Mrznuce SuSe 10.0

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.03.2006 | 23:13
LuKKaS   Návštevník
Dobry den /vecer/noc mam taky problem ze mi zamrza SuSe znicoho nic zamrzne stava sa mi to pri hrani hier ktore som si zvolil pri instalaci a niekedy mi len tak pridem a zamrzne mi vsetko uz musim jedine tvrdy restart ine mi nic neostava pomozete mi ? mam SuSe 10.0 KDE 3.4 2.6.13-15-smp jadro vopred dakujem
    • Re: Mrznuce SuSe 10.0 08.03.2006 | 23:33
      Laco   Návštevník
      Tipoval by som HW problemy...Pokial by som vylucil poskodene(zalomene) IDE kable tak to moze byt bud pamat, doska alebo mozno grafika...Predpokladam ze mas 512MB ram alebo viac a nic si tam takeho extra nenastavoval cim by si to posahal.
      • Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 00:00
        WlaSaTy   Návštevník
        popripade pretaktovana zostava
        • Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 00:14
          LuKKaS   Návštevník
          mam HW Asus P5WD2 premium s 955Intel cipseton podpora SATA2 USB2.0 ,1394, Graficka nanic ale ide 124MB Nvidia potom 512RAM 667Mhz zbernicov idem na 1GB s 800Mhz zbernicov a procesor mam Intel 3.0Ghz taktnuty na 3.15Ghz to by tym nemalo byt v Mandirve som taktnul procak na 4Ghz sa lapal na 45C tak neviem cim by to este mohlo byt mne sa trosku zahrievaju HDD nemoze to tym byt lebo vo WIN mi to obcas seklo ked sa prehrial SATA disk a Linux nemam na SATA a ten mam odpojeny cez Linux ked chcem zapenem postahujem data a valim tak ja uz naozaj neviem cim to moze byt ale zatial DAKUJEM
          • Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 09:16
            WlaSaTy   Návštevník
            ty mas dusikove chladenie? 3GHz pretaktovat na 4GHz (o 1/3 viac!) a mysliet si ze je vsetko ok s teplotou 45C. no nic, k tomuto nech sa vyjadria skuseny overclockeri na prislusnom fore.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 09:33
              Mircoman   Návštevník
              Kde sa hrabe moj Celeron 1Ghz procesor. Naco ti je pretaktovavat taku namakanu zostavu. Neber si to zle ale v linuxi pretaktovavat naco aby ti isla rychlejsie konzola alebo o nejakych par sekund rychlejsia kompilacia. Podla mojho nazoru som plne spokojny s 1Ghz procesorom a dufam ze to bude stacit aj pri KDE 5 ked bude v blizkej buducnosti.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 11:00
                WlaSaTy   Návštevník
                presne tak. v dnesnej dobe je pre beznu pracu dostatocny aj procesor z bazaru. co sa tyka vykonu pocitaca tak najdolezitejsia je velkost RAM, rychlost zbernice (aj agp portu pre grafiku) a rychlost diskov. pretaktovanie moze mat zanedbatelny efekt a navyse sa moze poskodit hardware. ci to nastalo v tomto pripade si netrufam povedat. ak to na windows funguje, tak to moze byt len tym ze windows taketo veci schvalne zatajuju. a ten linux predtym mohol fungovat este na bezproblemovom hordware. ale mozno to len zdroj neutiahne ;-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 23:12
                LuKKaS   Návštevník
                http://www.asus.com.tw/products4.aspx?modelmenu=2&model=597&l1=16&l2=66&l3=0 Asi takto vipada ten Chladic ale ma od toho mojho dalekooo lebo toto je od Asus a ja mam od ineho a moj je Lepsi :-P
          • Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 09:57
            meno   Návštevník
            este by to mohlo byt aj drivermi, mas drivre ku grafickej nainstalovane? mne napriklad zatuhaval komp ked som pouzival standardne nv namiesto nvidie, teda konkretne pri grafickom rozhrani, v konzole samozrejme nie.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 19:12
              LuKKaS   Návštevník
              No stym procakom taktnul som to tak a samizda mam nieco ako dusikove chladenie taky paradny Vetrak tam mam je tichucky a skoro ho nepocut tak alet teraz ho mam taktli tak menej zbitocne ho nezatazujem Drivery na Nvidiu mam nainstalovane to uz som robil dost vela krat tak by to malo fungovat tak ako ma ale stve ma ze mi to obcas znicoho nic zamrzne ale da sa to prezit problemy mozu byt aj take ze mam najnovsi cipset ktory v Europe sa da uz lacko zohnat ale mozno na Linuxe na to este neni su drivery lebo sata 2 mal som stym problemy tak som nato kaslal takze mozno aj tymi drivermi zatial Diky
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 19:17
                WlaSaTy   Návštevník
                :samizda mam nieco ako dusikove chladenie vies co je kvapalny dusik? ak ano, tak posli foto toho tvojho chladica.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 23:08
                  LuKKaS   Návštevník
                  jaj ja nemam digitalny fotak len mobil z fotakom a ten sa mi uz rozpadava ja mam otiz este len 14 rokof tak neviem ale poslem teda aspon sa posnazim alebo dam Link na ten moj chladic ale je suprovy
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mrznuce SuSe 10.0 09.03.2006 | 23:13
                    WlaSaTy   Návštevník
                    tak sa opytaj chemikara ci mozes mat doma kvapalny dusik. zrejme sa ta opyta aku ma teplotu varu a vtedy pochopis.