Ako nainštalovať nový skin pre KDM?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.01.2006 | 23:46
Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
Pekný večer prajem všimol som si, že ste tu rozoberali niečo o GDM. Nevedeli by ste mi poradiť ako nainštalovať nový skin pre KDM? Stiahol som sibalíček s koncovkou ...tar.gz a neviem čo dalej Za odpovede dakujem
    • Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 08.01.2006 | 00:01
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      zapni si kcontrol -> Správa systému -> KDM Theme Manager a potom uz len klikni na tlacitko "rezim administratora" , napis heslo a daj instalovat novu temu .
      • Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 08.01.2006 | 00:37
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Myslím, že ten program na zmenu KDM je potrebné doinštalovať samostatne, asi to nie je v základnom KDE. Ale teraz nefunguje kde-apps.org, tak vám tu nemôžem hodiť URL :).
    • Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 08.01.2006 | 13:59
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      skuste toto: (nasiel som tento postup na kdelook.org) 1. rozbalte temu 2. priecinok z temou nakopirujte do ~/.kde/share/apps/kdm/themes 3. editujte ~/.kde/share/config/kdm/kdmrc a v tomto subore pridajte alebo zmente riadok Theme=~/.kde/share/apps/kdm/themes/"meno_temy" 4. restartujte KDE
      • Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 08.01.2006 | 14:55
        Avatar nardew debian  Používateľ
        mne tento navod vzivote nefungoval.... skor odporucam KDE Theme Managera
    • Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 08.01.2006 | 14:30
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      • Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 08.01.2006 | 18:35
        Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
        A ako ho nainštalovať? Viem je to tam po Anglicky. Lenže každý je v Linuxe už tak zbehlý že ked niekto povie Center Administrator tak každý vie kde to je...ja som začiatočník, a nemám ešte "Linuxovské návyky..." skôr "Windowsácke" !!! Preto ma prosím pochopte...
        • Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 08.01.2006 | 20:20
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Veď ťa chápeme :). Pre Mandrivu tam nevidím RPM balík, tak si to skompiluj. Ak nevieš ako, povedz, poradíme.
          • Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM 09.01.2006 | 10:26
            Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
            Ano. Takže som si stiahol balík KDM Theme manager.tar.gz Mam ho mať v nejakomšpeciálnompriečinku? Alebo stačí keď ho mám v zložke Documents? Takže skompilovať (čiže rozbaliť cez Ark) do Documents???? :-))
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre 09.01.2006 | 10:56
              Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
              rozbal ho kde chces, a potom : su (zadaj heslo pre roota) ./configure ./make ./make install /* vsetci dufame ze mas nainstalovane configure a ine pomocky ;) */
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin 09.01.2006 | 19:46
                Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
                Pekný podvečer...som tu zase :) takže rozbalil som to do priečinka "Stiahnúť" . Neviem či mám nainštalované nejaké pomôcky...možno mám..ale to by ste museli bližšie charakterizovať. No veď vám poviem čo to robilo keď som pokračoval ďalej :: Otvoril som konzolu, napísal cestu k priečinku KDM Theme manager...za to som dal "/configure...krásne to prebiehalo až sa to zastavilo tu "configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH See `config.log' for more details" A ďalej som skúšal aj "./make" aj "./make install" a takisto nič...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový 10.01.2006 | 19:47
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  musis si nainstalovat vyvojove programy (GCC, KDE-devel, QT-devel). btw. ono je to: ./configure make make install
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 10.01.2006 | 19:35
      Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
      Nooo už mi odpovedzte! Chcem to vyskúšať, nechcem pri tom zhnyť!! :)
      • Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 10.01.2006 | 21:31
        mirco   Návštevník
        Ked nečo kompiluješ cez ./configure a zastavi sa ti to v tejto časti to znamenam že ti niečo chýba čo treba nainštalovať. Tymi pomockami myslel programy, ktoré kompliju program napríklad GCC, G++. To maš ako vo windovze ked kompiluješ program zo zdrojoveho kodu do kodu exe alebo dll a na to aby si to urobil potrebuješ napriklad program Visual Studio, Borland C++ alebo nečo ine. Neviem či vieš inštalovať baličky rpm ak áno, tak si vyhladaj GCC, G++ a nainštaluj si ich. Presne ako nainštalovať Mandriva baličky neviem, pretože mam Debiana ale myslim, že je na to nejaky program ale to ti neporadim aký.
        • Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 10.01.2006 | 21:36
          Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
          Dakujem, zabralo to :) baličky nainštalované a ./configure už funguje...ale ked som dal "make" tak mi vyhadzovalo nejaké chyby....error...a neviem prečo
          • Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM 10.01.2006 | 21:52
            mirco   Návštevník
            Dobre by bolo keby si mi dal presni vypis tej chyby takto ti neviem poradiť.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre 10.01.2006 | 22:31
              Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
              tak, keď dám ....make tak vypíše toto :: [root@pc2 /]# make make all-recursive make[1]: Entering directory `/' Making all in doc make[2]: Entering directory `/doc' Making all in . make[3]: Entering directory `/doc' make[3]: Nothing to be done for `all-am'. make[3]: Leaving directory `/doc' Making all in en make[3]: Entering directory `/doc/en' make[3]: Nothing to be done for `all'. make[3]: Leaving directory `/doc/en' make[2]: Leaving directory `/doc' Making all in po make[2]: Entering directory `/po' make[2]: Nothing to be done for `all'. make[2]: Leaving directory `/po' Making all in src make[2]: Entering directory `/src' source='/home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp' object='kdmtheme.lo' libtool=yes \ depfile='.deps/kdmtheme.Plo' tmpdepfile='.deps/kdmtheme.TPlo' \ depmode=gcc3 /bin/sh /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/admin/depcomp \ /bin/sh ../libtool --silent --mode=compile --tag=CXX g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I/home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src -I.. -I/usr/lib/qt3//include -I/usr/X11R6/include -DQT_THREAD_SUPPORT -D_REENTRANT -Wnon-virtual-dtor -Wno-long-long -Wundef -ansi -D_XOPEN_SOURCE=500 -D_BSD_SOURCE -Wcast-align -Wconversion -Wchar-subscripts -Wall -W -Wpointer-arith -Wwrite-strings -O2 -Wformat-security -Wmissing-format-attribute -fno-exceptions -fno-check-new -fno-common -c -o kdmtheme.lo `test -f '/home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp' || echo '/home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/'`/home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.h:62: error: ISO C++ forbids declaration of 'KDMThemeConfig' with no type /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.h:62: error: expected ';' before '*' token /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In constructor 'kdmtheme::kdmtheme(QWidget*, const char*, const QStringList&)': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:60: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:60: error: expected type-specifier before 'KDMThemeConfig' /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:60: error: expected `;' before 'KDMThemeConfig' /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'void kdmtheme::toggleUseTheme(bool)': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:106: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'void kdmtheme::themeSelected()': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:117: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'void kdmtheme::insertTheme()': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:137: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'void kdmtheme::removeSelectedTheme()': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:266: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'virtual void kdmtheme::load()': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:351: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'void kdmtheme::insertItem(const QString&, const QString&)': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:390: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'void kdmtheme::updateTheme(const QString&, const QString&, const QString&)': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:408: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'virtual void kdmtheme::defaults()': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:417: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp: In member function 'virtual void