Ako mam nainstalovat ICQ

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.03.2006 | 05:43
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
Mam suse linux 10 a chcel by som na nom icq.Prosim poradte mi kde si mozem ICQ stiahnut(najlepsie ICQ5 albo nieco velmi podobne>koli lahsiemu prechodu s winXp) Ties mi poradte ako to icq nainstalujem.Som absolutny zaciatocnik v Linuxe. (tekze vysvetlujte ako pre "totalneho dementa" :o) Dakujem!
< GENTOO FOREVER >
    • Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 00:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      napr. kopete, gaim, centericq. instalacia zo shellu (prikazoveho riadka): rpm -i kopete rpm -i gaim rpm - centericq alebo pouzi nejaku graficku nadstavbu/utilitu pre instalaciu/spravu balickov (stopro nieco take suse ma, a asi to bude niekte v yast-e)
      • Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 00:49
        stano170   Návštevník
        tie programy ktore si my napisal su graficky aj funkcne podobne icq5 ? A dokazem s nimi komunikovat s priatelmi ktory maju icq na windowsoch?
        • Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 00:53
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          funkcne su, graficky neviem ci su podobne. sak chod na ich homepage a pozri si screenshoty. ano, budes vediet komunikovat s hocikym kto ma icq klienta bez ohladu na pouzivany operacny system.
          • Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 01:10
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ahoj Stano! programy pre linux (napriklad GAIM) funguju podobne ako pod windows funguje miranda alebo trillian. maju podporu pre ICQ, MSN a kopec dalsich protokolov. To je ich velka vyhoda. Nevyhoda je zas to, ze po icq sa nezahras ziadne hry :)... teda mne osobne to vobec nevadi... este dolezite je, ze sa nedaju presuvat subory... ale inak sa s tym pracuje perfektne. odporucam GAIM inaksie tieto programy (aspon na mojej mandrive) su uz priamo nainstalovane. staci dat len ALT+F2 a napisat gaim (alebo iny program). ak mas dake otazky ohladom toho tak si ma najdi na 258126362 :D :D :D
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 01:27
              stano170   Návštevník
              no...a teras mi porad ako totu srandu nainstalujem. Mam stiahnuty GAIM. Mam ho na ploche a subor as vola "gaim-1.5.0.tar.bz2" Co dalej?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 01:30
                thinos   Návštevník
                rozbalit, otvoris konzolu napises su zadas root heslo potom zadas v konzole : ./configure ./make ./make install a htw
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat I 14.01.2006 | 01:42
                  stano170   Návštevník
                  no ale tem zozbaleny adresar treba niekam presunut nie? Ako ma PC vediet ze instalujem program ktory je na ploche a ktory sa vola "..." ked to do konzoly nezadam.(myslim cestu k tomu adresaru) urobyl som to co si napisal a v konzole mi vyhadzuje "adresar alebo subor neexistuje"
                  • Ako mam nainstalovat I 14.01.2006 | 09:26
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    bacha ak ides cez configure tak to moze potrebovat nejake kompilatori alebo take nieco (opravte ma ak sa mylim) pozrel som rpm ale nasiel som len pre mandrake alebo redhat... skus prehladat ci ho nemas nahodou na CD/DVD. osobne mam mandrivu a tam to je... a suse je lepsia distribucia
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat I 26.03.2006 | 05:43
                  Dumaru   Návštevník
                  Teraz som si všimol, prečo odporúčaš prekladať zdrojáky ako root? Nechapem. A čo tak ./configure a ./make pod userom a ./make instal pod rootom? Alebo su -c make install.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 01:38
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                a preco nepouzijes radsej rpm balik? stiahni si gaim-x.y.z.rpm, pripadne ho pohladaj na instalcnom mediu k suse a nainstaluj ho prikazom: rpm -i gaim-x.y.z.rpm alebo cez yast.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat I 14.01.2006 | 09:45
                  Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                  ftp://ftp.pbone.net/mirror/ftp.gwdg.de/pub/linux/misc/suser-guru/experimental/gaim/gaim-2.0.0_0.1-3.guru.suse100.i686.rpm
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako mam nainstalov 24.03.2006 | 22:21
                    vec   Návštevník
                    to akoze suse nema dajaky packages manager, ktory by to stiahol a nainstaloval? daco podobne apt , pacman, urpmi, yum ? preco mu radite aby stahoval kazdy balik a instaloval ho rucne?
    • Re: Ako mam nainstalovat ICQ 14.01.2006 | 12:01
      Avatar micks Ubuntu  Používateľ
      Skoro by som tipoval, že tam máš Kopete nainštalované už od začiatku (skús pohľadať v menu, zrejme niekde pod internet'), ale to je iba moja domnienka.
      • Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 24.03.2006 | 13:35
        favoman   Návštevník
        nainštaloval som si gaim ale ak mi niekto posiela správy s windowsového ICQ klienta nejde mi diakritika .... mne to píše normálne ... čo to jew? ...
        • Re: Re: Re: Ako mam nainstalovat ICQ 25.03.2006 | 01:28
          Dumaru   Návštevník
          Odporúčam zmeniť v Gaime kódovanie na cp1250, diakritika už nebude blbnúť.