Vytvaraju sa mi subory s koncovkou "~" - je to OK?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.01.2006 | 17:02
Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
Ahojte, vedel by mi niekto povedat, ci je toto normalne chovanie alebo treba nieco nastavit? Ak si vytvorim nejaky textovy subor a po jeho editacii (napr. ak nieco doplnim alebo zmenim) mi vznikne dalsi subor toho isteho mena, formatu a obsahu ale s koncovkou ~ (da sa bez problemov zmazat)? Ak upravim takto vzniknuty subor, vytvori sa dalsi. Nemam zapnute zobrazenie skrytych suborov. Pouzivam Mandrivu a KDE. Dakujem za radu.
    • Re: Vytvaraju sa mi subory s koncovkou 06.01.2006 | 10:15
      meno   Návštevník
      tak to je uplne normalne. je to backup suboru pred zmenou, kludne ho zmaz, mozes si ho aj editnut a bude ti to jasne... dost aj zavisi od editoru ktory pouzivas, niektore backupy nerobia, da sa to nastavit...
      • Re: Re: Vytvaraju sa mi subory s koncovkou 06.01.2006 | 13:57
        Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
        OK, dakujem.
        • Re: Re: Re: Vytvaraju sa mi subory s koncovkou 06.01.2006 | 14:09
          Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
          Uz som nasiel aj kde sa to nastavuje (KWrite), ak by to niekomu v buducnosti pomohlo: Settings - Configure Editor - Open/Save - Backup on Save
          • Re: Re: Re: Re: Vytvaraju sa mi subory s koncovkou 06.01.2006 | 17:02
            WlaSaTy   Návštevník
            taketo subory robili aj napriklad joe alebo mcedit. myslim ze som to zazil uz aj pri vi editore. niekedy maju tie subory vlnovku na konci, niekedy dostanu koncovku bak ... ak ich clovek nepotrebuje, moze ich zmazat ;-)