Video v Slackware - mplayer-trhany obraz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2006 | 15:09
Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
Ahoj, mám nasledujúci problém a potreboval by som poradiť: ...skompiloval som si Mplayer s podporov GUI, a language=sk teda slovenčinou. Po spustení mplayer-u/gmplayer-u, mi prehrávané video trhá, inak povedané seká. Skúšal som dať i iné video outputy - //-vo ? ///možné vo... Ale nepomohlo. Tak sa pýtam či by ste mi mohli poradiť ako príjemne pozerať v mplayer-i video bez trhaného obrazu? graf- sis integrovaná - len dodám že pri ostatných //SuSE, Mandrake, Ark, som stýmto nemal problém, alebo som ho vyriešil s -vo príkazom. Dúfam že mi poradíťe, za prípadné odpoveďe dakujem.
    • Re: Video v Slackware - mplayer-trhany obraz 30.01.2006 | 13:56
      WlaSaTy   Návštevník
      na to aby si si mohol uzivat akcelerovane zobrazovanie filmov musis mat korektne nastaveny ovladac grafickej karty v /etc/X11 xorg.conf/XF65Config teda nie FrameBuffer, Vesa, VGA ale v tvojom pripade asi sis. aka je sucastna podpora grafiky sis, netusim. ale akceleracia by mala byt uz podporena. a potom musis zadat mplayer-u parameter vo s hodnotou nejakeho akcelerovaneho vystupu (dga, xv, gl, ...) takze: ako mas skonfigurovanu grafiku pre XWindows? a ake video vystupy pouzivas v mplayeri? PS.: ak ti to pojde, tak sem daj aj info aky mas procesor. tieto grafiky uz dlhsiu dobu montuju do lacnych notebookov alebo na low end dosky. riesenie nielen moze pomoct ale aj pomoze ostatnym.
      • Re: Re: Video v Slackware - mplayer-trhany obraz 30.01.2006 | 14:05
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        GRAF SIS - skonfigurovaná od inštalácie, s menovanými distrami nebol problém. Áno SIS je podporovaná myslím už v jadre 2.4 ako vravím bez problémové používanie. v mplayer-i používam vo -vo xv ///aspom pri predošlích distrách mi na tomto vo šlapala bez nejakých problémov. AMD Sempron 2300++ RAM SDRAM 246Mb
        • Re: Re: Re: Video v Slackware - mplayer-trhany obr 30.01.2006 | 14:10
          WlaSaTy   Návštevník
          v jadre je podpora chipsetu sis. ty potrebujes podporu grafickej karty. ale nebudem sa opakovat. inac sis mala podporu pre filmy iba pre mpeg1/2 ale nie mpeg4 (divx/xvid). to vsak nic nemeni na fakte ze to seka. najme ak mas procesor ktory to musi zvladat aj softwerovo.
          • Re: Re: Re: Re: Video v Slackware - mplayer-trhany 30.01.2006 | 14:15
            Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
            ono praveze je podpora grafickej karty teda ja ju mam. look www.sis.com //zdroj// poslednemu neviem ci chapem ale urcite som prehral divx-filmy v Linux-e....to len tak odstrely
            • Re: Re: Re: Re: Re: Video v Slackware - mplayer-tr 30.01.2006 | 15:09
              WlaSaTy   Návštevník
              a v /etc/X11 xorg.conf,XF65Config mas aky driver pre grafiku?