problem s X

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2006 | 17:10
laco   Návštevník
mmam problem s X serverom nejde mi spustit. Hned ako si zapnem Mandrivu tak mi nabehne textovy rezim prihlasim sa a dam X a ono mi potom naspie nieco ako Fatal ERROR X server a ja som uplny zaciatocnik pomoze te mi mam Linux cca 1hod ani to ne vopred dakujem
    • Re: problem s X 19.02.2006 | 18:34
      puco   Návštevník
      Pozri log x servera, co presne pise. zvycajne je v /var/log/Xorg.0.log. Tam bude napisany dovod preco sa nespustil.
    • Re: problem s X 19.02.2006 | 18:40
      sl   Návštevník
      a co prikaz: startx , nebo kdm xdm gdm pokud nic, tak nemas spravne nainstalovany xserver , vloz znova instalacku (cd,dvd) a zadej moznost opravit instalaci
    • Re: problem s X 20.02.2006 | 09:49
      Fursdy   Návštevník
      Mozno mas blby xorg.conf, ktory sa nachadza v /etc/X11/xorg.conf mas tam asi ovladac ktory nemas nainstalovany najcastejsie je problem ked si nenainstaloval ovladace od Nvidie. Pozri riadok driver pri odstavci "device" mozno tam mas nv, mozno nvidia, mozno vesa...
      • Re: Re: problem s X 20.02.2006 | 19:02
        laco   Návštevník
        No nvidiou to nebude lebo hned po instalacke mi toot nabehlo daval som startx a nic sa nestalo ale pri instalacne mi vipisovalo chybu niaky script nesiel neviem ci to nebolo nieco ako initscript.....rpm a ten nesiel a neviem preco
    • Re: problem s X 20.02.2006 | 20:57
      nardew   Návštevník
      prirut xorg.conf
      • Re: Re: problem s X 20.02.2006 | 21:34
        laco   Návštevník
        ako prirut xorg.conf ? ?
        • Re: Re: Re: problem s X 20.02.2006 | 21:36
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          on tym myslel, ze sem mas dat obsah suboru /etc/X11/xorg.conf :-)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: problem s X 20.02.2006 | 21:37
          puco   Návštevník
          tym myslel ze nam ukazte xorg.conf :-). Pozreli ste sa do toho logu, urcite tam najdete preco to padlo.
          • Re: Re: Re: Re: problem s X 21.02.2006 | 14:52
            ventYl   Návštevník
            ono ten xorg.conf ani netreba posielat... obvykle X server na stdout vylepi kompletny log, pokial sa nastartuje cez startx z konzole. treba hladat riadky zacinajuce (EE) a potom dovod, preco fatal error nastal. Ako ja hovorim, nejaka chyba neexistuje, chybove hlasky su konkretne, preto sa programatori zabavaju ich vymyslanim : ) Toto IMHO usetri miesto zbytocnym lepenim kilometrovych listingov.
    • Re: problem s X 20.03.2006 | 13:14
      Avatar denis23 slackware  Používateľ
      Pre buducnost, skus sem capnut cele chybove hlasenie. Takze ak ide o cerstvu instalaciu ako pises tak problem by mal byt v configuraku graf. prostredia. Ten sa nachadza tusim to tu uz niekto spominal /etc/X11/xorg.conf najdi si tam ovladac, pravdepodobne tam bude VESA a prepis ho bud na nv alebo celym slovom nvidia. Malo by to potom fungovat
    • Re: problem s X 20.03.2006 | 13:26
      Avatar denis23 slackware  Používateľ
      ak to aj tak nepojde tak si vytvor subor .xinitrc vo svojom domovskom adresary a napis donho KDE ak pouzivas KDE graf.prostredie
      • Re: Re: problem s X 20.03.2006 | 17:10
        vec   Návštevník
        no to mu asi nepomoze ked mu nejdu nastartovat Xka... btw bodli by tie (EE) riadky z logu Xiek, takto mozme len posuchat krystalovu gulu...