dual OS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.02.2006 | 01:03
Mi_G   Návštevník
Zdravim vas. Mam jednu otazku: Pouzivam OS windows XP a chcel by som si nainstalovat aj linux (konkretne mandrivu 2006) Neviete mi prosim vas poradit ako mam postupovat, ked chcem mat sucasne nainstalovany aj windows aj linux? Za pomoc dakujem
    • Re: dual OS 08.02.2006 | 23:33
      Nyo   Návštevník
      Takze : Stiahni a crackni partition magic ci jak sa to pise a odrez z Xp particii ja neviem myslim ze 10 giga bude az az partition ti to bude akazovat myslim ze na sivo a pri instalacii v mandrive budes mat menu po slovensky a tam ked dojde na lamanie chleba pouzit volne miesto ... a instalujes a nemaj strach do okna sa dostanes pomocov lila vela stastia...
      • Re: Re: dual OS 08.02.2006 | 23:44
        WlaSaTy   Návštevník
        :Stiahni a crackni partition magic citam dobre? tfuj!
        • Re: Re: Re: dual OS 08.02.2006 | 23:46
          Mi_G   Návštevník
          Partition Magic mam - nebude treba nic stahovat a crackovat :)
        • Re: Re: Re: dual OS 08.02.2006 | 23:49
          Nyo   Návštevník
          WlaSaTy pocuj : Ked sa mu zapaci Lin tak uz nebude crackovat neboj ;) uz len bude formatovat ...Okienko
          • Re: Re: Re: Re: dual OS 08.02.2006 | 23:56
            Mi_G   Návštevník
            Ved s tym ja pocitam, ze casom ostanem iba pri linuxe, ale takto odrazu by to bol asi velky skok a nevedel by som hned nastavit niektore veci (napr. nainstalovat tlaciaren, ktoru pouzivam kazdy den a podobne)
          • Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:16
            Nyo   Návštevník
            yu nejde o to aky system pouziva, tu ide o to ze mu bola odporucena kradez. tfuj. s takymi vecami chodte laskavo na (l)zive.sk! a navyse je otazne ci vobec k tomu potreboval partition magic ked existuje napriklad ntfsresize.
            • Re: Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:27
              Avatar Maroš (K)ubuntu,  Používateľ
              Draha nezneuzivaj moj nick!
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:30
                Avatar Maroš (K)ubuntu,  Používateľ
                A po dalsie poradil som mu najlepsie ako som vedel ! Zato ze existuje kupa softu ktory bezny uzivatel nepozna a je vseliako krkolomne spraveny zato ja nemozem a nemienim sa o tom bavit ked sa ti nepaci moj prispevok ziadaj Admina nech ma odklika z fora. pekny vecer
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 01:03
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aj nabadanie ku kradezi sa da klasifikovat ako trestny cin. pokial k tej kradezi nabadas, tak sa toho trestneho cinu ... tvoje spravanie sa snazis ospravedlnit falosnou informaciou ze neexistuje uzivatelsky spraveny nastroj na prerozdelenie diskov. nastroj startujuci z CD: http://partitionlogic.org.uk/index.html sucast vecsiny LiveCD: http://gparted.sourceforge.net/features.php mohol by som aj pokracovat, ale nema to vyznam. uzivatelsky privetive nastroje na prerozdelenie disku existuju takze nie je dovod na kradez. Fuj!
    • Re: dual OS 08.02.2006 | 23:35
      d   Návštevník
      rada prva: pouzivaj "vyhladavanie" napis dual OS alebo win XP a linux rada druha: pouzi zdravi rozum a preced si vysledky az sa dopracujes k tym spravnym(toto sa tu riesi priemerne raz za dva tyzdne) rada tretia: ak si sa zasekol v nejakom kroku poloz v diskusii konkretnu otazku a bude ti zoidpovedane...vela stastia
      • Re: Re: dual OS 08.02.2006 | 23:44
        Mi_G   Návštevník
        ja viem, ze podobnych otazok tu je velmi vela, ale vsade sa hovori o nejakej particii pre linux - to chapem, ale neviem co ma byt particia pre swap a co je lilo.
        • Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:17
          puco   Návštevník
          Chcete nainstalovat Mandrivu, tak potom nie je problem. Staci si precitat manual k danej distribucii http://doc.mandrivalinux.com/MandrakeLinux/101/en/Starter.html/. Nemali by ste zneuzivat forum na pokladanie otazok, kt. najdete v manuale. Ked si kupite novy TV, tak nebezite na net sa spytat ako sa to vsetko nastavuje, ale pekne si vezmete manual a date sa do citania. Preco toto ludia nerobia aj pre PC?
          • Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:25
            Mi_G   Návštevník
            Zase az tak dobre po anglicky neviem, aby som sa vyznal aj v anglickej terminologii. Ak vas ale obtazujem, tak prosim prepacte, ale neviem ako na to pridem sam
            • Re: Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:41
              puco   Návštevník
              No preto ste si vybrali Mandrivu, ta ma manualy po cesky (daufam ze tu nie je problem) ftp://mandriva.contactel.cz/people/bibri/doc Ja som sa vam len snazil vysvetlit, ze na take otazky tazko dostanete odpoved a na druhu stranu, ak si to pekne nastudujete, bude to pre vase dobro.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:43
                puco   Návštevník
                este jedna vec. Ako tak pozeram, ten manual ma link aj na tejto stranke a to vlavo s casti download.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 01:00
                  Mi_G   Návštevník
                  ked to docitam, tak sa ozvem, ako som dopadol. Ale zatial dakujem
          • Re: Re: Re: Re: dual OS 09.02.2006 | 00:34
            Mi_G   Návštevník
            Len to som sa pytal, ci staci na novovytvorenu particiu nainstalovat linux z instalacneho DVD alebo potom (alebo predtym) treba este nieco spravit