font problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.01.2006 | 19:28
d   Návštevník
Hello world, Mam taky problem s pismom. po tom co som nainstaloval aktualizacie pre suse 10.0 sa mi pokaslalo pismo. povodne bolo nastavene ako default, ale po instalacii updateov sa uplne rozhodilo. nepomaha ani nastavit inu velkost ani vyhladzovanie, jednoducho nic....posielam obrazok ako hnusne skoro necitatelne vyzera stranka linuxos.sk, pomozte please. nechce sa mi kvoli tomu reinstalovat cely OS. link: http://fotky1.azet.sk/fotka.phtml?i9=13edb457f406&ft=6338819&ftv=1
    • Re: font problem 08.01.2006 | 15:33
      d   Návštevník
      no taaak ludia ved pomzte, cas ma suri.....to nikto nevie nastavovat vlastnosti fontov alebo co???
      • Re: Re: font problem 08.01.2006 | 15:57
        Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
        teraz neviem , je to len vo firefoxe alebo aj v celom kde?
        • Re: Re: Re: font problem 08.01.2006 | 16:16
          d   Návštevník
          v celom kde aj vsetkych programoch. akurat v FF je to najshorsie...nie som si isty, ale tak sa mi zda, ze to pismo je akoby tensie ako normalne...take divne. a je jedno ci nastavim vacsie alebo mensie stale je rovnake. pozeral som si zoznam aktualizacii a bol medzi nimi aj nejaky font kontrol libary. chcel som ju vymazat, ale neda sa to ani ked som dal aktuaslizovat tak to nepomaha. mozno to je chyba aktualizacie niektorych casti kernela........fakt neviem, tahal som 175MB aktualizacii...
          • Re: Re: Re: Re: font problem 08.01.2006 | 16:19
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            kernel s tym nema nic spolocne, stiahni si ine fonty a pouzi tie, tak ze ich nastavi v kcontrol centre a pripadne aj vo firefoxe
          • Re: Re: Re: Re: font problem 08.01.2006 | 16:31
            m0d0r   Návštevník
            a nieco ako anti-aliasing pre fonty zapnut ?:) Mne to iste robilo kdm a ked som zapol anti-aliasing tak uz bolo vsetko ok
            • Re: Re: Re: Re: Re: font problem 08.01.2006 | 16:35
              m0d0r   Návštevník
              ale na druhu stranu sa mi zda ze je to iba zly font vybraty :) a hlavne maly mozno.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: font problem 08.01.2006 | 18:37
                d   Návštevník
                jeej si myslis ze som total duty??? fontz je nastavfeny default ako v opensuse je. antialiasing sa z nejakeho dovodu neda zapnut teda nema zaiden efekt ci je zapnuty alebo nie. pismo je rovnako nastaveneako pred updateom systemu. predtym bolo normalne a teraz je pokaslane. potrebujem to opravit. vie niekto ako na to???
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: font problem 08.01.2006 | 18:43
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  a nemas v nastaveni antialiasingu aby bola vynechana urcita velkost pisma (nieco ako exclude size)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: font problem 08.01.2006 | 18:54
                  m0d0r   Návštevník
                  keby som si myslel ze si uplne duty tak ti to napisem ;) to bolo iba moje hlasne rozmyslanie ;) vies a co takto si skusit ~/.kde zalohovat a zmazat a kuknut sa na to tak ?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: font problem 10.01.2006 | 19:28
                    d   Návštevník
                    takze problem vyrieseny. bolo treba vymazat nastavenie fontov v celom priecinku /home/user (font.conf, font.dir atd...) a potom je to o5 okej. akurat sa nesmie nastavit zmena fontu v ovladacom panely inak problem nastane o5, asi nejaky bug....nastastie som sa ho uspesne zbavil...