VMware ako nanho 2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2006 | 20:52
Avatar nsk SUSE 10  Používateľ
Cauko este taku MALICKOST, ja som vlastne chcel toto: Ppotrebujem rozbehat nejake makra ktore boli ulozene v Excely lebo openofficeCALC s tym ma mensie problemy. Da sa to spojazdnit v VMware playery? Alebo nato potrebujem workstation? ale ten sa mi zda ze nie je free...je tak? Alebo vie mi niekto napisat nejaky podobny recept ako na excel v linuxe? v lnx len zacinam tak poprosim trosku konkretnejsi popis. Ako to vlastne funguje? Dakaujem
    • Re: VMware ako nanho 2 05.03.2006 | 08:32
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Ako som ti uz raz napisal, na to aby si si tam spustil WIN musis mat uz obraz s uz nainstalovanym WINom (kde ho legalne zozenies netusim). Ak si to tam chces nainstalovat y sam potrebuje VMware Workstation (a ta je dost draha). Dalsia moznost je pouzit Wine a skusit cez to nainstalovat M$ Office (viem, ze 2000 funguje, raz som ju musel rozbehat kvoli ocovi). Wine plni taku medzi vrstvu medzi aplikaciou WIN a Linuxom. Cize aplikacia si mysli, ze bezi pod Win (95/98/2k/xp)a funguje uplne normalne (cize obcas spadne alebo vymrzne :)).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: VMware ako nanho 2 05.03.2006 | 11:11
        nsk   Návštevník
        ok skusim...
      • Re: Re: VMware ako nanho 2 05.03.2006 | 16:42
        Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
        este je aj taky emulator ze - qemu, ktory je tusim zadarmo...
        • Re: Re: Re: VMware ako nanho 2 05.03.2006 | 20:52
          nsk   Návštevník
          hej stiahol som aj qemu, ale ta inatalacia a rozbehanie chvilu potrava...takze bohuzial opat do win...bläää