ubuntu alebo mandriva

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.03.2006 | 11:00
skywaker   Návštevník
chcem sa opytat co je lepsia volba ubuntu alebo mandriva. viem, ze ubuntu nema podporu multimedii a tiez na cd nie je gcc, ... mne sa ovsem pacia obidve distra. ako by ste sa rozhodli vy?
    • Re: ubuntu alebo mandriva 16.03.2006 | 12:36
      Crater   Návštevník
      pokial mas internet, tak jednoznacne ubuntu, co sa tyka podpory medii a ostatnych veci kukni sa na http://chrool.wz.cz/#codecs . Ja som s mandrivou nebol spokojny.
    • Re: ubuntu alebo mandriva 16.03.2006 | 12:44
      Logan22   Návštevník
      Podla mna Ubuntu(Gnome) alebo Kubuntu(KDE)....a ak mas Nvidia graficku.... tak ta je zahrnuta v automatix.deb staci si ho nainstalovat... a mas tam codecy, graficku a ine... takze to spravi vsetko za teba :).... Ked som mal este Mandrivu... isla dost pomaly....aj OpenOffice sa startoval dlho a teraz mam Kubuntu... a ide to ok... (len ma ta samba stve!!!)
      • Re: Re: ubuntu alebo mandriva 18.03.2006 | 10:44
        f0f0   Návštevník
        automatix ano, pokial nema 64bit procesor a nepouziba 64bit verziu :(
    • Re: ubuntu alebo mandriva 16.03.2006 | 17:40
      ---   Návštevník
      multimedia a aj ine veci lahko doinstalujes v automatix-e http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=138405 http://beerorkid.com/automatix/automatix_5.6-2_i386.deb tiez sa pripajam k tomu ze si radsej vyber ubuntu
    • Re: ubuntu alebo mandriva 16.03.2006 | 17:49
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Takisto by som sa ja osobne rozhodol pre Ubuntu (Kubuntu). Mandriva však má Mandriva Control Center, čo Ubuntu nemá a čo pre úplného začiatočníka môže byť problém.
      • Re: Re: ubuntu alebo mandriva 16.03.2006 | 19:22
        Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
        Ja ako zaciatocnik mam mandrivu a to hlavne z toho dovodu, ze ma velmi zrozumitelny manual od I.Bibra. Da sa tam najst odpoved na akukolvek otazku. Takuto podporu som pri inej distribucii nenasiel.
        • Re: Re: Re: ubuntu alebo mandriva 16.03.2006 | 21:19
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Áno, máte pravdu, manuál od Ivana Bíbra je veľmi dobre spracovaný, ale mnoho informácií sa dá aplikovať aj na ostatné distribúcie. Keď sme už pri Ubuntu, existuje česká príručka k Ubuntu 5.04, ktorá je celkom dobrá.
    • Re: ubuntu alebo mandriva 16.03.2006 | 20:20
      Stelmi   Návštevník
      Ja som si dal Mandrivu ale mi robila totalne blbosti. Rovnako aj SuSe. Neviem preco. Asi som to nejako nevedel nakonfigurovat spravne, alebo co.. Proste mi to zmrzlo hocikedy, atd... Som si dal Ubuntu a bezi jak parny valec.. nezasekne, a som s nim spokojny.. A ten manual co tu bol spomenuty je celkom super vec pre ubuntu... Thx.
      • Re: Ubuntu uz mam install 17.03.2006 | 09:46
        skywaker   Návštevník
        ** nainstaloval som si ubuntu a je celkom rychle a pekne ... gnome je uzasne jednoduche ... kedze zatial nemam net tak som si doinstaloval packages s debiana.
        • Re: Re: Ubuntu uz mam install 17.03.2006 | 11:51
          skywaker   Návštevník
          vie mi niekto poradit ako z stiahnutych balikov, ktore mam v /home/ftp/pkgs/*.deb urobit repozitar, aby som pomocou apt-get install pkg_name hned instaloval balicky?
          • Re: Re: Re: Ubuntu uz mam install 18.03.2006 | 01:41
            Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
            Na netu se par navodu vali. Ja mam skriptik: #! /bin/bash cd /var/www chown -R root:root kn chmod -R 775 kn dpkg-scanpackages kn /dev/null | gzip -9c > kn/Packages.gz exit 0 Umisten repozitar mam v /var/www/kn/ (kde je dostupnej pres webserver). Skriptik, ve strucnosti, udela to, ze prenastavi prava v adresari s balikama (kdyby nahodou) a pak vygeneruje jejich seznam do souboru Packages.gz V /etc/apt/sources.list mam pridanej radek (je tam mezera pred tim kn/): deb http://127.0.0.1/ kn/ A to je tak vse pro naprosto zakladni repozitar, staci aktualizovat zdroje a je to. Pro osobni pouziti vic nepotrebujes. (jestli jsem se nekde upsal, tak se omlouvam, pokud se ti to nepodari rozchodit, tak se ozvi)
            -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: ubuntu alebo mandriva 18.03.2006 | 11:00
        slackware   Návštevník
        mel jsem podobne zkusenosti (i kdyz mi mandr. nemrzl:) ale doporucoval bych toto : slackware, debian, gentoo a jelikoz vychazi ubuntu z debianu...... zbytek stejne zalezi na tobe :)
    • Re: ubuntu alebo mandriva 17.03.2006 | 13:13
      fredy   Návštevník
      Mandrake, resp. Mandrivu používam od verzie 9.0. Nakoľko nemám prístup na internet, je Mandriva vhodná, nakoľko má širokú podporu multimédií priamo na inštalačných nosičoch.
    • Re: ubuntu alebo mandriva 18.03.2006 | 01:32
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Mam jit zejtra doprava nebo doleva? Takhle polozena otazka nema smysl. A samozrejme, ze nejlepsi volba je {dopln_jmeno_sve_oblibene_distribuce}.
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: ubuntu alebo mandriva 18.03.2006 | 09:52
        m0d0r   Návštevník
        a presne po takejto odpovedi by som taketo diskusie uzavrel ;D
        • Re: ubuntu alebo mandriva 22.01.2007 | 23:30
          Avatar jesper   Používateľ
          Ja si tiež planujem dať Ubuntu ale má to zmysel keď mám len dial-up pripojenie na net? A ak nie ubuntu tak aké distro by ste doporučili pre total lamu a newbieho?
          • Re: ubuntu alebo mandriva 22.01.2007 | 23:39
            WlaSaTy   Návštevník
            nie, to nema zmysel. daj si tu distribuciu ktoru ma tvoj kamarat co ti bude ochotny pomoct, to bude najjednoduchsie a najrychlejsie. ale preco ozivovat koli takejto otazke tak stary flame?
    • Re: ubuntu alebo mandriva 23.01.2007 | 07:32
      Elven   Návštevník
      pohladaj si navody na ubuntu (viem co vravim) a zistis, ze je to velmi jednoduche. a na rozdiel od mandrivy 2007 to nepada pri kazdej malickosti :)