Problemy z tienmi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.02.2006 | 22:48
Mi_G   Návštevník
Dobry den. Mam takyto problem; ked sa spusti KDE hned mi vyhodi dialogove okno v ktorom je Nenájdené rozšírenie Composite Aby tiene a priesvitnosť okien fungovala musíte používať XOrg ≥ 6.8. Okrem toho musíte do vašeho konfiguračného súboru pre X pridať novú sekciu: Section "Extensions" Option "Composite" "Enable" EndSection a druhe, ktore oznamuje, ze spravca okien spadol 2x po sebe Neviete mi poradit co spravit aby to stale nevypisovalo? Mam Mandrivu 2006 a KDE 3.4 Dakujem
    • Re: Problemy z tienmi 18.02.2006 | 20:27
      Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
      tak do etc/X11/xorg.conf dopis toto Section "Extensions" Option "Composite" "Enable" EndSection A potom ti to pojde
      • Re: Re: Problemy z tienmi 18.02.2006 | 20:54
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        /etc/X11/xorg.conf :) a pojde ako pojde... Ja som s tym skusal existovat a kazde 3-4 hodiny padol Xserver... Xorg6.8.2+KDE 3.5.1+Nvidia 1.0.8178.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Problemy z tienmi 18.02.2006 | 21:28
          NasaK   Návštevník
          Ja sa len cudujem.. Pri beznej praci mi to nikdy nespadlo.. Sice pouzivam xfce, ale to nie je az taky rozdiel.. Composite manager ako composite manager.. Graficka GF FX 5900 ultra, nvdia driver rovnaky.. Cudujem sa.. ;o)
          • Re: Re: Re: Re: Problemy z tienmi 18.02.2006 | 22:05
            Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
            no mne ten x server vobec nepadal a islo mi to v poho ale problem je v tom ze ked to pustim nejde mi glxgears a tak si to nedavam
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problemy z tienmi 18.02.2006 | 22:27
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              pridaj si v /etc/X11/xorg.conf do sekcie Screen toto (ak mas nvidia kartu): Option "RenderAccel" "true" Option "AllowGLXWithComposite" "true"
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problemy z tienmi 18.02.2006 | 22:48
                NasaK   Návštevník
                Tak tak.. Lenze potom nastanu problemy s opengl aplikaciami.. Mplayer ak ma vystup cez gl2 tak zacne blbnut a tak.. Najlepsie je to zapinat len v nutnom pripade.. ;)