k3b

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.01.2006 | 17:55
Avatar nardew debian  Používateľ
hi. stale sa mi nedari rozbehat, aby k3b vedel napalovat aj pod obycajnym uzivatelom... zatial facham tak, ze sa do konzoly prihlasim ako root a odtial si ho pustim... d
    • Re: k3b 15.01.2006 | 17:26
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      napalujes pod KDE aebo dacim inym?
      • Re: Re: k3b 15.01.2006 | 17:38
        Virus   Návštevník
        Ja mam tiez problem s k3b. Lenze nejde mi napalovat ani ako root. Pred tym to slo vsetko OK aj ked som bol prihlaseny ako uzivatel. Napaloval som v KDE. Asi som niekde nechtiac pozmenil pristupove prava, lebo ked nahadzem subory do projektu tak nejdu napalit. V ikonke suboru sa zobrazi malinka zlta zamka. To pred tym nebolo. Dakujem za kazdu radu.
    • Re: k3b 15.01.2006 | 18:13
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Spustite k3bsetup (je to, myslím, aj ako modul v kcontrol) a tam nastavte skupinu, ktorá bude mať práva napaľovať. A potom už len svojho používateľa zaraďťe aj do tej skupiny. Malo by to fungovať, u mňa to tak ide.
      • Re: Re: k3b 17.01.2006 | 16:13
        Avatar nardew debian  Používateľ
        no vykonal som, ale k3b mi nejde spustit pod normalnym userom.... pri pusteni z konzoly pise zaujimavu hlasku: /tmp/mcop-nardew is accessible owned by user tuto chybovu hlasku mi vzdy pise aj pri starte KDE a neviem co to ma znamenat, lebo myslim ze ak je adresar pristupny pre vlastnika, tak to je dobre... :)
        • Re: Re: Re: k3b 20.01.2006 | 10:46
          Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
          chown -R nardew /tmp/mcop-nardew
          • Re: Re: Re: Re: k3b 20.01.2006 | 11:10
            Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
            Ooops, soráč, zle som si prečítal predchádzajúi reply ;)
    • Re: k3b 17.01.2006 | 15:18
      nano   Návštevník
      Niekde som cital, ze principialne sa napalovat v k3b neda plnohodnotne bez pouzitia rootovskeho uctu (problem s cdrecord/dvdrecord), myslim ze je tam obmedzena rychlost palenia a ine veci. Ale palil som aj pod uservom, a fungovalo to ako ma.
      • Re: Re: k3b 20.01.2006 | 17:55
        Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
        toto sa da vyriesit pod ubuntu/kubuntu v /etc/group sa pridate do skupiny sudo a v k3setup nastavite skupinu sudo :)