Wine Knoppix

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.12.2005 | 17:30
pablo   Návštevník
Ak si skušam Knoppix, mam presunuty domovsky adresar na disku, a nainštaloval som Wine. Neviem prostrednictvom wine spustiť žiadnu aplikaciu. Mam Knoppix 4.0. Je to vôbec možne, alebo až po pevnom nainštalovani nejakeho distra? Lebo iné programy mi šlapu v pohode, a wine som chcel použivať napr. na spustenie iTunes alebo niečoho ineho, no ono to začne len niečo načitavať, a po nejakej chvilke to skonči bez vysledku. ??? Dik
    • Re: Wine Knoppix 31.12.2005 | 15:16
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      skus to spustit z konzoly co ti to vypise... Skor si myslim, ze to spustis len cez upravenu verziu wine - CrossOver X btw.Namiesto iTunes ti nestaci amaroK?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Wine Knoppix 31.12.2005 | 16:54
        cov   Návštevník
        ono totiz wine nespusti uplne kazdy program, ale co me urcite jede je irfan (prohlizec obrazku) ..rekl bych ze itunes nepojede ... tak jako treba explorer atd
        je zbytecne mit linux a na nem zase spoustet win aplikace, ne? dole na www.linuxos.sk jsou nejake altrnativy k win programum, mozna budes prekvapen, co jich je a nebo
        http://www.linuxsoft.cz/ v levo radek Software tam je uz slusny vyber nekolika tisic aplikaci
    • Re: Wine Knoppix 31.12.2005 | 17:30
      WlaSaTy   Návštevník
      a ako tie plaikacie spustas? a nevypise to nahodou nejaku chybu? ps: wine /mnt/c/windows/calc.exe