OpenOffice1.1.5 - diakritika

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.03.2006 | 22:44
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Viem, ze je to otrepana tema, ale som zaciatocnik a neviem si nastavit diakritiku v OpenOffice1.1.5. Namiesto znakov s makcenmi a dlznami mi pise stvorceky a ine znaky. Pritom v inych editoroch problem nemam (napr.KWrite) ani vo www prehliadaci. V reg.nastaveniach mam slov.jazyk. Skusal som aj apt-get install msttcorefontsale neslo to stiahnut aked dam apt-get update, tak mi to tiez zblbne (pritom net ide). Skusal som podla rad na fore nastavit locale v /etc/profile.d/lang.sh ale subor lang.sh som nenasiel iba nx.csh a nx.sh. Pritom ak otvorim subor napisany v OpenOffice vo Win v mojom OO v Linuxe, vsetko je OK. Jedna sa hlavne o fonty Times, Arial. Poradte mi prosim, pokial mozno "lopatisticky".
    • Re: OpenOffice1.1.5 - diakritika 20.03.2006 | 07:35
      ferjo   Návštevník
      Niektore fonty skratka nevedia spravne niektore znaky. U mna na Kanotixe co som skusal ,tak spravne zobrazuju znaky fonty ako FreeSans ,FreeSerif, FreeMono .
    • Re: OpenOffice1.1.5 - diakritika 20.03.2006 | 17:00
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Ak tomu dobre rozumiem, nemáš nainštalované potrebné fonty. Máš dve možnosti - buď v nastaveniach OpenOfficu použiť tabuľku náhrad v nastavení písma a pre Arial alebo Times zvoliť písma, ktoré máš v systéme a ktoré zobrazujú znaky s diakritikou správne, alebo si nainštaluješ potrebné písma. To môžeš urobiť buď použitím písiem z Win (ak ho máš na počítači nainštalovaný) alebo si nainštaluješ balík msttcorefonts. Ale aby sa ti nainštaloval, musíš mať v repositories nastavené okrem main aj contrib, prípadne aj non-free (to znamená upraviť súbor /etc/apt/sources.list, spustiť apt-get update a následne apt-get install msttcorefonts).
      • Re: Re: OpenOffice1.1.5 - diakritika 23.03.2006 | 22:44
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Dakujem vsetkym, ktori sa mi snazili pomoct. Problem som vyriesil, ked som nastavil locales. Pre ostatnych, ktori budu mat podobny problem mam toto riesenie: Spustite konzolu a pod rootovskymi pravami sa nastavte do priecinka /etc/profile.d. Tam vypiste tieto prikazy do prikazoveho riadku export LANG=C export LC_CTYPE=sk_SK export LANGUAGE=C export LC_NAME=sk_SK export LC_ADDRESS=sk_SK export LC_PAPER=sk_SK Restartuje PC, pripadne ukoncite sedenie. Potom by malo byt nastavenie spravne :)