Konqueror a KPlayer v KDE 3.5

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2006 | 13:04
mika   Návštevník
Pěkný den, nedávno jsem upgradoval KDE 3.4 na 3.5 a mám jisté drobné potíže se dvěma uvedenými aplikacemi. Konqueror mi nezobrazuje náhledy video souborů. V menu Pohled > Náhled žádná položka pro video soubory není a ani jinde v nastavení jsem nic nenašel. Už si nevzpomínám, jak to bylo ve starším KDE, nicméně hádám, že mně možná úplně chybí něco nainstalovaného, aby náhledy video souborů byly vůbec možné. Místo Kaffeine, které mně plně vyhovovalo, je teď v KDE KPlayer. Soubory přehrává dobře, což o to, jen se mi moc nelíbí chování jeho GUI (zlaté Kaffeine) a hlavně chování titulků z externího souboru. Sice se mně už podařilo dosáhnout, aby se titulky automaticky načetly spolu s filmem, ale jsou velké jako kráva a nenašel jsem nikde možnost, jak je zmenšit na přijatelnou úroveň (v Kaffeine to bylo snadné), a podle vzoru Kaffeine (kde se to dělo automaticky) bych chtěl, aby se titulky zobrazovaly v černém pruhu pod filmem, pokud ten je širokoúhlý. Pokud bude někdo vědět, jak tyto nedostatky napravit, budu velice rád. Děkuji za vaši ochotu.