Pomale kopirovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2006 | 22:10
LuKKaS   Návštevník
Dobry den/vecer/noc/ mam taky problem ked si posielam nieco na USB disk s USB2.0 tak mi to ide okolo 100Kb/s mam SuSe 10.0 a pri Mandrive 2006 mi to nerobilo tam mi to islo omoc rychlejsie cca 20Mb/s a v SuSe mi to ledva slape tych 100Kb/s pomozete ako to nastavit aby mi to rychlejsie robit ja som uplny zaciatocnik
    • Re: Pomale kopirovanie 06.03.2006 | 23:48
      WlaSaTy   Návštevník
      mas nacitany ovladac pre usb 2.0 ehci_hcd? lsmod | grep hcd
      • Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 00:10
        LuKKaS   Návštevník
        lukkas@Linux:~> lsmod | grep hcd ehci_hcd 54280 0 uhci_hcd 54560 0 usbcore 159924 4 usbhid,ehci_hcd,uhci_hcd lukkas@Linux:~> Toto mi vipisalo tak asi je a este pomaly kopiruje z FTP windowsackeho :-(
        • Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 00:28
          WlaSaTy   Návštevník
          keby som si tak spomenul ako sa volal ten inteligentny modul pre usb disky co pouzival pomaly pristup. ale mozno sa niekto najde a pomoze pozriet ci nemas zapnutu tu sprostots ktoru omylom implementovali do kernelu. myslim ze sa jednalo o CONFIG_BLK_DEV_UB, ale ako sa volal vysledny modul, to netusim. v jadre som k tomu nasiel vystizny popis: Warning: Enabling this cripples the usb-storrage driver. ale skus pozriet lsmod | grep -i ub a po pripojeni usb kluca mount df -h mimochodom z windozieho FTP ti to taha pomaly? a z inych ftp rychlo? ak ano tak sa nejedna o chybu linuxoveho ftp klienta. alebo, mozno aj ano, ak mas popritom zapnuty p2p, torrent, emule,... ale to je skor chyba uzivatela ktory zhosou okolnost pretazi linku a nenastavi si QOS
          • Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 00:41
            LuKKaS   Návštevník
            z FTP z inych som neskusal lebo ja mam doma jediny Linux a mam Dial-Up tak to ani nemam kde otestovat ale ide to tak 1Mb/s to staci ale ked dam posielat cez ICQ tak mi to vali 6Mb/s tak ja sa stym vysporiadal mne to niako nerobi problemi len tie USB disky a Kluce nieco poskusam nieco nove nastudujem a uvidim za vsetko zatial Dik ;-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 01:00
              WlaSaTy   Návštevník
              ty mas dialup o rychlosti 6Mb/s? toto by ma zaujimalo. aky mas na to hardware?
          • Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 01:45
            ventYl   Návštevník
            ono USB klucikom sa da kusa prikurit rychlost ak sa primontuju ako async filesystemy, vtedy zvykne rychlost stupnut mierne na USB 1.x a pomerne odost na USB 2.0. Inac, ked sme pri ehci_hcd... ak sa to zasunie dobrovolne do kernelu, automaticky to znamena pritomnost USB 2.0 ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 13:29
              WlaSaTy   Návštevník
              si na omyle, parameter async sice zvysi virtualnu rychlost zapisu ale tym ze sa nezapisuju okamzite data na disk. pokial das kopirovat nejake data a usb kluc budes vytahovat za pol hodinu, tak je to lepsie. aj kluc sa menej opotrebovava (najme ak pouzijes pri pripajani parameter noatime) ale pri synchronizovani diskoveho bafra pred jeho odpojenim klesne rychlost na povodnu pomalu rychlost. ak sa ti zasunie dobrovolne ehci_hcd do kernelu tak sa ti aktivuje ovladac pre usb2.0. ale tvoj radic musi podporovat usb2.0 na danom porte kde to mas pripojene. niektore stare dosky mali iba jednu dvojzasuvku projektovanu pre usb2.0, ostatne boli usb1.x a to bol jeden z najvecsich problemov. najme ak ju clovek omylom vyplytval pre mys a klavesnicu ;-))
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 20:37
                LuKKaS   Návštevník
                6Mb/s mi islo tak povedane nie cez DIAL-UP ale cez WIFI ale posielal som to cez ICQ a tak to islo a este mam dosku s USB2.0 a vsetky su tusim ich mam 8 USB 2.0 tak a ako vsinut tam ten parameter ci ak pomozete ja som stym este tak podrobne nerobil tak by som bol maximalne vdacni keby ste mi poradili ako vsunut to tam vopred dakujem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 21:01
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ci su vsetky usb porty schopne prenasat data protokolom usb2.0 je napisane v manuali tvojej dosky. inac ehci_hcd nie je parameter ale ovladac pre USB 2.0. aktivuje sa napriklad takto: modprobe ehci_hcd
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 21:04
                    LuKKaS   Návštevník
                    Sorry stym parametrom som sa sekol a vsetko ne vsetky USB2.0 su schopne sak som dosku kupil toj pred par mesiacmi bola najdraksia a aj najlepsia tak neviem a ked mame pocitacovu firmu tak asi viem ze mam USB2.0 :-P dik uz som dal to modprobe tak snaj uz to ppojde tak ako ma zatial diky ak sa vyskitne niaka chyba stymto sa ozvem dik
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 22:02
                ventYl   Návštevník
                ono ja som sa o to, co a ako USB 2.0 v linuxe nezajimal, nakolko oba stroje by mali byt z pred USB 2.0 ery. vlastne som ani neplanoval sa s tym bavkat, ale koli blututu som spustil hotplug a jaksi zaviedol ehci_hcd. nejako som to este netestoval, nakolko neverim, ze to pojde. a s tym zapisom :) u mna obvykle veci odpocivaju pozasuvane kade tade poriadne dlho, cize mne to nevadi :) a diskovych buffrov mam po milu rit.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomale kopirovanie 07.03.2006 | 22:10
                  WlaSaTy   Návštevník
                  mne to vadi. zavadza mi to na stole. predsa si neneham visiet napriklad fotak na kabli niekde v prachu pri radiatore.