mplayer v ubuntu seká

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.03.2006 | 07:22
Laco   Návštevník
Neviem ci sa to tu uz riesilo, nepodarilo sa mi to najst lebo vyhladavanie tu nestoji za nic, kazdopadne by som bol vdacny ak mi odpisali iba ti co maju stymto problemom skusenosti... Cerstvo som si naistaloval Ubuntu 5.10 lebo som ho mal rovrtane experimenovanim a pokusam sa rozchodit pouzitelne mplayer... Klasicky som si nainstaloval(rutina) podporu DVD, MP3, w32kodeky, totem-xine engine a mplayer1.07 priamo z ubuntu repozitarov, spolu s mplayer fontami ale bez mozilla pluginu, ten je vo verzii 3.05 a ja som na ubuntu strankach nasiel pre Breezy 5.10 plugin verziu 3.17, aj ked nerozumiem tomu preco este nieje na toto distro posledna verzia 3.21 Takze moj problem je vlastne taky ze akekolvek video ci uz vo firefoxe alebo stiahnute mi seka jak hovado a neviem co stym mam urobit. Samozrejme nvidia drivery mam nainstalovane, povolene a vsetko rutinne pekne ponastavovane podla www.ubuntuguide.org Chcel by som v linuxe pozerat ci uz apple quicktime trailery alebo ukazky z hier na teamxbox.com vo WMV a neviem ci vobec linux tieto veci zvlada bez problemov. nejake tipy ako to rozchodit ? budem vam vdacny...
    • Re: mplayer v ubuntu seká 20.03.2006 | 19:10
      123   Návštevník
      DMA na disku mas zapnute? Aky video driver pouzivas v mplayeri? (Ja tam mam nastaveny xv) Co vypise prikaz xvinfo?
      • Re: Re: mplayer v ubuntu seká 20.03.2006 | 19:54
        Laco   Návštevník
        DMA mam zapnute, video driver mam nastaveny na xv Na nejakom anglickom fore som nasiel ze je mplayer velmi cilivy na kvalitu audio driverov a ze vsetko synchronizuje s audiom, ci co...neviem presne ale ked som audio nastavil z povodneho alsa na oss uz to slape pekne v pohode az na par problemikov... apple quicktime trailery idu v pohode len aj na plugine v okne firefoxu som musel dat video xv a audio oss horsie je ze ked pokusne stiahnem nejake WMV alebo quicktime video tak mplayer vypise chybu je nemoze zincializovat audio driver....ked dam to video ale otvorit hned na to druhy krat tak uz ide :-))) kocurkovo
        • Re: Re: Re: mplayer v ubuntu seká 20.03.2006 | 20:07
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial by to bolo audiom, tak mplayer sam vypisuje na terminal ake parametre sa maju pouzit aby nedochadzalo k rozsynchronizovavaniu audia s videom. inac, ovadace pre zvukovku mas nacitane prii starte systemu alebo sa ti nacitavaju v pripade potreby?
          • Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu seká 20.03.2006 | 20:11
            Laco   Návštevník
            hmm.....to neviem, kde take nieco skontrolujem ? to by mohlo vysvetlovat ze ked mplayer nastavim na oss tak najprv neide a vypise chybu zvuku, ale hned na druhy krat ked mu dam spustit ten subor WMV alebo MOV tak ide
            • Re: Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu seká 20.03.2006 | 20:49
              boby   Návštevník
              skus :" hdparm -d1 -X udma2 /dev/hdx"
            • Re: Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu seká 21.03.2006 | 00:47
              WlaSaTy   Návštevník
              pre ovladace zvukovky? porovnaj vystup lsmod pre a po spusteno mplayeru. co sa tyka tych parametrov ktore radi mplayer? spusti ho v terminali s parametrom nazov_suboru.avi mimochodom, ak su tie videa vo formate wmw9, tak potes. tie windowsove kodeky su nie moc optimalizovane a to podopiera ich narocnost na prehranie.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu seká 21.03.2006 | 02:37
                Laco   Návštevník
                U som to rozluskol, je to sidce kompromis ale uz to ide pekne. Treba zvlast nastavit vo Firefoxe mplayer-plugin a zvlast nastavenia pre prehravanie suborov z hard disku. V pripade prehravania z HDD pouzivam na vsetko totem-xine, okrem quicktime suborov, tie som pridelil mplayeru a slape to pekne ked sa video driver nastavi na XV a audio na OSS(s alsou quicktime seka) v pripade prehravania streamovanych medii *.mov(quictime trailery) alebo *.wmv cez firefox(mplayer-plugin) plati to iste az na to ze treba vymazat totem plugin firefoxu a vsetko fici defaultne cez mplayer... No a posledna vec ktora by mala ist ale neide su Real media. Skuste ist na www.scifi.com/battlestar/ a kliknut na "watch the season finale" je to epizoda serialu Galactica. To mi neide ale na to uz serem, prioritou pre mna boli QuickTime a WMV. PS: Idu niekomu videa na www.ta3.com alebo markiza live vysielanie ? Mne len vypise ze stopped.Podotykam ze sa stale bavime o Ubuntu 5.10...Pod napr. Suse je situacia trosku ina.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu seká 21.03.2006 | 10:27
                  kubuntu   Návštevník
                  mne seka v kubuntu kaffeine a ide to hrozne pomaly a k tomu mam nainstalovane nvidia drivery a rest. xserver.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu s 21.03.2006 | 12:22
                    Laco   Návštevník
                    Neviem ako v Kubuntu, ale ked som mal SUSE 10 tak v kde som pouzival okrem w32codecs este plugin kaffeine-mozilla a do kaffeine som nainstaloval xine-engine. A Kubuntu tie nezapne defaultne DMA rovnako ako Ubuntu.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu seká 21.03.2006 | 21:02
                  lubo   Návštevník
                  Vo firefoxe použivam MediaPlayerConnectivity https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=446 ide všetko buď cez mplayer, alebo totem
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mplayer v ubuntu s 21.03.2006 | 23:39
                    Laco   Návštevník
                    to poznam, ale ten tusim vsetko otvara externe mimo okna browsera.
    • Re: mplayer v ubuntu seká 21.03.2006 | 12:08
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      mplayer v ubuntu je bastl nad bastl, me ta jejich verze zustava viset po vypnuti v pameti. Doporucuju prelozit sam.
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: mplayer v ubuntu seká 22.03.2006 | 07:22
      worky   Návštevník
      Všetko odinštaluj a nainštaluj len toto: sudo apt-get install mplayer*-gui sudo apt-get install mplayer-fonts *- maš tam na výber aky maš rocesor k7,... Takto mi to funguje spravné.