kdmtheme::save()': /home/kaskaderi/Stiahnuť/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.cpp:429: error: 'p_configWidget' was not declared in this scope /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h: At global scope: /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:69: warning: 'struct QUBuffer' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:77: warning: 'struct QUType' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:104: warning: 'struct QUType_Null' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:287: warning: 'struct QUType_enum' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:307: warning: 'struct QUType_ptr' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:326: warning: 'struct QUType_iface' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:345: warning: 'struct QUType_idisp' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:364: warning: 'struct QUType_bool' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:383: warning: 'struct QUType_int' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:403: warning: 'struct QUType_double' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:423: warning: 'struct QUType_charstar' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucom_p.h:444: warning: 'struct QUType_QString' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucomextra_p.h:65: warning: 'struct QUType_QVariant' has virtual functions but non-virtual destructor /usr/lib/qt3//include/private/qucomextra_p.h:87: warning: 'struct QUType_varptr' has virtual functions but non-virtual destructor make[2]: *** [kdmtheme.lo] Error 1 make[2]: Leaving directory `/src' make[1]: *** [all-recursive] Error 1 make[1]: Leaving directory `/' make: *** [all] Error 2
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin 10.01.2006 | 23:01
                Avatar mircoman Debian Sarge  Používateľ
                Pozeral si si INSTALL.TXT čo všetko potrebuje na inštalaciu a aka je tvoja verzia QT3 alebo ostatne potrebne programy na skompilovanie KDM Theme, Nevaroval ťa configure? Večšinou byva problém, že pri kompilovani potrebuješ nejaky program alebo knižnicu, ktorá ti v linuxi chýba alebo jeho verzia je staršia. Ale toto všetko by mal zistiť pri configure, že čo ti chyba. Neviem podľa vypisu to asi vyzeran, že máš staršiu verziu QT možno sa milím.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový 11.01.2006 | 14:12
                  Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
                  Už som skúsil preinštalovať Linux a pri výbere som zaškrtol nech mi nainštaluje aj balíky "Vývojárske" a aj nejaké ďalšie...už to myslím nevyhadzuje chyby, ale program samotný stále nemôžem spustiť. Configure prebehne dobre a ukáže "Good - your configure finished. Start make now" a keď dám "make" tak vypíše toto "[root@dhcppc2 /]# make make all-recursive make[1]: Entering directory `/' Making all in doc make[2]: Entering directory `/doc' Making all in . make[3]: Entering directory `/doc' make[3]: Nothing to be done for `all-am'. make[3]: Leaving directory `/doc' Making all in en make[3]: Entering directory `/doc/en' make[3]: Nothing to be done for `all'. make[3]: Leaving directory `/doc/en' make[2]: Leaving directory `/doc' Making all in po make[2]: Entering directory `/po' make[2]: Nothing to be done for `all'. make[2]: Leaving directory `/po' Making all in src make[2]: Entering directory `/src' make[2]: Nothing to be done for `all'. make[2]: Leaving directory `/src' make[2]: Entering directory `/' make[2]: Leaving directory `/' make[1]: Leaving directory `/' [root@dhcppc2 /]# "
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať n 11.01.2006 | 15:41
                    Avatar nardew debian  Používateľ
                    no vidis, si na najlepsej ceste... teraz ked uz si zadal make a prebehl oto takto pekne bez problemov, tak musis teraz zadat make install..... samozrejme ako root
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalov 11.01.2006 | 16:47
                      Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
