Co na pre inet klientov a sluzby?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2006 | 11:36
lancy   Návštevník
Nazdar, potreboval by som poradit. Ked chcem spojazdnit server pripojeny nonstop na internet a chcem aby mali nan vyvoleni ludia z internetu pristup, co by ste poradili? (aby mali nejaky priecinok na nejake subory a tak) Viem ze mohlo by to byt FTP, ale co dalej este? Co takto Samba? ci ta funguje len na LAN? Ake su dalsie moznosti?
    • Re: Co na pre inet klientov a sluzby? 04.03.2006 | 22:56
      puco   Návštevník
      Ak sa nemylim, tak Samba, alebo skor siet ala Microsoft ide rozbehat cez Wan, ale este to nikto neriskol :-) Teda inak povedane asi by to moc nechodilo. K tomu FTP by som pridal len ze ho rteba rozbehat cez SSL a mozte im dat shell a hned si budu moct este vybrat medzi FTP a SCP.
      • Re: Re: Co na pre inet klientov a sluzby? 05.03.2006 | 09:27
        lancy   Návštevník
        Hmm, 1. diky za odpoved. 2. FTP sa moc nerozumiem, takze neviem co je SCP a tak sa mozem len domnievat, ale radsej by som preferoval nieco take ako zadanie adresy ftp servera do vyhladavaca alebo take nieco. Myslim ze to bude pre tych klientov asi jednoduchsie. Co vy na to? Vdaka.
        • Re: Re: Re: Co na pre inet klientov a sluzby? 05.03.2006 | 11:14
          puco   Návštevník
          Neviem co myslite pod pojmom zadat adresu do vyhladavaca. FTP je siroko pouzivane len je to stary protokol a heslo sa tam prenasa ako plain-text, preto cez SSL. A SCP je popisane napr. tu http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_copy.
      • Re: Re: Co na pre inet klientov a sluzby? 05.03.2006 | 10:05
        m0d0r   Návštevník
        SAMBA: hmmm ked uz aj torrenty idu cez udp tak neviem preco by to este nikdo neriskol ale to len tak ;D
        • Re: Re: Re: Co na pre inet klientov a sluzby? 05.03.2006 | 11:10
          puco   Návštevník
          Ja to mam od admnistratora Win sieti a ak si dobre pamatam, tak povedal nieco take ako malo by to ist, ale v praxi by to bolo nepouzitelne (nemyslim ziadne VPN alebo VLAN). Ale ja za to ruku od ohna nedam, kludne to moze niekto skusit alebo ma opravit, ze sa to da vyuzivat.
          • Re: Re: Re: Re: Co na pre inet klientov a sluzby? 05.03.2006 | 11:36
            m0d0r   Návštevník
            Hmmmmm riesime tu sambu nie win file share ;D ;D ;D ;D ;D ;D niekedy dve rovnake veci niesu uplne rovnake ;D