ako inštalovať GDM?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.01.2006 | 14:58
Tommy   Návštevník
Pekný deň na tejto fajn stránke sú nejaké GDM. Vypadá to pekne, ale neviete ako sa to má nainštalovať? Je to vlastne plocha pre prihlásenie užívateľa. Za odpovede a pomoc díki
    • Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 15:25
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      Ako root spusti (myslim ze) gdmsetup a niekde tam sa to nachadza ;)
      • Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 15:29
        Tommy   Návštevník
        A to ako? :) vieš, ešte len začínam s Linuxom a potrebujem to vysvetliť po Lopate...krok za krokom...ešte som sa nedostal na takú úroveň, že viem čo je kde je a ako sa spusťí...ale zatím mi to ide dobre. Len to GDM sa mi páči a neviem to spraviť...tak teda jako na to??
        • Re: Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 15:56
          Avatar nardew debian  Používateľ
          kedze pises ze len zacinas, tak sa ta spytam najprv ci si si isty ze pouzivas GDM alebo KDM... resp. akeho window managera pouzivs.... aby sa zbytocne potom nepisalo o dacom inom...
        • Re: Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 15:56
          ---   Návštevník
          no uz to tu bolo ,tak este raz . 1. spusti konzolu (prikazovy riadok) 2. napis su a stlac ENTER 3. napis gdmsetup a stlac ENTER 4. malo by sa ti otvorit NASTAVENIE OBRAZOVKY PRIHLASENIA 5. najdi polozku PRIVITANIE S TEMOU 6. je tam tlacitko INSTALOVAT NOVU TEMU - pouzi 7.vyber si stiahnutu temu (vo formate tar.gz) 8. zaskrtni novu temu ktoru si nainstaloval 9. to je vsetko , malo by to fungovat pri dalsom restarte
          • Re: Re: Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 16:10
            Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
            Ale najprv musí mať nainštalovaný balík gdm a nastavené, aby pri štarte X serveru nabehlo ono :).
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 16:16
              Tommy   Návštevník
              Nooo takže asi mám KDM....už som to pochopil :-DD KDM je Kde a GDM je Gnome OK a nejaké témy na KDM sa nenájdu? Pred 3 dňami som prvý raz spustil Linux a nainštaloval som ho...zatím ho spoznávam, takže som troška naviknutý na Win..ale Linux sa mi páči viac! Ostávam u Linuxa :-D Ozaj tak teda na KDM sa neda nejaky "skin"? :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 16:19
                ---   Návštevník
                http://www.kde-look.org/ a tam to uz najdes
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 16:23
                Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
                ked mas kde nemusis mat hned aj kdm, skus pozriet v beziacich procesoch ci bezi kdm alebo gdm a potom sa ozvi ;)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako inštalovať GDM? 07.01.2006 | 16:28
                  Tommy   Návštevník
                  Jooo a to kde pozriem v bežiackich procesoch? :-)) ja som ešte len jemný začiatočník :)) Mám Linux Mandriva 2006...pre info do budúcnosti To mi pripomína jednu príhodu ktorú vravel dedko :: "Cigáni sa hádali kto kde bude sedieť, a ešte ani auto nemali..." :-D
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako inštalovať GDM 07.01.2006 | 17:20
                    Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
                    Buď príkazom top, htop, alebo v programe pre KDE Ksysguard (alebo tiež Ctrl + Esc).
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako inštalovať 07.01.2006 | 17:25
                      Tommy   Návštevník
                      Díki :-)) už som zase o kus múdrejší! A ver že začiatočníkovi ako som ja to veľmi pomôže. Ctrl+Esc fajn, takže je to KDM :) ešte raz vdaka
    • Re: ako inštalovať GDM? 08.01.2006 | 14:58
      Avatar nardew debian  Používateľ
      heh, to je presne to co som pisal hned prispevok na zaciatku, aby si zistil ci ams KDM alebo GDM, aby sa nepisalo zbytocne o GDM ako v tomto pripade :D btw, akurat je tu v tejto sekcii prispevok ako na KDM, takze si to precitaj