ako a kde nainštalovať ndiswrapper

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.02.2006 | 15:17
MK   Návštevník
Stiahol som si program ndiswrapper, aby som mohol pouťívať anténu, mám len krátko Kubuntu 5.10, a neviem ho nainštalovať. Keď ho rozbalím, prejdem do rozbaleného adresára a dám príkaz podľa návodu "make unistall" vyhadzuje mi konzola, že takýto príkaz nepozná (ináč rozbalil som ho do svojho home adresara). Ďakujem za radu.
    • Re: ako a kde nainštalovať ndiswrapper 27.02.2006 | 12:52
      m0d0r   Návštevník
      http://ndiswrapper.sourceforge.net/mediawiki/index.php/Main_Page
    • Re: ako a kde nainštalovať ndiswrapper 27.02.2006 | 12:56
      NAQOYQATSI   Návštevník
      mam pocit ze chces odinstalovat nieco co este nemas nainstalovane .. aspon podla toho prikazu co si pouzil.. podla vsetkeho si si neprecital pozorne navod.. obycajne je postup pri instalacii zo zdrojakov nasledovny: ako pouzivatel to: 1. rozbalis 2. vojdes do adresara 3. spustis configure "./configure" 4. ked to uspesne skonci (nezahlasi ze mu nieco chyba alebo neskonci inou chybovou hlaskou) spustis "make" 5. a potom ako root spustis "make install" su mozne rozne odchylky.. ale od toho je obycajne subor README pripadne INSTALL v ktorom je popisany postup instalacie .. tiez su tam obycajne napisane parametre prikazu ./configure ak to zlyha v bode 3. pravdepodobne Ti v systeme nieco chyba a treba to tam nainstalovat.. treba si vsak pozorne precitat aku chybu to hlasi.. a najlepsie je pastnut ju do googla.. na niektorom z for urcite najdes podobny problem a tiez aj riesenie k nemu.
      • Re: Re: ako a kde nainštalovať ndiswrapper 27.02.2006 | 13:10
        MK   Návštevník
        Vďaka za radu. Ale čo sa tyka toho smiešneho príkazu, tiež som sa nad nim pozastavil, ale take niečo bolo uvedene v INSTALL.txt. Samozrejme skusal som to potom aj s make install, make ... ale končilo to pri neznamy príkaz make. Ale na configure som zabudol. Vďaka
        • Re: Re: Re: ako a kde nainštalovať ndiswrapper 27.02.2006 | 13:33
          meno   Návštevník
          ak to je neznamy prikaz make tak ti chybaju balicky, konkretne make ale zrejme by sa zislo nainstalovat viacej, najlepsie vsetky ako autoconfig, gcc a pod... alebo varianta B ze nemas k tomu cestu, skus dat take ze whereis make
          • Re: Re: Re: Re: ako a kde nainštalovať ndiswrapper 27.02.2006 | 15:17
            vt   Návštevník
            A nema nahodou Ubuntu uz integrovany ndiswrapper? Lebo vela novich distribucii uz ma.