windows a linux disk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2005 | 08:38
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
mam mdk 2006 a win xp. linux mi pozna windows disky, ale dokaze data len citat. nedokaze zapisovat. da sa nejako nastavit aby dokazal linux robit s win diskami rovnako ako so svojimi? pomoze nejaky program? ouzivam pod windows disky formatovane na NTFS
    • Re: windows a linux disk 17.12.2005 | 13:43
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      No ked napises tam vpravo hore do okienka Vyhladavenie "ntfs" a stlacis enter, tak ti to najde odpovedi viac nez dost :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: windows a linux disk 19.12.2005 | 20:24
      matrix   Návštevník
      Skontroluj ci mas pridelene prava pre zapis na disk ak nie tak si to zmen. (ovsem ako ROOT)
      • Re: Re: windows a linux disk 19.12.2005 | 20:30
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        btw. Skusal si niekedy zapisovat na NTFS z linuxu? vyvojari jadra to oznacili za DANGEROUS...
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: windows a linux disk 19.12.2005 | 20:48
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          rad by som zmenil ale neviem ako som lamka... a ze je to nebezpecne... co ja viem...
    • Re: windows a linux disk 19.12.2005 | 23:23
      mc_bizon   Návštevník
      najjednoduchsie je asi zmenit filesystem na winxp particii na fat32. potom mozes bezproblemov pisat aj citat
      • Re: Re: windows a linux disk 20.12.2005 | 07:28
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        coze? tak to moc dakujem...
        • Re: Re: Re: windows a linux disk 20.12.2005 | 08:38
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          data z ntfs nakopírovat jinam, v ovládacím centru přípojné body, najít správný oddíl a vymazat potom vytvořit FAT 32 připojit jako třeba /mnt/win_písmeno naformátovat a pod rootem si povolit zápis pro normální uživatele, vrátit data. Pokud to děláš pomalu a dobře čteš co to dělá je to chvilka, jinak havárie.