odakovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.03.2006 | 17:31
anti root   Návštevník
Vďaka za vaše príspevky. Je smutné, že ak jeden človek povie WXP tak zamknete diskusiu... tak donekonečna diskutujte o tom, ako používať PC s linux-om ako vysavač a tešiť sa z toho. (pretože solídne aplikácie a úplne obyčajný hardware tam nefunguje.) Mňa nezaujíma výrobca ani hardware ako taký, ale aby to jednoducho išlo. Ešte jedna veta pre tých čo nepochopili: OS má slúžiť !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Re: odakovanie 19.03.2006 | 13:02
      Ferjo   Návštevník
      Nemam skratka na W. a aplikacie peniaze . Preto som vdacny vivojarom Linuxu. Nie kazdy si moze dovolit kupit OS za 5000 plus kancelarsky balik za 11000 atd.
    • Re: odakovanie 19.03.2006 | 13:32
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Plne s tebou suhlasim, OS ma sluzit. Presne preto pouzivam Linux. Hm, ked nad tym tak rozmyslam, tak naposledy som ho preinstaloval pred rokom? :) Ked som kedysi davno mal Win, tak som reinstaloval kazdy druhy tyzden... Tak neviem, ci mi Win sluzil alebo ja jemu... :Vďaka za vaše príspevky. Je smutné, že ak jeden človek povie WXP tak zamknete diskusiu... Tam vobec neslo o to... lenze ty si tak povediac zaspamoval forum. Doslova. :Mňa nezaujíma výrobca ani hardware ako taký, ale aby to jednoducho išlo. Vsak aj mna... Strcim DVDcko so SuSE, nainstalujem a hned pouzivam... ;)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: odakovanie 19.03.2006 | 15:26
        Avatar chembro   Používateľ
        Tomas Srnka , ty si mi priklad paradoxu :). Vacsina ludi co nevie robit s windows xp tak nevie ani s linuxom, ale ty vies len s linuxom :)
        • Re: Re: Re: odakovanie 19.03.2006 | 18:00
          WlaSaTy   Návštevník
          skor by som podotkol ze windows (jedno ci xp, 2000, 2003, 98, 95 alebo 3.1/3.11) nemaju v sebe tolko nastrojov ako GNU/Linux. kto riesil automaticke spracovanie, ten pochopi. hoci aj keby sa malo jednat o generovanie galerie obrazkov. ma windows (myslim standardna instalacia) nieco v sebe co to zvladne? nie. je pravda ze sa to da doinstalovat, ale nie je to sucastou windows. a presne o tom to je. linux to ma v sebe, vsetko.
    • Re: odakovanie 19.03.2006 | 13:36
      m0d0r   Návštevník
      jeden clovek poviev WXP?????? 6 krat za minutu ?????????? Jaj zase sa nechavam uletiet a pisem uletenym
    • Re: odakovanie 19.03.2006 | 13:46
      yelo   Návštevník
      Diskuse byla snad zamknuta proto, ze uz to nebyla "diskuse" navic nekolikkrat za sebou. Kdyz uz jsi nasel svuj nejlepsi OS , tak tady zbytecne provokujes, snad nechces nekoho predelat, preorientovat , vis ze to nejde ani u "4% populace" ? :) OS treba nekomu opravdu slouzi a vubec to nemusi byt ten nejpouzivanejsi, ale podivej se sam , jak je pouzivan, samozrejme zadej si tam co chces :) http://toolbar.netcraft.com/site_report?url=www.centrum.cz
      • Re: Re: odakovanie 19.03.2006 | 14:53
        f0f0   Návštevník
        Pocuj, kolko mas rokov?
        • Re: Re: Re: odakovanie 19.03.2006 | 14:58
          f0f0   Návštevník
          Myslim, ze to nema cenu. Ved nech ma ten windows...aj tak ho ma na 100% nelegalne.
      • Re: Re: odakovanie 19.03.2006 | 15:24
        Avatar chembro   Používateľ
        yelo :) nejak ti to nevyslo http://toolbar.netcraft.com/site_report?url=www.microsoft.com
        • Re: Re: Re: odakovanie 19.03.2006 | 17:16
          yelo   Návštevník
          vsak jsem rekl at si dosadi co chce.... (udelej to 10x s ruznyma adresama a spocitej si prumer :)
      • Re: Re: odakovanie 19.03.2006 | 15:32
        NAQOYQATSI   Návštevník
        rad by som prilial svoju stipku oleja do ohna ... ;) http://www.dwheeler.com/numbers/oss_fs_why_presentation.pdf ..a teraz vazne: myslim ze na uvedenom linku je celkom seriozna studia, ktora hovori aj o plusoch floss aj o minusoch. kazdy nech si urobi zaver sam.
