GNU licencia v3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.03.2006 | 05:54
skywaker   Návštevník
Trosku som si hladal a cital clanky o novej GPL licencii a odpore Linusa k nej. Tato licencia ma vela nevyhod a jednou je aj nepriamy zakaz ku kumercializacii projektu aspon mne to tak pripada. Na FSF som nasiel aj tzv. kompatibilne licencie s GPL. Chcem sa opytat ako to vydite vy a buducnost projektov uvolnovanim pod touto licenciou a nepriamo aj na buducnostou licencovania Linuxu. Daju sa projekty uvolnene pod GPL prelicencovat na inu podla FSF - GPL kompatibilnu licenciu? dakujem
    • Re: GNU licencia v3 10.03.2006 | 05:54
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Ja zustanu u GPL2. Nemel jsem jeste moznost GPL3 poradne prostudovat, ale GPL2 mi zatim vyhovuje... viz dale Prelicencovani je jen a jen Tvoje, pokud vyvijis pod licenci GPL a chces v dalsi verzi zmenit licenci (i na uzavrenou), muzes. Zpetne tohle nejde (ze bys zaroven s prelicencovanim nove verze programu prelicencoval i jiz vydane GPL verze). Ohledne GPL2 -> GPL3 - u vsech svych vytvoru specifikuji veriz GPL ("GNU/GPL v2" nebo tak nejak). Nejsem si ted zcela jist, ale mam pocit, ze programy bez pecifikace verze GPL automaticky prechazi na GPL3, coz jsem nechtel (proto uvadim verzi). Na GPL3 muzu prejit kdykoliv. Take muzes licencovat sva dila pod dualnimi licencemi (treba takto je licencovan toolkit Qt, pokud vim).
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!