Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 2006

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.02.2006 | 09:54
bejbe   Návštevník
Ahoj, ktoru z tychto distribuciu by ste odporucili zaciatocnikovy? z hladisiek- stabilita, podpora, aktualizacie... dikes vsetkym
    • Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 200 05.02.2006 | 13:41
      Avatar Martin FC6  Používateľ
      vlastne si si všetky tri aj sam vypisal :D ja by som dal 1. SuSE 2. Mandriva 3. Fedora
      www.fedora.cz www.apple.cz
      • Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 05.02.2006 | 13:59
        ---   Návštevník
        nepises aky mas pocitac ,ale ak mas dostatok pamate (>=512MB) tak ako prve skus SuSE. Ked mas menej pamate tak treba byt "mierne" trpezlivy pri spustani a pouzivani SuSE. SuSE je privetive ,na skoro vsetko ma klikacie okno ,ale chce to vykonnejsi pocitac. Este by som do tvojho zoznamu doplnil Kubuntu. Ja osobne by som sa vyhol velkym oblukom Mandrive.
        • Re: Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva L 05.02.2006 | 14:16
          bejbe   Návštevník
          pocitac bude mat urcite 512MB, 256 kym nedokupim pamat :) (k)ubuntu som skusal, ale po na-boot-ovani instalatora a stusteni procesu instalatora mi napisal chybu ze cd nie je v mechanike ;)) tak som sa na to vykaslal.. skusim teda SuSE 10... Nasiel som DVD Eval, tak ho skusim
        • Re: Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva L 05.02.2006 | 14:21
          LuKKaS   Návštevník
          A preco by si sa vyhol manrive 2006 ? ja ju pouzivam Mandrivu 2006 x86_64 a ide na nej vsetko Fajn proste parada neni problem na nu zohnat software kam sa kuknem najdem nieco na mandrivu porsote ja mandrivu odporucam a FC ani moc nie ani za Slaka som nemohol na to najst c opotrebujem a SuSe som este nemal a asi si ani nedam
          • Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva L 05.02.2006 | 14:43
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ja by som poradil mandrivu... mal som suse ale je to trosku zlozitejsie ako mandriva... ano je suse krajsie atd, ale najme ak mas aj windows aj linux tak by som bral mandrivu... ak zacinas tak je tu este moznost knoppix (co moc neradim) ale tak nova mandriva by mala splnit daco...
    • Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 200 05.02.2006 | 15:29
      Dumaru   Návštevník
      Stabilita jednoznačne - SuSE 10 Väčšia prívetivosť - Mandriva 2006 Čo nemusím - Fedora Core 4 Mám to odskúšané... :-)
    • Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 200 05.02.2006 | 16:33
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      SUSE ani FC 4 momentálně neznám, tak bych asi doporučil tu Mandrivu 2006 ale pozor - s nastavením zdrojů pro instalaci a update na jiné než české zdroje. Mám zkušenost, že u nás je plno nakopnutých balíčků a třeba u francouzských zdrojů to není tak zlé. Dále jsem zjistil plno chyb v KDE a proto jedu bez problémů na GNOME. Tvrdím zároveň ale že Mandriva není dobrá distribuce i když na ní momentálně mám postavenou netgatu pro sovu domácí síť a často na tom PC dokonce něco udělám. Mám to tak proto, že momentálně nemám jinou vhodnější distribuci, protože mne v tomto směru velmi zklamalo Ubuntu, ze kterého jsem původně tu gatu chtěl udělat, ale dost to zlobilo.
    • Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 200 05.02.2006 | 20:13
      bejbe   Návštevník
      este jedna vec, kubuntu ste skusali niekto.. pozeral som KDE aj GNOME, ale vzhladom ma viac zaujalo KDE, tak asi skusim aj kubuntu... prezeral som trocha net a (k)ubuntu je dost oblubene... ale na forach je to 50:50.. jedna strana chvali, druha nadava.. SuSE 10 uz mam, paci sa mi.. ale asi pojde este raz instalacia a vyberiem len to co potrebujem.. teraz som dal default :)) a nejde uplne svizne
      • Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 05.02.2006 | 20:30
        Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
        Kubuntu mě osobně nesedlo tak jak mě sedlo Ubuntu, které mě přišlo jako lépe vyladěné. Kde mě ostatně nesedlo nikdy a je dost chybové proti GNOME.
        • Re: Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva L 06.02.2006 | 11:17
          Avatar Martin FC6  Používateľ
          Tiez som chcel dodat ze som dlho nevedel co mi vadi...v suse to bol taky jednoduchy klikaci system a KDE, v mandrake nestabilita,az som prisiel na to ze mi sedi FC4 a nadherne jednoduche GNOME.
          www.fedora.cz www.apple.cz
          • Re: Re: Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandri 06.02.2006 | 20:00
            Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
            GNOME je opravdu jednoduché a hlavně v něm funguje bez problémů a bez dlouhého nastavování vlastně všecko co fungovat má a ještě ke všemu mě to připadá o dost rychlejší než KDE. A nepotřebuje ani tolik paměti jako KDE.
      • Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 07.02.2006 | 20:48
        tomolc   Návštevník
        prave riesim rovnaky problem uvazujem o ubuntu ale je to len jedno cd a ja NEMAM DOMA INTERNET daju sa z nejakeho servera staihnut balicky /ako som to urobil s mandrvou - stiahol som cele FTP - 15GB/ moc dik
        • Re: Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva L 07.02.2006 | 20:53
          ---   Návštevník
          daju ale neviem ci je to kvoli zavislostiam dobry napad , lepsie by bolo stiahnut DVD ubuntu
        • Re: Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva L 07.02.2006 | 22:51
          Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
          Ono je Ubuntu i Kubuntu na internetu dost závislé. Možná by se vyplatilo instalovat to u někoho napojeného na rychlý internet. Stačí ADSL. Natahat si do PC všecko co budeš potřebovat a potom si comp odvezeš zase k sobě domů. Během instalace je asi ten připojený internet dost nutný i když ne nezbytný. Bez netu jsem to nezkoušel. A nebo to stáhnout v tom DVD ale to nevím co to bude obsahovat.
    • Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 200 08.02.2006 | 14:34
      bejbe- SuSE   Návštevník
      beviete mi este poradit nejaky jednoduchsi navod na kompilaciu kernelu? zatial som nic mne rozumne nenasiel.. dikes..
      • Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 08.02.2006 | 14:54
        marfix   Návštevník
        daj si suse s KDE a potom doistaluj prostredie enlightenment a uvidis ako to bude mastit oproti gnome alebo kde a grafika lepsia nez z obydvoc do kopy
      • Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva Linux 08.02.2006 | 18:02
        ---   Návštevník
        pises ze si zaciatocnik a uz chces kompilovat kernel ???
        • Re: Re: Re: Fedora Core 4 vs SuSE 10 vs Mandriva L 08.02.2006 | 23:38
          d   Návštevník
          a NAC preboha potrebujes kompilovat kernel??? ja osobne pouzivam suse 10.0 uz od vydania v kuse a nic som nepotreboval kompilovat!! (vdaka bohu)
          • FC4 10.02.2006 | 09:54
            skywaker   Návštevník
            ja som user opensuse, a niekedy mandriva... mandriva ma uzasny balickovaci system vdaka urpmi sa daju robit repozitory (aj lokalne na hardisku) a ine veci ... Fedora Core ma Yum a ten je tiez dobry (este neviem v nom robit, ale) ..