Gksu ??

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.01.2006 | 19:17
rooter   Návštevník
Chcel by som sa opytat co je to za podivny program.... Takze nainstaloval som to Ubuntu. A uz cely nateseny kliknem na synaptic v menu. Lenze na moje pocudovanie sa ma to neopytalo na rootovske heslo, ale na moje. (Ten program je asi jasnovidec, ked vie vydedukovat rootovske heslo z mojeho :) No tak som teda napisal to svoje heslo. A samozrejme synaptic sa ani nespustil. Spustil sa len gnome-keyring. Chcelo to odomna este ine heslo tak som mu ho dal. A odvtedy po nom ani chyru ani slychu Je tu niekto kto mi to dokaze vysvetlit?
    • Re: Gksu ?? 21.01.2006 | 01:16
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      man sudo (najjednoduchsie povedane, v Ubuntu nie je root, ale cela adminstracia sa robi pomocou sudo. root sa da jednoducho pridat, teda spravadzkovat :) sudo passwd root)
      • Re: Re: Gksu ?? 21.01.2006 | 14:21
        rooter   Návštevník
        dobre, ale co je to ten gksu?
        • Re: Re: Re: Gksu ?? 21.01.2006 | 14:22
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          hned prvy link v googli: "GKSu is a library that provides a Gtk+ frontend to su and sudo. It supports login shells and preserving environment when acting as a su frontend. It is useful to menu items or other graphical programs that need to ask a user's password to run another program as another user."
          • Re: Re: Re: Re: Gksu ?? 21.01.2006 | 19:17
            rooter   Návštevník
            ach ta anglictina .... :( no... dakujem