Automaticke spustenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.02.2006 | 21:53
sebo   Návštevník
Dobry den .Da sa nejako na Mandrive alebo Suse10 zadat atomaticke spustenie #stdsl.sh start asi najlepsie po spusteny KDE . Za radu dakujem
    • Re: Automaticke spustenie 14.02.2006 | 23:09
      Avatar nardew debian  Používateľ
      do ~/.kde/Autostart vytvor nejaky subor, napr. autostart chmod 755 ~/.kde/Autostart/nazov_toho_suboru napis donho #!/bin/bash a tam potom uz nahadz prikazy co sa maju pustat po starte KDE
      • Re: Re: Automaticke spustenie 14.02.2006 | 23:25
        sebo   Návštevník
        No celkom nechapem ja som nasiel /home/sebo/.kde/Autostart/DSL - to dsl vom som tam zadal chmod 755 ~/.kde/Autostart/DSL sa ma kde zadat? A to #!/bin/bash mam mat v tom DSL? Dik
        • Re: Re: Re: Automaticke spustenie 15.02.2006 | 00:13
          puco   Návštevník
          chmod je prikaz, pomocou ktoreho upravujete prava pre subory v linuxe. Takze v konzole alebo nejakym inym sposobom zmenit prava subora na 755 (t.j. rwxr-xr-x) btw: toto je presne dovod, preco nie je az tak vhodne napisat presny postup ako nieco spravit, vacsinou to ten clovek vobec nepochopi a cely ten postup uz nevie aplikovat na podobnu ulohu.
      • Re: Re: Automaticke spustenie 14.02.2006 | 23:26
        sebo   Návštevník
        No celkom nechapem ja som nasiel /home/sebo/.kde/Autostart/DSL - to dsl vom som tam zadal chmod 755 ~/.kde/Autostart/DSL sa ma kde zadat? A to #!/bin/bash mam mat v tom DSL? Dik
        • Re: Re: Re: Automaticke spustenie 15.02.2006 | 00:38
          sebo   Návštevník
          preco mi to odoslalo 2krat neviem ..... Inak ten chmod mi uz ide ale po starte mam na ploche #!/bin/bash #stdsl.sh start v otvorenom okne jednoducho neviem aky typ"suboru" to ma byt Same sa to na net nedostane
          • Re: Re: Re: Re: Automaticke spustenie 15.02.2006 | 16:02
            Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
            V /etc/initab pridaj adresu skriptu /kde/je/script/stdsl.sh start Upravujem si takto konfi ohladom načítania u mna input-u v hotplug-u čo je pre teba nepodstatné... Tomáš Hanzel
            • Re: Re: Re: Re: Re: Automaticke spustenie 15.02.2006 | 21:53
              Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
              No to je stdsl.sh skript ! To # stdsl.sh start je len prikaz cez konzolu ako root aby som to nemusel po starte stale sa prihlasovat do root a tukat # stdsl.sh start Dik