haluze s netom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.01.2006 | 16:26
buddyboj   Návštevník
Zdravim moj comp: asus a7n8x-e del. 2500+xp barton, 2*512 ddr kingston , seagate sata hdd... a na dose mam integrvane 2 sietovky: obycajnu 100Mbps a druha je Marvell Gigabit lan. net - mikrovlnka os: win xp sp2... a linux mandriva 2006 poverpack. vsetko mi fungovalo bez problemov. avsak urobil som si upratovanie v kompe naformatoval disky atd nainstaloval znova os a teraz mi nejak v linuxe blbne net. vo win mi ide v pohode. no kez zapnem linux tak na zaciatku nejakych 5 min mi slape v pohode a potom sa mi zrusi pripojenie. nejde ani nastavit ani manualne ani dhcp - ale najde aj ip aj dhcp server aj dns server len sa neviem pripojit. nejdu mi ani pingy. a ked zapnem potom win tak tam mi vyhadzuje ze adresa ip koliduje s inou adresou v sieti. nastavim vo win manualne nastavenie siete a potom po case sa mi opat rozbehne net. skusal som obe sietovky a na obidvoch je ten problem. a predtym mi vsetko slapalo.
    • Re: haluze s netom 05.01.2006 | 11:45
      Avatar erroxit Mandrake  Používateľ
      smola, vsak.
      • Re: Re: haluze s netom 05.01.2006 | 22:55
        Buddyboj   Návštevník
        dik za povzbudenie :o)
    • Re: haluze s netom 05.01.2006 | 21:16
      WlaSaTy   Návštevník
      mal si predtym tu istu distribuciu? a tu istu verziu zaplat? neaplikoval si nejake doplnkove ovladace? vyzera to ako by sa sietovka zle inicializovala. ale popis chyby chyba.
      • Re: Re: haluze s netom 05.01.2006 | 22:58
        Buddyboj   Návštevník
        mal som tu stu distribuciu. a uz chvylku predtym ako som ju preinstaloval tak mi neslapal dobre net. nedaval som tam ziadne ovladace. popis akej chyby?
    • Re: haluze s netom 09.01.2006 | 16:26
      Avatar Nathan <!--  Používateľ
      Treba viac infa. Otvor si konzolu a napíš do nej: su (zadáš heslo užívateľa root) ifconfig route -n A postni sem čo ti to vypíše..
      <!--