Priesvitne okna

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2006 | 17:41
eat   Návštevník
PRosim poradi mi niekto ako na Mandrive 2006 spravim priesvitne okna??? Staci na konzolu. Mam graficke prostredie KDE 3.4. Thnx
    • Re: Priesvitne okna 19.02.2006 | 20:40
      NasaK   Návštevník
      Otvor si /etx/X11/xorg.conf v nejakom editore a dopln na koniec: Section "Extensions" Option "Composite" "Enable" EndSection Staci uz len pohladat, kde sa to zapina, priblizne pri "spravanie okien" (nemam kde->idem len po pamati) a nasledne ctrl+alt+backspace! ;o)
      • Re: Re: Priesvitne okna 19.02.2006 | 21:26
        meno   Návštevník
        hej, to je vseobecne nastavenie xservera na transparentnost , a ta konzola, v tom sa sice az tak nevyznam, ale napr. aterm robi taketo srandicky, jej tam das farbu akoze transparent( man aterm ) a mas... alebo este tusim eterm... :-P to potom ani nemusis mat nastavene transparentne one, tam to vyssie to... alespon moja malickost to nastavene nema a funguje, ale nie je to ta priesvitnost v pravom zmysle slova samozrejme, len vyuzie pozadie pod tym, cize to co mas ako background v kde..., nie to co mas pod tym naozaj :-P
        • Re: Re: Re: Priesvitne okna 20.02.2006 | 18:37
          NasaK   Návštevník
          Aha.. Chybicka se vloudila.. Som si myslel, ze real transparency sa tu prebera.. ;)
      • Re: Re: Priesvitne okna 20.02.2006 | 10:24
        NAQOYQATSI   Návštevník
        presne tak sa to nastavuje. mne sa to podarilo rozbehat asi pred mesiacom, ale nepouzivam to, lebo mi to blbne. mam problem pri maximalizacii okna.. niekedy ho neprekresluje cele ale iba vyrez oblasti s povodnou velkostou (nie maximalizovanou). pouzivam mandrivu 2006 s KDE 3.4.2. mozno je to uz vyriesene vo vyssej verzii KDE..
        • Re: Re: Re: Priesvitne okna 20.02.2006 | 16:43
          Tomáš Hanzel   Návštevník
          V menu konzole myslím nastavenia? (nie istá položka), možno iná. hore, je možnosť zmeniť si schému, vyber si priesvitná, prípadne priesvitná pre MC. To nastavý priesvitnosť konzole. Poprípade i samotného MC v konzole.
      • Re: Re: Priesvitne okna 21.02.2006 | 14:43
        ventYl   Návštevník
        tebe to aj seriozne funguje? bo ja som to zapol a bolo to pomale a seriozne nestabilne...
        • Re: Re: Re: Priesvitne okna 21.02.2006 | 14:47
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Ak si nastavis RenderAccel pri nvidia ovladaci na hodnotu True, tak to ide pekne, ale aj tak je to nestabilne. Ovela viac sa mi pozdava Xgl.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Priesvitne okna 21.02.2006 | 14:50
      Avatar MMarek mandriva AMD64  Používateľ
      funguje to teda ako ma? nemal som cas to odskusat. normalne je vyriesene real priesvitnost alebo je to len v konzole desktopu terminal?
      • Re: Re: Priesvitne okna 21.02.2006 | 17:41
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        no mne to na tej konzolke funguje i s MC, a pozor, to mám integrovanú grafiku SiS 64Mb z Ram 256 teda 192 myslím....