    • Re: odakovanie 19.03.2006 | 14:59
      NAQOYQATSI   Návštevník
      hmmm.. zaujimava diskusia .. rad by som iba povedal tolko ze nikto nikoho nenuti pouzivat linux alebo windows ... je na kazdeho vkuse ci mu je jednoduchsie zaplatit alebo chvilku rozmyslat a nieco nove sa naucit. mne sa napr. momentalne podarilo rozbehat jednu neznackovu webkameru pod linuxom a som so sebou spokojny.. naucil som sa nieco nove o tom ako to funguje. to ze vela vyrobcov hw nieje ochotnych uvolnit specifikaciu zariadenii aby bolo mozne pisat slobodne ovladace alebo napisat vlastne ovladace pre linux.. to je smutne.. ale je to tak. treba vyberat taky hw s ktorym niesu problemy.
    • Re: odakovanie 19.03.2006 | 17:01
      nardew   Návštevník
      Tvoj prispevok nebol uzamknuty, lebo si nieco povedal proti linuxu, ale koli tomu ze toto je forum pre nas blbych linuxakov ktory napriek mnohym problemom pouzivaju linux a ak im nieco nejde, tak sa to tu snazia poriesit... takze ak mas s niecim problem v linuxe tak to sem napis a pokusime sa ti poradit, lebo toto forum je urcene len na to a na nic ine.... a prispevky typu prejdite na XP, ci ako to bolo, napis na fora urcene danej tematike... napr. zive.sk apod.
      • Re: Re: odakovanie 21.03.2006 | 15:33
        anti root   Návštevník
        Písal som. Takže ešte raz: Mandriva 2006 PowerPack SMART TV LE (SAA7130HL) Modul 7134 mám zavedený :) -nemám zvuk. Obraz je hrozný (použil som všetko dostupné v RPM balíkoch,napr. KDETV,..... ) Káblik je z TVkarty pripojený na LINE. V oknách to funguje a to perfektne :) ATI RADEON 9200 Žiadne 3D napriek tomu, že som to zvolil pri inštalácii systému :( Strašne pomalý systém napr. spustím 2 alebo 3 aplikácie spolu a tuhne systém. spustim messa3d a pád systému. OpenGL taktiež neni :( Zostava: AMD 2500+ 64Bit, HDD SEAGATE BARRACUDA, CHIPSET NVIDIA NFORCE-3, DOSKA K8NEO V2.0 Internet ide o polovicu pomalšie pri download ako vo WXP (30kb/s) v linuxe iba 15-18 Kb/s :( A skúšal som aj Suse (ešte pomalšie) aj RedHat :( Čo je s tým ?
        • Re: Re: Re: odakovanie 21.03.2006 | 16:05
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          No vidis, keby si takto napisal do fora, hned je zivot krajsi :-). Takze k tvojej karte... skus si modul zaviest aj s parametrami: saa7134 card=27 tuner=24. K ATi treba doinstaloval driver (najdes na ATi.com). Ako ho nainstalovat najdes uz tu vo fore abo niekde na nete (UTFG :). Na nForce 3/4 chipsety je tiez dobre si nahodit driver (pozri sa na nvidia.com). Nepises aky mas modem, takze ti asi nikto neporadi... Dalej nepises, ci pouzivas 64bit MDV alebo 32bit. ps. najlepsie je ak spustis ako ROOT prikaz: lspci -v a vypis sem skopirujes (to je prikaz co vypise, ake mas zelezo v PC).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: odakovanie 22.03.2006 | 17:15
            anti root   Návštevník
            Modem nemám, mám sieťovku a dhcp. Zvuk ide iba vtedy ak : modprobe saa7134 card=2 tuner=55 mixer_nr=2 a zvuk ostane visieť aj po vypnutí Kdetv,... a neviem ak to dostať natrvalo do modulov. Skúšal som modules -update a vypíše mi že daný príkaz neexistuje Mandriva2006 PowerPack Tá karta sa správa aj sa dá nastaviť ako Flyvideo 3000 (LifeView FlyTV Prime)
            • Re: Re: Re: Re: Re: odakovanie 22.03.2006 | 17:21
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Hm, hod sem vypis z lspci -v (skusim najst ako na tu kartu). S tymi modulmi ti poradia useri, co pouzivaju MDV (najlepsie bude ak zalozis novu temu, lebo toto je OFF topic od povodnej a nemusia tuto temu sledovat). Stale si mi nepovedal, ci pouzivas 64bit MDV alebo 32bit. (asi najjednoduchsie je, ak hodis sem vypis z uname -a). Ten net si otestuje na dsl.sk a porovnaj. Podla mna to je blbost... zatial som sa s tymto nestretol.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: odakovanie 21.03.2006 | 16:06
          blackcat   Návštevník
          no neviem, mam ubuntu dapper a net mi ide rychlejsie alebo rovnako rychlo ako isiel velmi velmi davno na XP O:-)
      • Re: Re: odakovanie 21.03.2006 | 16:43
        martin   Návštevník
        Mas moj plny suhlas.
        • Re: Re: Re: odakovanie 22.03.2006 | 17:31
          marfo   Návštevník
          vies co stahuje ako delo ked si naistalujes jigdo tak to je stahovak za milion mozes stahovat uplne vsekto lenze so starsiou verziou len mozes stahovat linuxove distro nic rychlejsie ani asi nexistuje