skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2006 | 12:06
marek   Návštevník
existuje pod Linux Skype?
    • Re: skype 07.02.2006 | 22:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ano
      • Re: Re: skype 08.02.2006 | 10:25
        cuco   Návštevník
        Skype je mrcha. Poviem preco: Tvorcovia Skype urcite nezabudli na borcov s pomalym pripojenim na internet. Preto ak chceli dosiahnut aspon aku taku slusnu uroven VoIP siahli po nepeknom postupe. Skype presmerovava volania cez inych userov Skype s rychlejsimi linkami, tym padom ak si ty jeden z tych vyvolenych (rychlejsich) urcite pojde cast hovorov cez teba. S tym samozrejme suvisi spomalenie celeho systemu (mne osobne to zozere 30% sys. prostriedkov, co je neuveritelne vela) a okrem toho ak mas chargrovanu (spoplatnovanu) linku, cize platis za objem prenesenych dat tak nie je o com...... budes platis za telefonaty inych. Asi tolko....... skus siahnut po MARRATECH..... nuz skype ma sklamal.
        • Re: Re: Re: skype 08.02.2006 | 11:51
          WlaSaTy   Návštevník
          ako si na to technicky prisiel? moje chabe znalosti najslabsieho clanku retaze sa zatriasli v zakladoch.
        • Re: Re: Re: skype 08.02.2006 | 12:04
          puco   Návštevník
          No ste uplne mimo. Skype nechodi cez inych uzivatelov preto, aby ti pomalsi isli lepsie. Ved to nie je ani mozne, ked mam pomale spojenie, tak je jedno, ci sa pripojim priamo k volanemu alebo cez niekoho (logicky to prepajanie cez niekoho bude este pomalsie). Vysvetlite mi ako by to mohlo urychlovat. Dovod je iny, ty, ktori nemaju verejnu IP, tak sa pripajaju cez niekoho, kto ma verejnu IP. Teda tym je umoznonene aby napr. mohli telefonovat 2 ludia skovani za NATom. Teda inak povedane, ak si jeden z tych vyvolenych, co maju verejnu IP, tak budu cez teba volat dalsi ludia. Ci za to bueds platit, zelezi od toho ako platis za internet.
        • Re: Re: Re: skype 08.02.2006 | 12:06
          Peter   Návštevník
          Hmmmmmmmmmmm - jedna babka povedala a ja sa do toho vyznam ako koza do kapusty. Zboznujem tie bohorovne tvrdenia bez absolutnej znalosti problematiky. Takze oni "pomahaju" typkom s pomalym netom pomocou tych ktory ho maju rychlejsi ??? A vies mi vysvetlit, ze ako to robia ??? To aj ja by som si chcel stiahnut na 56k modeme pomocou rychlejsich 700M CD za 1 minutu :-) Nie je to NAHODOU tak, ze prevadzka je presmerovana na aktivneho uzivatela (s verejnou IP a bez zablokovanych dotycnych portov) v tom pripade ak dotycny uzivatel je za nat-om a/alebo firewall-om ???????
    • Re: skype 08.02.2006 | 10:42
      Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
      samozrejme ze existuje.rozdiel medzi windosovskym a linuxovskym je v tom ze v linuxe nemas smajlikov