                      Takže som zadal aj "make install" a prebehlo tooto: [root@dhcppc2 /]# make install Making install in doc make[1]: Entering directory `/doc' Making install in . make[2]: Entering directory `/doc' make[3]: Entering directory `/doc' make[3]: Nothing to be done for `install-exec-am'. make[3]: Nothing to be done for `install-data-am'. make[3]: Leaving directory `/doc' make[2]: Leaving directory `/doc' Making install in en make[2]: Entering directory `/doc/en' make[3]: Entering directory `/doc/en' make[3]: Nothing to be done for `install-exec-am'. /bin/sh /home/kaskaderi/Dokumenty/kdmtheme-0.9.2/admin/mkinstalldirs /usr/share/doc/HTML/en/kdmtheme /usr/bin/install -c -p -m 644 index.docbook /usr/share/doc/HTML/en/kdmtheme/index.docbook /usr/bin/install -c -p -m 644 kdmtheme.png /usr/share/doc/HTML/en/kdmtheme/kdmtheme.png /bin/sh /home/kaskaderi/Dokumenty/kdmtheme-0.9.2/admin/mkinstalldirs /usr/share/doc/HTML/en/kdmtheme /usr/bin/install -c -p -m 644 index.cache.bz2 /usr/share/doc/HTML/en/kdmtheme/ rm -f /usr/share/doc/HTML/en/kdmtheme/common ln -s /usr/share/doc/HTML/en/common /usr/share/doc/HTML/en/kdmtheme/common make[3]: Leaving directory `/doc/en' make[2]: Leaving directory `/doc/en' make[1]: Leaving directory `/doc' Making install in po make[1]: Entering directory `/po' make[2]: Entering directory `/po' make[2]: Nothing to be done for `install-exec-am'. make[2]: Nothing to be done for `install-data-am'. make[2]: Leaving directory `/po' make[1]: Leaving directory `/po' Making install in src make[1]: Entering directory `/src' make[2]: Entering directory `/src' /bin/sh /home/kaskaderi/Dokumenty/kdmtheme-0.9.2/admin/mkinstalldirs /usr/lib/kde3 /bin/sh ../libtool --silent --mode=install /usr/bin/install -c -p kcm_kdmtheme.la /usr/lib/kde3/kcm_kdmtheme.la PATH="$PATH:/sbin" ldconfig -n /usr/lib/kde3 /bin/sh /home/kaskaderi/Dokumenty/kdmtheme-0.9.2/admin/mkinstalldirs /usr/share/applications/kde /usr/bin/install -c -p -m 644 /home/kaskaderi/Dokumenty/kdmtheme-0.9.2/src/kdmtheme.desktop /usr/share/applications/kde/kdmtheme.desktop make[2]: Leaving directory `/src' make[1]: Leaving directory `/src' make[1]: Entering directory `/' make[2]: Entering directory `/' make[2]: Nothing to be done for `install-exec-am'. make[2]: Nothing to be done for `install-data-am'. make[2]: Leaving directory `/' make[1]: Leaving directory `/' [root@dhcppc2 /]# fajn a teraz už mám akože program nainštalovaný? A kde sa nainštaloval a kde a ako ho mám spustiť? P.S. ale som rád, že už viem trocha viac robiť s Linuxom. Všetkým ďakujem za on-line učenie a help.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainšt 11.01.2006 | 17:32
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        chod do kcontrol (ovladacie centrum) -> System Administration -> KDM Theme Manager.
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako na 11.01.2006 | 18:40
                          Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
                          Saaakra, tak buď som slepý magor, alebo čo ale není to tam! A nejaká iná cesta na spustenie Kdm theme managera není?? Napr.nejaký link na nejaký spúšťascí súbor na HDD a tak. Ja si to potom už dám do spodnej lišty...
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ak 11.01.2006 | 18:43
                            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                            btw. aku mas verziu KDE?
                            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 11.01.2006 | 18:58
                              Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
                              KDE 3.4 Linux mám od Vás...objednal som si ho z tejto stránky...žeby ste mi poslali retardovanú mačku vo vreci??? :))
    • Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 12.01.2006 | 19:13
      Avatar Frankie Windows XP © Profesional   Používateľ
