zavislosti vo FC4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.12.2005 | 13:11
miso   Návštevník
Mam naistalovanu Fedoru 4, a chcel by som do nej nainstalovat nieco navyse, napr. aj mplayer, amarok a pod. Tak som si stiahol RPMka z nasho skolskeho servra ,su tam same binarky pre fedoru. no ked to chcem nainstalovat, vyhodi mi milion zavislosti, ze mi chyba take *.so.0, a onake .so.0 atd atd. Otazka znie ako zistit, ktore rpmko obsahuje ten subor ktory mi chyba, pripadne ako rychlo zistit co doistalovat. Skusal som hladat cez rpm.bone.net, ale je to muka. Predpokladam ze to nebude potrebne, a ze vsetko co potrebujem najdem bud na istalacnom cd alebo na tom servri nie? Ale ako to mam zistit :)?
    • Re: zavislosti vo FC4 20.12.2005 | 15:09
      miso   Návštevník
      poznamka: nemam pristup na net so svojim kompom. teda mozem len nieco stiahnut a doniest si to domov :). Teda yum asi neprichadza do uvahy..
    • Re: zavislosti vo FC4 23.12.2005 | 16:57
      miso   Návštevník
      No tak ludia, vsak mi poradite??
      • Re: Re: zavislosti vo FC4 23.12.2005 | 17:52
        meno   Návštevník
        neviem ci ti velmi poradim ale pokusim sa. skus si nainstalovat tie veci z instalacneho cd(alebo dvd) cez ten control center alebo co to pouziva fc4, to ti vyriesi tie zavislosti, a potom jednoducho upgraduj, cize v terminali napises rpm -U suborxy.rpm ... takto by ti to malo ist, ak su tie programi na instalacnom cd( alebo dvd ), co by mali byt ak su to tie vyssie spominane veci...
      • Re: Re: zavislosti vo FC4 27.12.2005 | 09:19
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Ahoj. Tiez mam FC4 a tiez nemam pristup na net a mozem potvrdit ze nainstalovat nieco v linuxe bez netu je dost o nicom. Obcas sa mi stalo ze rpm hlasilo zavislosti ale v skutocnosti to nebolo az take potrebne. Skus to rpm otvorit (napr. v midnight commanderi - vojdi do rpm a potom do *.cpio, najdi to execko a skopiruj si ho na disk) - potom pomocou ldd zisti ake lib potrebuje, mozno zistis ze ziadne. Priklad: ldd program .... .... libpng.so.0 --> not found ... ... Skus na FC4 cedeckach najst *png*.rpm a nainstaluj si ho Tiez je tam (FC4) cosi ako: "system-configure-packages" alebo nieco podobne - spusti to v X z prikazoveho riadku dvh
        • Re: Re: Re: zavislosti vo FC4 30.12.2005 | 13:18
          miso   Návštevník
          Vdaka, skusim to takto. Uvidim. Ale system-config-package je o nicom. Suse ma YAST, je v nom aj instalator, mozem mu zadat nazov kniznice a on mi vyhodi, ktory balik ju poskytuje. Toto mi strasne vo Fedore chyba.
    • Re: zavislosti vo FC4 30.12.2005 | 14:09
      pzad   Návštevník
      Jednoduchsie je najst si repository pre yum (napr livna, ...) a pouzivat yum - on si dotiahne co bude potrebovat.
    • Re: zavislosti vo FC4 31.12.2005 | 13:11
      Peter   Návštevník
      Mam tiez FC4. Som linuxovy zaciatocnik a nemat internet, tak sa asi na Linux vyse... Mohol by niekto vytvorit nejaky vyber tych kniznic pre FC4, aby fungovali vsetky tie multimedialne softy, zavislosti a pod. Nejaky iso obraz, alebo nieco podobne. A pomohlo by to hlavne tym co internet nemaju.