungovalo spravne? radsej si stiahnem 3mb operu a ide vsetko a hned... ja pouzivam operu od roku ani neviem ktoreho... ale tak mal som aj operu 2.0 z roku 1997 a ta mala viac funkcii ako dnesny firefox... aj ked nepoznala ani nahodou css...
        • Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 06.12.2005 | 09:17
          max   Návštevník
          nechaj si nainštalovať čo ti inštalátor ponúkne.hlavne ak s linuxom začinaš.myslím tým výber balíčkov .možno máš aj niečo s mašinou.......
          • Re: Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 06.12.2005 | 15:36
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            dal som instalovat normalne... a par veci som si popridaval... ale nechapem preco mi vobec neinstalovalo gnome atd...
        • Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 06.12.2005 | 20:52
          peter golis   Návštevník
          ak ti tie priecinky chybaju, tak si ich vytvor. ja v tom nevidim ziaden problem. ale pre mna su priecinky s obsahom moje nevytriedene obrazky, moje nevytriedene filmy, moja nevytriedena hudba a moje nevytriedene knihy skutocne bezcenne. keby si si to chcel vytriedit, tak si tam das vlastnu adresarovu strukturu ktora bude rozumnejsia. ak ti pracovna stanica nepozna gnome, tak si si ho neinstaloval. linux ti nainstaluje to, co mu zadas. a tak isto neinstaluje to, co po nom nechces. ak si pri instalacii nevybral gnome, tak to urcite nie je chyba distribucie. inac to s tym 100Mb doplnkov som nepochopil. ja som sa pytal na systemove pisma. mal si uz niekedy 100Mb systemove pismo k dispozicii? ja ano. takze skutocne neviem o com hovoris. pri instalacii si nevybral gnome, pravdepodobne si ani nevybral fonty ktore potrebujes, nemas nainstalovanu komponentu vyhladzovanie pisma. prosim ta, za co z toho moze distribucia ked si to po nej nechcel?
          • Re: Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz... 06.12.2005 | 22:09
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            pri instalacii som si isty ze som dal gnome instalovat... a aj pri instalacii par gnome suborov dalo... ale ze by to fungovalo... ze sa mi firefox nepaci tak to sa uz rozoberalo...
            • Re: Re: Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz. 06.12.2005 | 22:24
              chobot   Návštevník
              Byl by velký problém nainstalovat balík gnome2 Verze: 2.10.2-1mdk i s tou hromadou dalších které to bude chtít přidat automaticky ? Třeba se to zlepší.
            • Re: Re: Re: Re: Re: reinstall a nevyznam sa teraz. 06.12.2005 | 22:24
              peter golis   Návštevník
              par suborov neznamena prostredie gnome. ak chces pouzivat gnome, tak si ho mozes kedykolvek doinstalovat. ak sa ti firefox nepace tak to neznamena ze zobrazuje stranky skutocne hnusne. zial, dopustas sa bezdovodneho ohovarania. niekedy mam skutocne pocit ze sa doma nudis a vzdy ked sa ti podari niekoho podpichnut , tak sa pootacas na stolicke. a zazmurkas.
              • ach jaj 07.12.2005 | 07:33
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                instalacia gnome: neviem asi to nepotrebujem firefox: pouzival som ho dlho a paci s mi menej ako ine... ak si myslis ze ohovaram tak asi na tom daco bude a uz som ku tomu ticho niekedy mam pocit ze sediet na stolicke nie je uplne naj cinnost ako stravit volny cas