Firewall

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.03.2006 | 12:50
Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
Ako zistim ci mam spravne nakonfigurovany firewall a ci mu funguje tak ako ma ? a kde zistim ako sa niekto snaz naburat do systemu atd ? Napriklad ako zistim kolko bytov alebo kilobytov prechadza cez mna ? a od kial v Mandrive sa to dalo zistit Prosiim vopred dakujem :-P
    • Re: Firewall 18.03.2006 | 19:09
      WlaSaTy   Návštevník
      :Ako zistim ci mam spravne nakonfigurovany firewall a ci mu funguje tak ako ma ? spustis na seba nejaky tester ktory odhaluje diery v systeme :a kde zistim ako sa niekto snaz naburat do systemu atd ? zavisi od distribucie a nainstalovanych balikoch. u mna to bolo v syslogu (/var/log/*), mam gentoo :Napriklad ako zistim kolko bytov alebo kilobytov prechadza cez mna ? cat /proc/net/dev ak si dobre spominam. tam sa uchovava statistika pretecenych packetov cez sietove rozhranIA. :a od kial v Mandrive sa to dalo zistit ? co presne? nasiel som 3 otazky.
      • Re: Re: Firewall 18.03.2006 | 19:14
        LuKKaS   Návštevník
        A aky je to programcek na tie diery ?:
        • Re: Re: Re: Firewall 18.03.2006 | 19:52
          WlaSaTy   Návštevník
          zeby nmap a jemu podobne?
          • Re: Re: Re: Re: Firewall 18.03.2006 | 20:22
            meno   Návštevník
            neviem ci zrovna totok si on poradi, skor by som zvolil ist na http://scan.sygatetech.com/prequickscan.html ak som to z googla dobre vytotok... neviem ale nmap tusim potrebujes z ineho kompu scanovat, sam seba nevim nevim...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Firewall 18.03.2006 | 21:12
              WlaSaTy   Návštevník
              aj sam seba i ked niektore sluzby je vhodne mat otvorene sam na seba respektive pre lokalny segment siete (ak ma viac pocitacov). ale pravda je ze z vonku sa dat oskenovat je lepsie ;-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Firewall 19.03.2006 | 00:10
                LuKKaS   Návštevník
                Mam doma cca 4PC tak to by slo ale aj tak mne to na mojom SUSE neslo pustit :-(
    • Re: Firewall 19.03.2006 | 00:30
      tom   Návštevník
      http://test.bezpecnosti.cz/
    • Re: Firewall 19.03.2006 | 12:36
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      1. Ako tu uz bolo spominanne, ci mas spravne nakonfigurovany firewall si mozes overit programon nmap, pripadne netcat ktorym sa jednoducho zoskenujes (ale samozrejme ze nie z tvojho stroja!). Ak chces testovat nejaku konkretnu vlastnost tvojho firewallu, moze ti pomoct aj program hping. 2. Ci sa ti niekto staci naburat do systemu najlepsie zistis kontrolou logov, vhodnou pomockou byva pouzitie nejakej utilitky ktora ti "vycucne" z logov vsetky zaujimave veci. Osobne odporucam logwatch, pripadne logcheck. Tiez sa odporuca mat nainstalovane nejaky IDS, napr. snort. 3. Jednoduchy sposob uctovania paketov s iptables
      • Re: Re: Firewall 19.03.2006 | 12:50
        Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
        2. Ci sa ti niekto snazi naburat do systemu najlepsie zistis kontrolou logov, vhodnou pomockou byva pouzitie nejakej utilitky ktora ti "vycucne" z logov vsetky zaujimave veci. Osobne odporucam logwatch, pripadne logcheck. Tiez sa odporuca mat nainstalovane nejaky IDS, napr. snort.