poradte distro na offline kompilovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.03.2006 | 00:38
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Viem ze tema "poradte distro" uz v niekomu lezie na nervy ale ja mam vysoko specificku poziadavku. Na kompilovanie su najlepsie zdrojakove distra (napr gentoo) ale ja nemam doma internet ale vela kompilujem (problemy mam hlavne s cudzimi zdrojakmi) a potreboval by som distro ktore je dobre nastavene na kompilaciu. Asi by tam malo byt gcc 2.96.3, neviete niekto o takom distre? dvh
    • Re: poradte distro na offline kompilovanie 08.03.2006 | 22:09
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      hm, gcc 2.96 je vymysel redhatu ak sa nemylim. Inac neviem si predstavit, ze by si mal distro, ktore by sa kompilovalo zo zdrojakov. Jedine, co ma napada je, si stiahnut distfiles.gentoo.org do PC niekde, kde je rychly net.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: poradte distro na offline kompilovanie 08.03.2006 | 22:30
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Ja si nechcem instalovat distro zo zdrojakov! Ja chcem binarne distro s GCC + kniznice + hlavickove subory aby sa v tom dobre kompilovalo offline Myslym teda kompilovanie inych programov, take co si stiahnem z netu (v praci a pod.). Priklad - Jozko Pucik v C-cku napise "animovany splachovac na wc" a ja si chcem stiahnut tgz balicek a doma si to skompilovat... Momentalne pouzivany RH7.2 zda sa pomaly dosluhuje, napr. teraz sa marne snazim skompilovat PRAVE 2.6.9 kernel a nedari sa... dvh
        • Re: Re: Re: poradte distro na offline kompilovanie 08.03.2006 | 22:46
          WlaSaTy   Návštevník
          ja som opustil RH verzie 7 prave preto ze sa mi na nom uz toho moc nedalo skompilovat. najme posledne (stabilne) verzie programov. ak chces na pocitaci prelozit animovany splachovac na wc, tak musis mat v distribucii vsetky zalezitosti potrebne pre jeho kompilaciu a navyse pozadovanych verzii. toto by sa v idealnom pripade dalo dosiahnut tak, ze bude jozko pucik podporovat tvoju distribuciu. ale v tom pripade by rovno vytvoril instalacny balik pre tu distribuciu (alebo univerzalny binarny staticky linovany). a presne koli tomuto vznikli instalacne systemy. aby odpadol zdlhavy problem s prekladom balika. zlate hodinky z vodotriskom. takze chces binarnu distribuciu ktoru mozes prerobit pomocou kompilacie programov. mozes si kludne stiahnut dvdcko debianu a hrat sa. ten je znamy tym ze obsahuje dost verzii vseliakych kniznic. ale zaujimalo by ma ako dlho bude trvat kym si ho budes musiet preinstalovat.
        • Re: Re: Re: poradte distro na offline kompilovanie 09.03.2006 | 21:29
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Uff, tak problem s RH72 sa mi podarilo vyriesit. Mal som akesi _videnie_ tak som stiahol zdrojaky najnovsich binutils, skompiloval, nainstaloval a kernel uz ide skompilovat aj v staruckom RH72 :) dvh
          • Re: Re: Re: Re: poradte distro na offline kompilov 09.03.2006 | 21:36
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Aha, no ja som na taketo veci pouzival dost dlhu dobu distro Fedora Core 2.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: poradte distro na offline komp 10.03.2006 | 00:38
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              Mam aj FC4 ale je tam GCC 4.0.0 - takmer nepouzitelne :(
    • Re: poradte distro na offline kompilovanie 08.03.2006 | 22:25
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      PARDON !!! pomylil som sa, samozrejme mam namysli 2.95.3 !!! sorry !!!