Ubuntu a kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.01.2006 | 21:46
marfo   Návštevník
Please help chcem nainstalovat kubuntu a ked spustim bootovacie cd s kubuntu a spusti sa instalator pisemi v niektorych krokoch instalaci ze v cd mechanike nieje cd ubuntu da sa po preskocit ale neni tam krok naistalovat kubuntu tak potom som si zmyslel ze musim mat ubuntu tak som ho naistaloval a potom si tam doinstalujem kubuntu (Kubuntu - Ubuntu s KDE) tak som znova vlozil Kubuntu bootovaci disk a znova napisalo to co som uz spomenul a nebol na vyber instalacny krok prosim pomozte rychlo (chcem to naistalovat este dnes)
    • Re: Ubuntu a kubuntu 22.01.2006 | 13:11
      marfo   Návštevník
      neviem o ubuntu moc vela ale este chcem vediet ake baliky sa tam daju naistaovat (vlastne aky typ balikov podporuje) a ci tam je nejaky program na istalovanie balikov_?
      • Re: Re: Ubuntu a kubuntu 22.01.2006 | 21:46
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        V Ubuntu (resp. Kubuntu) sa používajú balíky DEB (ako v Debiane), samozrejme tam sú programy na inštalovanie - apt-get a jeho grafické nadstavby Synaptic, Kynaptic, Adept (v 5.10).
    • Re: Ubuntu a kubuntu 22.01.2006 | 13:18
      123   Návštevník
      ak som to dobre pochopil tak ,ked vlozis do mechaniky cd s kubuntu tak ti to pise ze v mechanike nie je cd s ubuntu. To je logicke. A dokoncil si instalaciu (z cd kubuntu)? Co chces v instalacii preskocit ? Mas dobre stiahnute ,napalene to cd kubuntu? Ak chces mat kubuntu z ubuntu tak nainstaluj ubuntu a doinstaluj z cd kubuntu balik kubuntu-desktop a par dalsich , ale nie tak ze spustis znova instalaciu z cd (kubuntu) . To sa robi az po nabootovani do ubuntu , najdes na cd potrebne baliky... na instalaciu balikov je synaptic ,alebo v konzole apt-get
      • Re: Re: Ubuntu a kubuntu 22.01.2006 | 13:26
        marfo   Návštevník
        velmi ti pekne dakujem ja som zviknuti na ine distra napr. SuSE,Debian,Knoppix,Aurox,Fedora,MDK