debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.01.2006 | 20:13
gofree   Návštevník
Ahoj. Mam debian sarge, pocitil som jeho silu. Velmi sa mi paci:0) mensi roblem nemozem nainstaovat zdrojaky jadra, co znamena nemoznost nainstalovat grafiku nvidia. Mam 2 dvd zakupene u nas v obchode /linuxossk/. Error : nieje to platny debian archiv, neviem cim to moze byt Dakujem
    • Re: debian 29.12.2005 | 14:31
      WlaSaTy   Návštevník
      sice v prispevku chyba otaznik ale predpokladame ze konci slovami "ako si mam nainstalovat zdrojaky jadra?" takze, sposobene to moze byt tym, ze dana oblast cd je necitatelna v tvojej cdrom. ako riesenie by som odporucil jedno z tychto 1) vycistit cdrom 2) pokusit sa v inom pocitaci nahrat z cdrom dane baliky a preniest si ich do pocitaca. 3) stiahnut dane baliky z internetu 4) pouzit ine instalacne medium 5) reklamovat dane medium oops, 4ku som nespominal. zabudol som ze tie media boli posielane postou ;-) a 5ku len po uvazeni ze 2x postovne bude mensie ako ziskanie problematickeho balika (napriklad z internetu)
    • Re: debian 29.12.2005 | 14:35
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      tento problem mam aj ja. a to nielen v jednej mechanike.jednoducho niektore balicky nejdu nainstalovat. Tiez som zakupil Debian tu.
      • Re: Re: debian 29.12.2005 | 21:45
        lubo   Návštevník
        Presne ten isty problem aj u mna. Ale DVD mam stiahnute z netu.
    • Re: debian 29.12.2005 | 22:21
      netdrake   Návštevník
      jj jeho sila je v tom ze vsetko hned nejde na prvy krat ako ma :D hehe ale inak je to kvalitne distro .. ktore nevymenim za ziadne ine :) hm skus si cez dselect v apt nastavit iny zdroj .. nejaky webovy pokial mas pristup k netu ... a updatovat zoznam balikof .. od tial vybrat a nainstalovat mimochodom pred nedavnom bola vydana r1 z novymi zaplatami :)
      • Re: Re: debian 02.01.2006 | 19:43
        majo984   Návštevník
        takisto som si zakupil deb tu v obchode a takisto sa nedalo nic nainstalovat(dvd2), vyreklamoval som ho a zaslali mi nove vtip je vsak v tom ze aj to vyreklamovane bolo take iste :o) (dvd1 bolo v poriadku) nakoniec som si ho dal stiahnut a to stiahnutie pomohlo :O) toto stiahnute dvd fungovalo super Moj nazor je ze maju POSKODENE ISO!!!
        • Re: Re: Re: debian 02.01.2006 | 21:33
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ISO bolo vadne... Kazdy, kto s tym DVD2 ma problem, nech nas kontaktuje na e-mail: objednavky@linuxos.sk, bezplatne mu posleme nove. Za vznikute problemy sa ospravelnujeme.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: debian 04.01.2006 | 20:13
            majo984   Návštevník
            jj snaha sa ceni, hlavne vas z linuxos a to myslim ako pochvalu ved chyba sa moze stat kdekolvek, kedykolvek a komukolvek, skoda ze uz som si ho dal stiahnut :o)