poradte distribuciu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2006 | 17:40
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
prosim prosim zhanam daku distribuciu co by som mohol skusit... mal som mandrake 9.1 a fungovalo tak nic moc... mandrake 10.0 som bol spokojny, s mdk 2006 este viac skusal som suse 10 ale tam ma par veci hnevalo, dalej fedoru 4 (nepodarilo sa ani nainstalovat) a ubuntu (no tak to naozaj nemusim). este som stiahol gentoo ale neviem to instalovat... som samozrejme typicky windows klikac... poradte prosim nieco co by som prezil :) radsej kde a gnome
    • Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 10:57
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      doplnam: vysledok testu predtym: 1) lycoris alebo take daco 2) mandriva 3) kubuntu teraz: 1) mepis 2) suse 3) mandriva
      • Re: Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 11:06
        meno   Návštevník
        cuvaj ma stanislav, sak o gentoo su tusim aj tu nejake clanky, tak to vyskusaj precitat, konkretne o instalacii, dalej mozes vyskusat archlinux, ak sa ti nechce gentoo kompilovat, hoci ja mam teraz archlinux a moc se mi az tak stastny nie som :-P, je to predsa len vo vyvoji a ma to pomerne vela nedostatkou na moj vkus, hlavne co sa upgradeov tyka, stale neco menia v poslednej dobe... ja sa chystam migrovat na slackware, to neviem ci bude pre teba, ale zda sa mi vskutku super, asi najlepsie s cim som sa stretol ;) alebo vectorlinux je pohodlnejsi o neco ako slack ked ti o to ide...
        • Re: Re: Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 12:17
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          myslím, že bude horké léto :-) . Zmačkni si v mandrivě Ctrl+Alt+F1 ať víš do čeho jdeš.
          • Re: Re: Re: Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 14:10
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak to sa nebojkaj kusocek (fakt malicky) viem wo co go... a inaske akosi mi to nejde (a ani alt+f2)... pravdepodobne ma teraz dakto "linux" XP :)
    • Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 12:16
      WlaSaTy   Návštevník
      bol si sa pozriet na www.distrowatch.com ? ze nie? tak preco? nechcelo sa ti? odporucam napriklad arabian linux, je hned na zaciaku abecedy. a potom mozes v tej abecede pokracovat az po Zenwalk. urcite objavis nieco, co ta zaujme.
    • Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 16:12
      cov   Návštevník
      Ja doporucuju slackware, mozna , ze me ukamenujete (ze pro zacatecnika) , ale ja jsem zacinal taky pres rpm_distribuce a pak jsem zkusil slackware a u toho jsem doted (debian me nejak nechytil) , ale ted trosku koketuji s gentoo. Jinak slackware ma pomerne jednoduchou instalaci, pokud ctes aspon trochu anglicky , jednoduche ( neprepatlane ) konfiguraky oproti klikackam jako treba suse, dobrou dokumentaci SlakBook a ma vyhodu (pro nekoho nevyhodu) ze v zakladu nepodporuje zavislosti mezi balicky.
      • Re: Re: poradte distribuciu 21.02.2006 | 14:50
        ventYl   Návštevník
        preco kamenovat?:) napriklad mne fedora nesadla koli zavislostiam (furt to vrieskalo, ze mu to a to chybuje), mendrejky boli buggy v tej dobe... stiahol som slackware 10.2, potrapil som sa asi 4 dni s instalaciou (prechadzal som na to z windows 98), potom este asi mesiac tunil a teraz ho uz pouzivam vsade. Mne sa na nom takisto pacia tie konfiguraky (BSD style mi prijde logickejsi, ako SystemV style konfigurakov), to, ze ma nezvazuju zavislosti balikov (kto to chce, nech si doinstaluje swaret, ktory ako tak zavislosti riesi).
    • Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 16:35
      m0d0r   Návštevník
      distrowatch.cz
    • Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 16:49
      f0f0   Návštevník
      uz som ti davno predtym povedal, ze si nainstaluj distribuciu Windows XP (tak ako to uvadzas pri svojom mene) a daj tu ludom pokoj s takymito blbostami. Keby si bol naozaj clovek, ktory vzivote namal linux nic nepoviem, ale ty to uz fakt prehanas. Bud sa pytaj na normalne veci, alebo uz bud ticho. Puberta je tazka, ja viem....
      • Re: Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 19:10
        WlaSaTy   Návštevník
        nemaju byt teraz prazdniny?
      • Re: Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 19:12
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        pekny nazor.... mozno som blby, alebo si jednoducho necham poradit... "distribuciu" windows xp mam a je plne funkcna * * kym neotvorim winamp, word, operu, wmplayer...
        • Re: Re: Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 19:35
          WlaSaTy   Návštevník
          toto si uz cital? odporucam napriklad arabian linux, je hned na zaciaku abecedy. a potom mozes v tej abecede pokracovat az po Zenwalk. urcite objavis nieco, co ta zaujme. --- ked sa nudis a nechce sa ti ist do prirody tak mozes vyskusat vsetko. ajtak mas na to cely tyzden.
    • Re: poradte distribuciu 19.02.2006 | 23:13
      bimbo   Návštevník
      Chyba je urcite medzi stolickou a klavesnicou. Na distre nezalezi, ale na tom objekte medzi kbd a stolickou. Ten treba vymenit a potom pojde KAZDE distro bez problemov.
      • Re: Re: poradte distribuciu 20.02.2006 | 07:22
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        sedim v kresle :-)
        • Re: Re: Re: poradte distribuciu 21.02.2006 | 17:40
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          No moj prechod bol SuSE 9.0, Mandrake 10, SuSE 10 OSS - Mandriva 10.1, OSS SUSE 10.1 Mandriva 10.2, Slackware 10.2 ArchLinux (blboooosť) SuSE 10.1 beta OSS, Slackware 10.2 znovu a je to distro ktoré asi už len tak ľahko netoto, a nechám si ho... Jednoznačne ked sa človek do toho dostane tak ho nepustí. I ked zse stále sa nudiť nechcem. takže SLACKWARE 10.2 (ps: ten Debian je pre kamoša...ja netušák)