Wine Winex

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.02.2005 | 22:16
mirco   Návštevník
Prosima vás vedeli by ste mi poradiť chcel by som si zahrať hru ktorá beží pod windowsmi napr. Sims 2 aj som sa dočítal že existuje nejaký program wine a winex a stiahol som si ich z netu vo verzii wine 50020211 a winex 3.3.1 a ked som dal inštalovať wine tak mi išiel quake 3 ale novšie hry ktoré podporuju iba direct x mi nejdu ani nainštalovať lebo nemá podporu install shield novšiu čo znamená že mi večšinou pri inštalacii zamrznu. Tak som si stiahol winex a potom som spustil winexsetup a nič ked dam napríklad setup tak iba rozmišla comp a nič nerobí. Neviem ako sa to ma ištalovať inštalujem to z balíkov a mam fedoru 2. Skušal som aj inštalovať wine a potom winex ale ma upozornil že mam wine a je sním v konfilkte. Tak help čo mam robiť popripade by som aj uvítal ako sa nastavuju tie programy
    • Re: Wine Winex 22.02.2005 | 22:07
      Laco   Návštevník
      Pozri si stranky transgaming.org a www.transgaming.com Na tej prvej najdes zoznam podporovanych hier a forum (s Fedorou su dost problemy, musis kadeco povypinat). Najnovsia verzia WineX sa vola Cedega a je vo verzii 4.1. Je to ale komercny produkt. Musis sa registrovat a platit mesacne 5$ (tusim) po dobu min. 3 mesiacov. Inak Quake 3 existuje aj pod Linuxom, nemusis ho pustat pod Wine. Takisto Doom 3.
    • Re: Wine Winex 22.02.2005 | 22:16
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Skus sa pozriet na www.linuxsoft.cz podla toho skus rozbehat sims2
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte