internet a siet v suse 10 - prosim rychlo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.01.2006 | 12:59
Stano   Návštevník
dobry den... mal som funkcny linux mdk 2006 ale dal som si suse... po instalacii som sa chcel dostat na net ale nejde to - nemozem prist na to kde napisat tie cisielka ip adresu napisat nieje problem, ale nemam tusenie kde napisat dns servery - teda povyplnal som vsetko mozne ale nejde net ani siet... prosim poradte co s tym... dns server to vobec nepita... alebo to ide aj bez toho? brana, ip adresa, maska a hostitel je nastaveny dobre... prosim poradte... dakujem
    • Re: internet a siet v suse 10 - prosim rychlo 23.01.2006 | 22:09
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      dns server do /etc/resolv.conf: nameserver ip_adresa_dns_serveru
    • Re: internet a siet v suse 10 - prosim rychlo 23.01.2006 | 22:10
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      no DNS servery snad do /etc/resolv.conf nie? moje vyzera nejako takto domain site nameserver 213.151.208.161 nameserver 213.151.200.30 ale ako prve by som zistil, ze ci funguje korekrne sietovka, alebo cez co sa pripajas
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: internet a siet v suse 10 - prosim rychlo 23.01.2006 | 22:35
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        sietovka a vsetko ide super v windows aj v mandrive
      • Re: Re: internet a siet v suse 10 - prosim rychlo 23.01.2006 | 22:38
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        neda sa to nejako civilizovane v tom control centre? uz sa tam babrem hodinku :) (prestukavam lin a win) :)
        • Re: Re: Re: internet a siet v suse 10 - prosim ryc 23.01.2006 | 22:53
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          samozrejme, ze sa to bude dat aj cez yast, ale presny postup ti asi nikto nepovie, kedze cez konzolu je to v kazdom distre rovnake, teda ludia vedia hlavne tento postup. zabudol si povedat, cez co sa pripajas. lebo nema zmysel nastavovat eth0, ak sa pripajas cez modem.
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • internet a siet v suse 10 - prosim ryc 24.01.2006 | 00:32
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            som v bytovke, ktora je dana dohromady - teda mikrovlnka. pripajam sa cez beznu sietovku eth0. jednoducho nastavim cokolvek ale nejde net ani nepozna windows disky ani nic... bleee :(
            • Re: internet a siet v suse 10 - prosim ryc 24.01.2006 | 01:20
              slackware   Návštevník
              no to neni windows, ja se v suse taky nevyznam, (to ma tak preplacane konfiguraky) , ale treba jde o zvyk.....musis se taky sam pricinit a pohledat na netu treba na www.abclinuxu.cz je hodne info ....ale jedno Ti muzu rict: az na to prijdes, tak zjistis, ze je to uplne jednoduche a ze to slape skvele :)
              • Re: Re: internet a siet v suse 10 - prosim ryc 24.01.2006 | 07:31
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                hmmmmm asi mne bude muset navstivit nadrew nebo unix... :)
                • Re: Re: Re: internet a siet v suse 10 - prosim ryc 24.01.2006 | 12:59
                  slackware   Návštevník
                  no nevim, to je budes otravovat pri kazde zmene? (vcera jsem byl jednem znamym instalovat firefox do windows, oni proste neumi stahnou a nainstalovat aplikaci... do vcerajska stale pouzivali ms explorer, prestoze ten jim stale hlasil "nejakou chybu" jak rikaji ) proste ja na to nemam cas spravovat znamym pc byt s windowsama....tim jsem chtel rici, ze pokud to clovek chce pouzivat, mel by par zakl. informaci o tom vedet.... pak to jednou preinstalujes a zase si nebudes vedet rady :) nechci tady zakladat flame, i kdyz to s tematem zdanlive nesouvisi