odinstalovanie aplikacii

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.03.2006 | 12:51
Mi_G   Návštevník
Akym sposobom sa daju odinstalovat programy z linuxu? Dakujem
    • Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 21:40
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Spustite program na odstránenie balíkov, nájdete ho niekde v menu, dáte vyhľadať balík a odstránite ho. Jednoduché ;).
      • Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 21:44
        Mi_G   Návštevník
        Dakujem. A nemoze sa stat nieco take, ze mi to odstrani aj nejake sucasti systemu, ktore su potrebne pre beh inych aplikacii?
        • Re: Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 21:46
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Tak stať sa to môže. Veď sem napíšte, že čo vám to chce odstrániť, ak by chcelo :).
          • Re: Re: Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 22:17
            Mi_G   Návštevník
            Tentokrat sa odinstaloval nechceny program bez problemov. Pytam sa skor pre informaciu do buducnosti, lebo (ako ste si asi vsimli) som zaciatocnik a stale mi robia problemy zavislosti pri instalacii - nainstaloval som asi kazdy 1 z 5 programov ktore som chcel, lebo vzdy nieco chybalo a neviem co s tym robit. Tak som sa bal ci take nieco nebude aj pri odinstalovavani programov
            • Re: Re: Re: Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 22:34
              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
              povedlo by se to jedině když odinstaluješ něco co potřebují i jiné programy ale vždycky to napíše co to bude dělat a musíš s tím souhlasit. Stává se to omylem nebo když potřebuješ něco vyměnit za starší verzi a potřebují to i jiné programy, printscreen spustím ksnapshot vyfotím si to okno co píše co všechno musí vyhodit a po instalaci té starší knihovny to tam zase vrátím. Vím že to jde i přes urpmi násilím ale tohle je nejjednodušší.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 22:41
                Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                instalace ti moc nešla proto, že nemáš nastavene zdroje softwaru http://easyurpmi.zarb.org/?language=cz, přidej si alespoň contrib však uvidíš. Radši po jednom.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: odinstalovanie aplikac 28.02.2006 | 22:22
                  Mi_G   Návštevník
                  Ked to chcem nastavit, tak mi to napise, ze sa nemoze pripojit na danu lokalitu, ze mam skusit inokedy. ale skusal som to viackrat a stale to pise
    • Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 13:13
      puco   Návštevník
      aku mate distribuciu?
      • Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 20:04
        Mi_G   Návštevník
        mandriva 2006
        • Re: Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 20:27
          puco   Návštevník
          Mandriva vyuziva rpm. Urcite odpoved najdete v manuale k mandrive, ktory si mozte aj tu stiahnut (v lavo v sekcii download). Nieco najdete aj tu http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/52632
    • Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 20:40
      m0d0r   Návštevník
      ked uz sa niekto pyat na mandrivu na tejto stranke tak nechapem preco si najskor nestiahne manual ktory je hned na tej stranke ?????????? pre istotu tu je link: // http://www.linuxos.sk/downloads/manualy/manual-mdv-2005le(aka_mdk_10.2).pdf //
      • Re: Re: odinstalovanie aplikacii 26.02.2006 | 21:18
        Mi_G   Návštevník
        ja som ten manual cital, ale nejak z toho nie som mudry. Vo windowse to bolo s pridavanim a odstranovanim softveru lahsie
    • Re: odinstalovanie aplikacii 01.03.2006 | 12:51
      Avatar asi Gentoo  Používateľ
      Svojho času som objavil yum ak si ho nahodíš vie ti vela pomôcť stačí napýsať napríklad sudo yum -y remove (nazov tvojho programu) Inak niečo podobné má mandriva a volá sa to rpm drake zapneš ho sudo rpmdrake alebp ak máš roota (toho si zapneš príkazom "su" tak rpmdrake" ale on si občas niečo nevšimne. Mandriva má vela vplyvou windowsu čo sa na nej už dosť prejavuje aj v zlom...