UZ MAM TOHO PO KRK !

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.01.2006 | 18:58
Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
Dobrý den!Ci podvecer? Celý den som zabil konfiguráciou AMAROKU! Isiel som podla návodu co je tu na linuxos.sk! Isiel som podla READMY co je pri suboroch k amaroku. Cely som bol nadseny ked mi uz pri konfigurácii nevypisal ziaden error a bola tam aj krasna veta ze mozem pokracovat "make" ! Cely stastný som napisal make. Chvilku to pekne spracovalo a niektore riadky kodu boli cele cervene (dufal som ze to neni nic podstatne). Potom na konci mi to pekne vybilo do oci. all : error 2. kaslal som na to a dal som make install... moc sa to nepohlo a furt to vypisovalo nejake errory. Cím to moze byt sposobene? Po configure mi vsetko vypisalo ok :)... Som uz z toho fakt na nervy :(
http://Notes.MartinFrano.info
    • Re: UZ MAM TOHO PO KRK ! 24.01.2006 | 17:42
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Ak kompilujes nejaky projekt zo zdrojakov a nieje priamo z tvojej distribucie tak sa ti to nemusi podarit skompilovat. Podla mojich odhadov je uspesnost kompilacie tak 50% pre projekty stiahnute z netu. Skusil by som to skompilovat na nejakom inom linuxe. Napr. ak mas gcc 2.x skus na 3.x alebo 4.x, ak mas 3.x skus 2.x a 4.x atd... Tiez sa skus skontaktovat s vyvojarmi toho projektu a zisti na com to kompiluju oni. A nenechaj sa odbyt tym ze je to jedno, nieje to jedno. Ten "dialekt" v makefile-och, konfigurakoch a zdrojakoch sa mierne meni... dvh
      • Re: Re: UZ MAM TOHO PO KRK ! 24.01.2006 | 17:56
        - ScoRpio -   Návštevník
        Ziadnu inu distribuciu v "okoli"nemám. A ani nemiem kvoli amaroku prehadzovat gcc, a podobne. A menit distro tiez nie.
    • Re: UZ MAM TOHO PO KRK ! 24.01.2006 | 17:44
      puco   Návštevník
      Z textu error 2 sa vam moc neda poradit, co tam vypisalo pred tym? A ak mate take problemy s kompilaciou, preco nepouzijete rpm? Napr. po chvilke hladania napr. tu http://linux01.gwdg.de/~pbleser/rpm-navigation.php?cat=/Sound/amarok
      • Re: Re: UZ MAM TOHO PO KRK ! 24.01.2006 | 17:55
        - ScoRpio -   Návštevník
        Tie balicky co ste mi napisali link som uz davno skusal. - nefunkcný helix engine = neprehra nic. Vlastne, kvoli helixu som sa podujal skompilovat si amarok sám. - distro SuSe 10.0 Eval - KDE3.5.0 . Na KDE 3.4.x.x.x som nemal ziaden problem s amarokom. A downgrade robit nebudem... potrebujem proste nejak stabilne rozbehat amarok. A ine enginy su tiez trosku "vadne" a nechcu mi nic hrať :(
        • Re: Re: Re: UZ MAM TOHO PO KRK ! 24.01.2006 | 18:45
          puco   Návštevník
          tak potom viac info o tom kompilovani. Ake chyby to hlasi. btw: mozno by isli najst rpm niekde inde, ktore budu funkcne.
    • ehm... 24.01.2006 | 18:54
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Ja zase nemám rád, keď niekto napíše taký "výstižný" predmet a ešte k tomu kapitálkami :). K problému - tu sú RPM na stiahnutie a potom už len rpm -Uvh *.rpm :).
      • Re: ehm... 24.01.2006 | 18:58
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Nevšimol som si, že si ich už skúšal :). Ak je problém s KDE knižnicami, tak ostáva iba skompilovať, napíš, aké chyby ti hlási.