      Dobrý deň už naposledy! Aj keď som označil že môj problém bol vyriešený skutočnosť je iná! Neviem prečo ale asi mi server Linux os. sk poslal divoké DVD Mandriva 2006 Free....vyvalil som za to 240 sk a nejde mi skoro nič...seká to...divoko sa to doinštalúvavá. Internet som spojazdnil, ale ide brutálne pomaly...Inštalácie nejakej aplikácie ktorú je možné nainštalovať "len cez nejaké blbé kompilovanie" a potom sa to aj tak nedá odinštalovať... Tak po týchto všetkých útrapách ste ma ujistili a pretiekla posledná kvapka!! Linux je bezpčný operačný systém. Ale je pomalý! Často padá! Práca so sieťou a vytváranie sietí je na tak katastrofálnej úrovní že som sa skoro obesil...a to ešte nehovorím o podpore pre niektore super programy (napr.Macromedia) podpora je skoro nulová...Odporúčam Windows! Má svoje chyby, ale je ozaj lepší....veď ktorá žena nemá chyby?! Týmto Vám chcem aj poradiť, aby ste si zháňali Linux z inakadial a nie z Linuxos a hlavne si ho zožente ZADARA a nie 240 SK!!! A hovno to urobí!!! Dokonca je Windows rýchlejší a aplikácie sa spúšťajú rýchlejšie....toď vše...túžil som spoznať Linux, aj všetky jeho krásne stránky, ale bohužial mi ukázal LEN TIE NAJHORŠIE....s Windowsom som nikdy nemal takéto problémy.... ASTALA VISTA
      • Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 12.01.2006 | 21:23
        WlaSaTy   Návštevník
        No, pokial mandriva nepodporuje KDE Theme Manager, tak ho nepodporuje. V linuxe neexistuje povinnost podporovat vsetky aplikacie. Ostatne ani windows nepodporuje KDE Theme Manager. Co sa tyka sekania, tak co si si nastavil to mas. Ak sa seka graficka karta, tak bez korektnych ovladacov sa seka kazdy operacny system. Ak sa seka disk, tak pri niektorych diskocych radicoch treba nainstalovat ovladace v kazdom operacnom systeme. Ak mas pomaly internet, tak zavisi od toho ake mas pripojenie. Zavisi to od toho ci mas interny pci modem, wifi kartu alebo nieco ine. Linux ma iba jednu limitaciu o ktorej na 100% viem, zatial standardne nepodporuje asynchronne DNS poziadavky ako napriklad windows. O druhej, ovladace na interny modem conexant pomlcim. To je zalezitost vyrobcu a nie linuxu. Je len na Tebe, ci to budes chciet nastavit (a popritom sa aj naucit ako funguje pocitac), alebo ostanes u windows ktore mas predpokladam legalne. Vies, linux nie je taky windows zadarmo, s linuxom sa treba niekedy pohrat a ponastavovat ho. Najme ak ma clovek az moc novy hardware. To je dan za to ze ho mame zadarmo. Pre nas nie je problem otestovat novu funkcionalitu, povedat co je treba zlepsit a popripade prilozit ruku k dielu. Predsa len sa na tom clovek nieco nauci a hlavne usetri niekolko tisic za holy operacny system a dalsich niekolko krat viac za napriklad kancelarsky balik. ale ked nechces, tak aspon prosim Ta nepouzivaj slova ako hovno. Je to viac ako neslusne. PS.: prirovnanie windows k zene, to ma pobavilo. zeny su minimalne jeden tyzden z mesiaca viac ako naladove. ja som zvykol volat windows tamagochi, kto vie preco?
        • Re: Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 12.01.2006 | 21:53
          mirco   Návštevník
          To iste som si aj ja myslel o linuxe, že je pomaly nejde nič nainštalovač atd atd, Ja som sice začiatočník ale pochopil som ako funguje linux ako spravne ponastavovať to čo mam a že linux je horsi na tom zo sietou to je taka hovadina aku som kedy len počul. Mam wifinet a je to absolutna špica čo sa tika konektivity vo vindowse mi to padalo každu chvilu a v linuxi mam signal asi dvakrat lepsi ako vo win. Sam som pocitil silu linuxu a možno ti odporučam skôr Debian to je podla mna naj linux aký kedy sa mi dostal do ruk, pretože iba vdaka jeho komplikovanosti som sa toho viacej naučil.
    • Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 12.01.2006 | 22:29
      Avatar nardew debian  Používateľ
      PRAVE PRETO EXITSUJU LIVE DISTRIBUCIE! aby si si to mohol vsetko vyskusat, nemusel nic instalovat a ak sa zapaci, zaobstarat si normalne distro alebo ak sa ti to nepaci ako v tvojom pripade, tak to nahat tak a oplakavat jedno minute cd na tu livku....
    • Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 12.01.2006 | 22:31
      Avatar nardew debian  Používateľ
      a to s tym ze nekupovat z tohoto portalu CD/DVD bolo fakt ubohe.... ked uz si mal zlost ze ti to nejde, tohoto si sa mohol zdrzat....
      • Re: Re: Ako nainštalovať nový skin pre KDM? 12.01.2006 | 23:46
        tommy   Návštevník
        Ja mam linux par tyzdnov a zatial supis, urcite ma viac tesi ked sa nieco naucim nove atd. a nie len same klikanie ako v oknach.Najskor som dal linuxu par giga na disku, ale neskor isiel win uplne do prec....pohodka....